Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
nowy sklep zoologiczny w gorzowie
16.04.2011, 10:05
nowy sklep zoologiczny w gorzowie
witam was i zapraszam do dyskusji na temat czego brak w sklepach zoologicznych. pozwoli to ukierunkować nowo otwarty sklep Tukan na ulicy Sportowej w pawilonie sklepowym. sklep póki co jest zaopatrzony w niezbędne rzeczy a awarystyka nie jest jego mocną strona. proszę was o pomoc w imieniu pani Magdy (właścicielki sklepu) a zapewniam że wnioski z dyskusji zostaną wyciągnięte a sklep postara się sprostać waszym wymaganiom.
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
16.04.2011, 11:20

To może ja zacznę od swojej listy życzeń. Skupiłbym się na tym, czego w Gorzowie nie ma. A nie ma żadnego sklepu z porządnymi roślinami. Ale to są koszty, bo do takiej sprzedaży potrzebne będą:
*spore akwarium
*dużo światła - ok. 0,7W/litr
*CO2
*dobra filtracja.
I wtedy można by było pomyśleć o sprzedaży ciekawych roślin a nie tylko - moczarka, żanienica, kryptokoryna, anubias i jeszcze kilka doniczkowych sprzedawanych jako akwariowe - jak w większości sklepów. Warto byłoby też wejść w mchy i wątrobowce. Ale nie pozamykane w pudełeczka tylko rosnące w akwarium. Na pewno takie akwaria zamieszkałe przez krewetki byłby ozdobą sklepu.

Dalej - skoro są rośliny, to i przydałyby się nawozy. Wybór w Gorzowie ogranicza się do serii Planta Garnier której nie lubię, gdyż producent nie podaje ich składu i nie wiem, ile czego podaję do zbiornika. Chętnie widziałbym nawozy z serii Easy-Life a jako uzupełnienie niektóe produkty PG (np. Carbo) ze względu na cenę.

Podłoża - z podłożami roślinnymi też jest u nas problem, bo prócz Filtusa często cokolwiek dostać.

Pokarmy, preparaty firm JBL, Hikari - też ich nie można u nas kupić a szkoda, bo są dobre i wcale nie takie drogie.

Oczywiście, czy będą klienci będzie zależało tylko od tego, jak dużą marżę sklep narzuci. Bo mając wybór - sklep internetowy (np. aquariumsklep.pl) - sklep na miejscu wybrałbym sklep na miejscu, jeśli ceny po dodaniu kosztów przesyłki byłyby zbliżone. Niestety najczęściej wygląda to tak, że bardziej opłaca mi się (wychodzi taniej) kupić dwa pokarmy w aquariumsklep.pl i zapłacić za przesyłkę niż kupić to samo na miejscu.

http://akwarium.gorzow.pl
http://korepetycje.gorzow.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
16.04.2011, 14:19

To i ja się dorzucę.

Mi, jako hodowcy krewetek, osobiście brakuje właśnie tych zwierzątek w GW. Chociaż teraz nie można narzekać, bo Panda zakupiła jakieś tam krewetki ( CR S i poniżej, Tigery, Babaulit Rainbow, Atyopsis Moulcensis, Amano, White Pearl i Orange ). Co nie zmienia faktu, że jednak podczas zakupów w internecie istnieje ryzyko związane z kurierem/pocztą, a ceny są dobre na krewetki, jak to w internecie. Dlatego ja bym pomyślał np. nad akwarium albo akwariami z Blue Tigerami, Black Tigerami, CR do np. SS itd. Jedynie pani Magda musiałaby potencjalnym kupcom tłumaczyć, że poszczególna krewetka ma duże wymagania, trzeba zainwestować w wodę destylowaną, odpowiednie podłoże i minerały ( coby nie straciła bieli ),
16.04.2011, 14:40

