Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
72 litry
07.08.2012, 13:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.08.2012 13:51 przez Picia.)
72 litry
W końcu uporządkowałem trochę bardziej akwarium i doprowadziłem (dzięki Waszej pomocy) wodę do stanu w miarę dobrego pozbywając się jednocześnie znacznej większości glonów. Obecnie moje 72 litry wyglądają tak:

[Obrazek: p8070149.jpg]

[Obrazek: p8070145.jpg]

W obsadzie około 15 neonków inessa, 4 tetry czarne, 4 danio (pręgowane i czerwone), kardynałek, kiryski (3 spiżowe, 2 pstre i 2 albinosy), 3 zbrojniki niebieskie, 4 sztuki których nazwy nie pamiętam, a nie mam już czasu szukać (na tle mchu jawajskiego) i jedna molinezja (jakoś żyworódki nie chcą mi się trzymać...)
Z roślinności to hygrophila corymbosa, mech jawajski, mech w kulce (jak się on tam zwał) i kilka drobnych chwastów na pierwszym planie w lewym rogu (nazwa mi nie znana - koło nurka)
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
07.08.2012, 14:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.08.2012 14:12 przez Rafal.)
RE: 72 litry
No to jeszcze wyrzuć z akwarium te odpustowe zabawki a wsadź korzenie. Niech będzie to pierwszy krok w kierunku doprowadzenia akwarium do jako takiego stanu Oczko

http://akwarium.gorzow.pl
http://korepetycje.gorzow.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
07.08.2012, 22:08
oj tam oj tam Uśmiech tez mam w planie takiego nurka
07.08.2012, 22:26

Hee , miałem takiego w latach 80-90 .Nie sądziłem że to się jeszcze produkuje .
A co do akwarium- może warto by uporządkować sprawę ryb ,bo jakiś taki mix Ci się zrobił .
08.08.2012, 00:27
Co do nurka to ma on swoje lata już. Kiedyś służył do napowietrzania wody (wężyk w tył głowy i uszami puszcza powietrze. Statek kiedyś dostałem, a zbrojniki mi się elegancko w nim mnożyły, to też jakoś tak został Język

Jeśli chodzi o ryby, to te tetry, kirysy, zbrojniki i molinezja przywędrowały ze mną ze starego mieszkania, a potem aby nie było pusto to coś tam dokładałem do koloru, bo mi się akurat podobało jak w sklepie było Język

Ja raczej akwarium traktuje jako coś kolorowego w pokoju, aby nie było tam szaro i ponuro, a aby ożywiło ono trochę lokum, stąd zawartość w kolorach pstrokatych Oczko
08.08.2012, 00:34
(08.08.2012 00:27)Picia napisał(a):  Ja raczej akwarium traktuje jako coś kolorowego w pokoju, aby nie było tam szaro i ponuro, a aby ożywiło ono trochę lokum, stąd zawartość w kolorach pstrokatych Oczko
No skoro tak, to myślę, że nie ma sensu podpowiadanie i pozostaje życzyć powodzenia. A opinii w sprawie dekoracji w akwarium można by jeszcze zasięgnąć w jakimś przedszkolu. Dzieciaki powinny mieć sporo oryginalnych pomysłów odnośnie kolorowych dekoracji w akwarium.
A teraz poważniej - pilnuj cotygodniowych podmian, zaopatrz się w potas (resztę makro wyprodukują ryby), to pomoże utrzymać Ci akwarium bez glonów.

