Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Znęcanie się nad zwierzętami
31.03.2011, 19:43
RE: Znęcanie się nad zwierzętami
Może nie jest to na temat akwarystyki, jednak tą kwestię muszę poruszyć... Dlaczego takich IMBECYLÓW traktuję się tak łagodnie ?? !! Chodzi mi tutaj o znęcanie się nad zwierzętami. Komu przeszkadza sobie kotek, który idzie ?? I tak naprawdę to w POLSCE ( za przeproszeniem g**** a nie kraj ) te wyroki są za ŁAGODNE !! W USA mają policję dla zwierząt, przeważnie koło bardzo dobrego schroniska jest lecznica dla zwierząt, coby nie ciągać ich po weterynarzach. W USA także wyroki są bardzo surowe, nie orientuję się za bardzo ale pewnie coś koło 10 lat i do tego dochodzą duże kary pieniężne. I zacytuję tutaj pewien fragment :

"Niestety ani sądowi, ani policji nie wystarczyła relacja naocznych świadków podpalenia, aby skazać oprawców. Pełnoletni sprawca tego bestialskiego czynu do tej pory nie poniósł żadnych konsekwencji. Od tragedii minął już rok, rozprawa nie odbyła się, a nawet nie wyznaczono jej terminu. Dlaczego okrucieństwo wobec zwierząt jest w Polsce tolerowane i traktowane ulgowo? Dlaczego dręczyciele są bezkarni? Rodzice sprawców nie poczuwają się do odpowiedzialności, chociaż dwóch z trzech sprawców było nieletnich.
Za okrucieństwo wobec zwierząt grozi do dwóch lat więzienia ( TO JUŻ JEST SKANDAL - TYLKO 2 LATA ?? !! ). Chłopcy z Taciszowa do tej pory nie usłyszeli zarzutów w sprawie, termin rozprawy jest ciągle odraczany. Będziemy monitorować sprawę kotki Tosi i informować o postępach w śledztwie. Oprawców musi spotkać zasłużona kara, adekwatna do przestępstwa, które popełnili.

I link do filmu ( http://www.faunaplanet.tv/200/ Tragiczna_Historia_Kotki_Tosi_!!!_tv.htm ) , najlepiej przeczytać też to co jest umieszczone pod filmem.

( skopiujcie cały link i usuńcie spację - przed Tragiczna )
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
31.03.2011, 20:15

Ja proponuję za zrobienie czegoś zwierzętom karę "Oko za oko, ząb za ząb". Według mnie byłaby najodpowiedniejsza.

[Obrazek: baner.jpg]
31.03.2011, 21:00

W moim odczuciu sprawa takiego traktowania nie tylko dotyczy zwierząt, bo jak się śledzi relacje w mediach i słyszy o rożnych bestialstwach dokonywanych na ludziach i później o wyrokach sprawców, to naprawdę jestem za wyrokami śmierci w niektórych przypadkach.
Nie będę przytaczać tutaj przykładów, ale czasem za drobniejsze przestępstwa są wyroki wyższe, niż za gwałty czy też morderstwa. Mimo, że wyroki sądów są nie zawisłe dla mnie często są poprostu żenujące.

Pozdrawiam Serdecznie Uśmiech

"Zainspirowany niepowtarzalnym pięknem natury"
03.04.2011, 19:08

no to ja przytocze przykład Oczko :
namalujesz na murze graffiti dostajesz 2 lata więzienia
zgwałcisz dziecko dostajesz 2 lata w zawiasach oraz żółte papiery na to że jesteś psychiczny i nie możesz sam wychodzić z domu , w dodatku nie możesz pracować , dlatego dostajesz pieniądze z państwa Duży uśmiech [ wiem ponieważ taki człowiek mieszka 2 bloki ode mnie ] . Gdzie tu sprawiedliwość ?

pozdro.
05.04.2011, 12:37

Prawo karne to nie taka prosta sprawa. Podstwą powinna być nieuchronność kary, wtedy nie zależnie od tego czy to dwa czy pięć lat każdy sie zastanowi. Tak czy inaczej te przepisy wymagają zmiany, ale raczej bym na to nie liczył.
Odbiegając od tematu, powiedcie mi co kieruje takimi ludzmi, żeby coś takiego zrobić...

Linus Torvalds : A computer is like air conditioning: it becomes useless when you open windows

Odpowiedz