Jakby były te bardziej wymagające krewetki, to przy okazji jakaś linia produktów dla nich - pokarmy, minerały, witaminy. Tylko pytanie, czy będzie to się sprzedawało? Według mnie - nie. Bo niewiele osób kupi krewetki po 30 czy 50 zł za sztukę, podobnie będzie z markowymi pokarmami. Więc trzeb też wziąć pod uwagę rynek zbytu. Nie obraź się Nohan, ale z Twoich zakupów sklep nie zarobi na siebie Oczko a rynek zbytu na te krewetki jest bardzo mały.
Na zdrowe rośliny, tańsze krewetki, pokarmy w przyzwoitych cenach - zbyt będzie. Po co od razu CR SS czy black czy blue tigery, niech to będą i zwykłe red cherry (ale czerwone a nie kundle), white pearl, blue pearl, yellow. Są tanie, łatwe w utrzymaniu i jeszcze będą się rozmnażać w akwariach a mogłyby zamieszkać w małych akwariach z mszakami - jedno akwarium = jeden gatunek.

16.04.2011, 15:55

mówiąc o krewetkach to można mieć namiastkę CB i postawić na humella wymogi takie jak tiger bo tak jak Rafał napisał ile osób kupi krewetkę po 20-50zł za szt.
to się nie przyjmie nie w Gorzowie tu to tylko łatwe tanie i które wytrzymają gorzowską kranówkę a niewiele krewetek to wytrzyma
a popsuć sobie opinię u nie doświadczonych akwarystów to nie problem (przecież ryby pływają to krewetki musiały być chore i padły )
a do tego pokarmy chemia (sole) oświetlenie i osprzęt do DIY
bo nie oszukujmy się większość z nas samemu robi wszystko ze względu na koszta
a to jest swego rodzaju nisza na naszym rynku i nie zapomnijmy o roślinach i ozdobach nie chodzi mi o jednym korzonku i skale na krzyż do100l akwa jeszcze może się gdzieś znajdzie ale do większego to już zapomnij

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
16.04.2011, 20:13

Hmm... moja rada prośba to , to by wchodząc do tego sklepu można było obejrzeć ciekawe gatunki ryb , których nie można zobaczyć w innych sklepach . Ale nie chodzi oto by sprowadzić ryby i powrzucać je do kilku litrów ale żeby dbano o nie ,żeby nie było syfu w akwa i wgl. Ozdoby to też nie najmocniejsza strona gorzowskich sklepów , nie mówie tu o plastikowych kamyczkach i ceramicznych zameczkach , ale o ciekawe skałki , korzenie... i wiele innych rzeczy tak rzebyśmy w domach mogli zrobić rybą namiastke natury. Moim zdaniem kupienie kilku zbiorników nawet używanych o pojemnościach mniej więcej 100-300 l nie było by aż tak wielkim wydatkiem , w porównaniu z tym jakie mogą być zyski ,a mianowicie gdy "porządny" hodowca zauważy że sklep oraz cały asortyment łącznie ze zwierzętami jest w porządnym stanie to bedzie stałym klientem , no jeżeli oczywiście ceny będą atrakcyjne proponuje tak jak kolega SPIDER dla forumowiczów dać rabat np. 5-10 % na asortyment , to duża promocja i gdy jeszcze bedzie w czym wybierać to można z tego ukręcić niezły biznes Oczko

pozdro.
16.04.2011, 21:18

Ja bym prosił, aby właśnie były akwaria większe, i biotopowe, albo gatunkowe. Bo większość młodych akwarystów przyjdzie do sklepu, zobaczy ładne kolorowe rybki, i chce już je mieć, a tutaj jakby zobaczył np. takie malawi, jak one się zachowują, to od razu się przekona. I tutaj trzeba od razu zaznaczyć, aby sprzedawca, albo miał wiedzę i chęć udzielania poprawnych porad, albo niech da ulotkę , np. sera. z zakładaniem akwarium, ja taka dostałem w kakadu, to odpowiednio wystartowałem dopiero z 2 akwarium. Bo wcześniej niestety nic nie wiedziałem, a byłem mały i z komputerem jak ze wzorem matematycznym na całą stronę. A powracając do tematu, Krewetki bardziej wymagające, np,. CR, kiedy indziej, Bo akwarium dla nich powinno być z wodą RO, a to w sklepie może być problem, bo wiadomo, dla tylu akwariów trzeba większego filtra, a razem z nim koszty. I co do ryb, to o ile krewetki znajdziemy, to ryby już gorzej w internecie. A do sklepu sprowadzą za niebotyczna cenę. A tutaj podam przykład, że rybę nie znalazłem nawet w internecie, a w sklepie nawet nie wiedział że istnieje. Także podsumowując:
-dużo pięknych akwariów
-dużo gatunków ryb, krewetek i roślin w czystych akwariach
-co do ozdób, to jak się po GW przejdzie, to można znaleźć Oczko