08.08.2012, 00:55
(08.08.2012 00:34)Rafal napisał(a):  
Cytat:Ja raczej akwarium traktuje jako coś kolorowego w pokoju, aby nie było tam szaro i ponuro, a aby ożywiło ono trochę lokum, stąd zawartość w kolorach pstrokatych Oczko
No skoro tak, to myślę, że nie ma sensu podpowiadanie i pozostaje życzyć powodzenia. A opinii w sprawie dekoracji w akwarium można by jeszcze zasięgnąć w jakimś przedszkolu. Dzieciaki powinny mieć sporo oryginalnych pomysłów odnośnie kolorowych dekoracji w akwarium.
Nie wiem czy to traktować jako złośliwość, czy jako żart, więc pozytywnie przyjmę drugą wersję. U mnie posiadanie akwarium zaczęło się kilkanaście lat temu od faktu, że zarówno ja, jak i moje siostry chcieliśmy mieć zwierzaczki. Siostry wzięły sobie po chomiku, a ja się uparłem na rybki, bo kiedyś u babci tata trzymał. I szczerze powiem, że nie przykuwałem do niego większej uwagi, ono miało wyglądać. I tyle. Miało być kolorowe, miało się tam coś ruszać. I tak mi (pewno źle) zostało. Widać to chociażby po moim wątku dotyczącym glonów i zdziwieniu mojej osoby, żeby podmieniać wodę. Ale to już tam odsyłam do poczytania.
Natomiast jeśli chodzi o zawartość, to jak napisałem wyżej zawsze miało być kolorowo. Rośliny nigdy mi się nie trzymały (oprócz sztucznych i obecnej zawartości), korzeń kiedyś dostałem, to po tygodniu woda do wymiany była, dlatego postanowiłem plastikowe rzeczy włożyć, bo one się w miarę utrzymywały przez dłuższy czas i wody nie brudziły.

(08.08.2012 00:34)Rafal napisał(a):  A teraz poważniej - pilnuj cotygodniowych podmian, zaopatrz się w potas (resztę makro wyprodukują ryby), to pomoże utrzymać Ci akwarium bez glonów.
Podmiany robię od poprzedniej porady może nie do końca co tydzień, a co około 10 dni ze względu na charakter mojej pracy i czas wolny, który mogę na to poświęcić (pracuję w systemie 4 na 1). Natomiast już teraz widzę znaczną różnicę na plus. Więc tu dziękuję za poradę, która mi na pewno się przydała. A co do potasu to gdzie i jak najlepiej go zdobyć? Dostanę w zoologicznych, czy w aptece mam kupić? Pytam całkiem serio, bo nigdy nic nie dodawałem...
08.08.2012, 02:02
W zoologicznym dostaniesz nawóz potasowy firmy AquaArt, nazywa się K plus. Można też, np. na Allegro, kupić K2SO4 i samemu sobie podobny nawóz przygotować.

08.08.2012, 07:20
(08.08.2012 00:27)Picia napisał(a):  Ja raczej akwarium traktuje jako coś kolorowego w pokoju, aby nie było tam szaro i ponuro, a aby ożywiło ono trochę lokum, stąd zawartość w kolorach pstrokatych
Tobie chodzi o zupełnie to samo co mi.
Z ta różnicą, że Twoje obecne w moim mniemaniu ani nie jest ładne, kolorowe, ani nie ożywia pokoju.

(08.08.2012 00:55)Picia napisał(a):  Rośliny nigdy mi się nie trzymały (oprócz sztucznych i obecnej zawartości), korzeń kiedyś dostałem, to po tygodniu woda do wymiany była, dlatego postanowiłem plastikowe rzeczy włożyć, bo one się w miarę utrzymywały przez dłuższy czas i wody nie brudziły.
I nie zdziwiło cie nigdy dlaczego tak jest?
Ja nie dał bym sobie spokoju dopóki nie rozwiązał bym tajemnicy padających ryb i gnijących roślin.

No ale dobrze, ze jesteś tu na forum i chcesz z tym coś zrobić. Uśmiech
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
08.08.2012, 08:10
Najprościej i chyba najtaniej jest kupić butelkę wody destylowanej w markecie i K2SO4 na Allegro, choćby tu:

http://allegro.pl/k2so4-siarczan-potasu-...80428.html

Przeważnie dołączona jest "instrukcja obsługi".