[Obrazek: baner.jpg]
16.04.2011, 21:27

Co do tych CR, BT0-1-2-3.. i Blue Tigerów to może macie rację, jednak dobrym sposobem byłaby możliwość zamówienia poszczególnych roślin/ryb/krewetek... Wtedy zamiast kupować w internecie ( i tym samym ryzykować ) możnaby było np. poprosić o sprowadzenie poszczególnego gatunku, oczywiście bez przesadzonej marży, np. sprowadzam 10 CR S, które kosztują w internecie od 15 do 30 zł ( w Pandzie akurat są po 12,9 zł.. nie wiem skąd pan je bierze, że CR S są takie tanie ) a kupując je przychodzi mi zapłacić 40-45 zł od sztuki...
16.04.2011, 21:31

No o tym zapomniałem właśnie też napisać, że sprzedawcy, myśląc że jak sprowadza jakiś gatunek, to już jest wielce kasiasty i może płacić dużo, bo to "rzadki" gatunek. A w rzeczywistości jest np. o 50% tańszy.

[Obrazek: baner.jpg]
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
16.04.2011, 21:51

to dlatego lepiej i taniej jest kupić i sprowadzić rybę z polski jak kupić ją w Gorzowie
a co do ozdób to sory biegałem po Gorzowie i w pirani jeden korzeń do akwa ponad 100l i to wszystko kamieni nie widziałem nigdzie( morze ślepy jestem ) nie wiem
ale przyznacie sami że w Gorzowie nie kupi się opraw bryzgoszczelnych i sterowniki a to chyba każdy akwarysta choć raz zamawiał netu ale to wszystko jest po za zasięgiem bo prawie wszystko to co tu piszemy to są nasze życzenia widząc rynek gorzowski to będzie kolejny sklep posiadający 100 rodzajów karmy dla psów i kotów
30 gatunków podstawowych ryb i jakiś pokarm i to wszystko bo to co my proponujemy to się kupuje raz na jakiś czas a rachunki trzeba płacić co miesiąc
i zaś pozostanie nam zamawianie z netu i kombinowanie jak teraz :/

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
17.04.2011, 00:22

To może jak już ci co tak poruszają temat krewetek byli by może skłąnni oddać kilka sztuk choćby RC , ale takich prawdziwych czerwonych jak rafał napisał , ale żeby to były takie które mogły by się już rozmnażać czyli dojrzałe płciowo , ja na samice w ciązy musiałem czekać tydzień czyli nie zbyt długo sklep narzucił by cene za młoda nawet głupie 1 zł/szt. zakupił by pokarmy dla nich . i tyle niby nic takiego a już sklep zyskał by klientów Oczko

pozdro.
17.04.2011, 01:12

kamcio_69 napisał(a):To może jak już ci co tak poruszają temat krewetek byli by może skłąnni oddać kilka sztuk choćby RC , ale takich prawdziwych czerwonych jak rafał napisał , ale żeby to były takie które mogły by się już rozmnażać czyli dojrzałe płciowo
Czy uważasz, że sklepu nie stać na zakup kilku krewetek red cherry? Jeśli tak jest, to tym bardziej nie stać go na zakup zbiorników dla tych krewetek, podłoża, mchów. Więc nie ma o czym rozmawiać Oczko

To jest biznes, żeby zarobić trzeba zainwestować. Nie da się rozwinąć biznesu licząc na to, że ktoś odda coś za darmo. Bo i dlaczego miałby to robić i jaki miałby w tym interes?