(08.08.2012 07:20)whyduck napisał(a):  No ale dobrze, ze jesteś tu na forum i chcesz z tym coś zrobić. Uśmiech

Takie podejście na naszym forum bardzo mi się podoba i sprawia, że nawet początkujący akwarysta jak np. ja nie boi się odezwaćUśmiech

pozdrawiam, bartesta
[Słonina - 346 + 96 litrów]
08.08.2012, 09:25
Akwarium może być kolorowe i ożywić pomieszczenie bez tych zabawek w środku. Jeśli ma to być rzeczywiście ozdoba pokoju w przyszłości, to jeszcze trochę pracy przed Tobą. Plastiki i ceramikę z akwarium do kosza. Dużo lepiej będą wyglądały naturalne dekoracje, takie jak korzenie czy kamienie. Do tego odpowiednio dobrane rośliny (nie plastikowe) i ryby sprawią, że będzie kolorowo i na prawdę ładnie. Przejrzyj choćby galerię i policz, w ilu akwariach są tego typu dekoracje. Na to wszystko potrzeba czasu, wspólnymi siłami uda się wyprowadzić ten zbiornik na prostą. Jakby co, w przyszłym tygodniu służę mało wymagającymi roślinami łodygowymi.

08.08.2012, 09:43
Z rad na pewno skorzystam. Dzięki wielkie Uśmiech Najgorzej,że w październiku czeka mnie restart z powodu przeprowadzki i zabawa od nowa...
Co do korzeni jak pisałem wyżej kiedyś się sparzyłem jak mi całą wodę zaśmiecił, ale nie wykluczam, że zaryzykuję ponownie Oczko Kamienie dość sporej wielkości mam, usunąłem je jak walczyłem z oglonieniem i wyciągnąłem je do czyszczenia, a w międzyczasie rośliny poprzesadzałem i ich miejsce zostało zajęte właśnie nimi.
Zastanawiam się tylko czy w tej chwili warto się bawić od nowa w aranżację, skoro za 2 miechy i tak zabawa będzie, a nie wykluczam większego zbiornika (muszę dokładnie sprawdzić, czy na nowym mieszkaniu wejdzie większa szafka pod nie).

(08.08.2012 09:25)Rafal napisał(a):  Jakby co, w przyszłym tygodniu służę mało wymagającymi roślinami łodygowymi.
W przyszłym tygodniu mnie nie ma w GW, w końcu kilkudniowe wakacje Uśmiech Ale jak byś miał jak przetrzymać, to bym się skusił Oczko
08.08.2012, 09:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.08.2012 09:49 przez Rafal.)
korzeń dobrze przed włożeniem do akwarium wygotować w wodzie z solą, albo przynajmniej w wiadrze go namoczyć (zmieniając wodę), żeby włożyć do zbiornika już tonący.
Spokojnie, przycinam co 1-2 tygodnie, więc jak nie teraz, to przy następnej przycince.

08.08.2012, 12:02
Ja się pokłócę z Wami trochę Oczko. Są gusta i guściki, o których nie powinniśmy dyskutować. Jednemu podoba się córka, drugiemu teściowa Uśmiech. Ja również nie widzę miejsca w żadnym ze swoich zbiorników na porcelanowe ozdoby, sztuczne rośliny, czy garbusiki i innych nurków do napowietrzania. Jeżeli Picia to lubi, ma do tego sentyment i tak mu się podoba- jego sprawa.
Inną jest to o czym pisaliście dotyczące zachowania biologii w akwarium, utrzymania roślin i ryb w dobrej kondycji- to święte i koniec!
Jak whuduck pisał- jest coś co powoduje gnicie roślin, zdychanie ryb to za przeproszeniem w gacie bym narobił i znalazł przyczynę.
Więc Picia dobrze, że jesteś na forum przyjaznym niewiedzącym i początkującym akwarystom. Uwagi mimo czasami jako sarkazm odbieranych wypowiedzi potraktuj poważnie i stosuj to co stosowane, praktykowane i właściwe od wielu lat

Odpowiedz