17.04.2011, 01:18

Nohan napisał(a):np. sprowadzam 10 CR S, które kosztują w internecie od 15 do 30 zł ( w Pandzie akurat są po 12,9 zł.. nie wiem skąd pan je bierze, że CR S są takie tanie )

Pytałem, to jest import stąd tak niska cena. Niestety z importem jest tak, że albo przeżyje albo nie po zmianie warunków wody, więc taki zakup wiążę się zawsze z ryzykiem. Inna sprawa, że wraz z importowanymi krewetkami można wnieść bakterie, które wykończą krewetki, które do tej pory żyły w akwarium (znam taki przypadek).

17.04.2011, 05:25

Przydałby się sklep "Akwarystyczny" nie "Zoologiczny", bez zapachu karmy dla psów, kotów i innych futrzaków. Sklep, na którego półkach nie znajdziesz kuli, ceramicznych zamków czy sztucznych roślin.
Gdy pierwszy raz odwiedzasz sklep, sprzedawca, zanim sprzeda Ci ryby, przeprowadzi wywiad, jakie masz akwarium, kiedy zalane, co w nim pływa. Potem karze Ci przynieść wodę do przetestowania. A to wszystko notuje. Dopiero wtedy będziesz mógł rybkę kupić.

Tośmy sobie pomarzyli Duży uśmiech
17.04.2011, 10:44

g_r_z_e_s_77 napisał(a):Przydałby się sklep "Akwarystyczny" nie "Zoologiczny", bez zapachu karmy dla psów, kotów i innych futrzaków.
To jest raczej nierealne, bo sklep specjalizuje się w ptakach.

17.04.2011, 12:02

Wszystko co tutaj napisaliście jest nie realne.
Prowadzenie sklepu typowo akwarystycznego z rzadszymi roślinami, rybami, czy specjalistyczną chemią są nie do ogarnięcia przez indywidualnego właściciela sklepu stacjonarnego.
Koszty utrzymania wszystkiego są ogromne, a zyski prawie żadne w czasach kiedy sklepów internetowych jest na pęczki i to takich, które zarabiają najczęściej parę złotych tylko na przesyłce, bo towar puszczają po cenie hurtowej.

Jakiś czas temu wraz ze swoja kobietą przymierzaliśmy się do otwarcia sklepu zoo nastawionego ściśle na akwarystkę i po wielu uzyskanych informacjach oraz przeanalizowaniu kosztów przymierali byśmy głodem.

Jedyna okazja do postawienia takiego sklepu jest przymus pójścia na współpracę z jednym z dużych liderów akwarystyki i postawienie sklepu w galerii handlowej tak jak to zrobił np. Aquael w Szczecinie, moim zdaniem jedyny sklep stacjonarny w zachodniopomorskim, który może pochwalić się rzadszym towarem (bez problemu kupimy np. produkty Ada, czy rośliny Masta) i przystępnymi cenami. Wczoraj np. kupiłem Planta gainer mikro za 26 zeta.

Nie wiem jak macie w Gorzowie, ale w Szczecinie pokarmy Hikari, Jbl, nawozy Easy-life, czy lepsze podłoża można kupić w kilku sklepach.

Wszędzie natomiast brakuje porządnych sprzedawców i to jest największy problem sklepów zoo we wszystkich miastach. Zarobki takich sklepów są bardzo mierne, a specjaliści w danych dziedzinach chcą zarobić. Jeśli właściciel nie ogarnia tematu to zawsze zatrudni panią lub pana na najniższej krajowej, który akwarium widział kiedyś w sąsiednim sklepie z karmą da psów - często jest to welon lub skalar w kuli z plastikiem wokół.

Cytat:Przydałby się sklep "Akwarystyczny" nie "Zoologiczny", bez zapachu karmy dla psów, kotów i innych futrzaków.
"Największy" (celowo w cudzysłowiu) sklep z akwarystyką roślinną forum_o_roslinach w sklepie stacjonarny sprzedaje karmę i inne produkty dla psów i kotów. Z tego są pieniądze - z akwarystyki nie zawsze.

Odpowiedz