Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ryba piła
06.04.2015, 20:14
ryba piła
Jest przepiękna:

http://images.fineartamerica.com/images-medium-large/a-sawfish-pristis-species-swims-george-grall.jpg
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
06.04.2015, 20:46
RE: ryba piła
Faktycznie ma swój urok ale nie chciałabym jej spotkać osobiście
06.04.2015, 21:43
taka by mi się teraz przydała do drzewa i do rygipsów cięcia Duży uśmiech
07.04.2015, 13:42
Dwa w jednym ryba i piła Duży uśmiech Albo rekin młot Oczko
A swoją drogą całkiem nietypowa i ciekawa rybka, a ładna na swój sposób, bo na pewno nie urodziwa Oczko

loricaiidae:
http://www.planetcatfish.com/
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
07.04.2015, 14:00
Kiedyś fajowy dokument oglądałem na jej temat. Ludzie amazoni często używali piły tej ryby jako oręża do walki. Poza tym ryba ta po wyciągnięciu miota tak tym pyskiem że nogi potrafi pokaleczyć a i zabić jak niefortunnie trafi. Daje okejkę, podoba mi sie Duży uśmiech

"Ile szczęścia może dać jedna Chmura na niebie..."
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
07.04.2015, 18:47
Majkel napisał(a):Daje okejkę, podoba mi sie

A co to znaczy?

O rybie pile, czytałem sporo i sporo oglądałem. Przepiękna ryba, stanowiąca zagrożenie dla ludzi w chwili zagrożenia i przez to, ze lubi przebywać na płytkich wodach. Smutna jest jej historia, jak i zresztą wielu innych gatunków czy ryb, czy zwierząt.

Jeden z artykułów o niej poniżej :
Ryba piła ma bardzo uniwersalny pysk

.jpg  1.jpg (Rozmiar: 29,27 KB / Pobrań: 28)
fot. Lorenzo Blangiardi/ Flickr CC

Charakterystyczna „piła” ryby piły pozwala zarówno wyczuć zdobycz, jak i zabić ją – informuje pismo „Current Biology”.

Naukowcy już wcześniej odkryli, że ryby piły (Pristis pristis) używają swojej osiągającej nawet metr długości, zębatej piły do wyczuwania pola elektrycznego, które emitują ich ofiary. Umożliwiają to liczne elektroreceptory.

Teraz australijskim badaczom z University of Queensland udało się sfilmować rybę nabijającą zdobycz na zęby swojej piły (ze względów etycznych zamiast żywej zdobyczy zastosowano kawałki tuńczyka i generator pola elektrycznego). Piły okazały się bardziej aktywnymi myśliwymi, niż się wydawało – były w stanie ciosem piły przepołowić kawałek tuńczyka. Znajomość trybu życia piły mogłaby pomóc w zachowaniu tych krytycznie zagrożonych ryb (wszystkie siedem gatunków trafiło do czerwonej księgi zwierząt zagrożonych wyginięciem).

Charakterystyczna piła jest cenionym trofeum; ryby były też w przeszłości masowo chwytane do akwariów. Poza tym z powodu zębatej piły wyjątkowo łatwo zaplątywały się w sieci, a w dodatku rosną i rozmnażają się powoli.

Dokładniejsza znajomość zachowań ryby piły powinna pozwolić na opracowanie skuteczniejszych regulacji dotyczących połowów na wodach, w których występują, a poznanie ich wrażliwości na pole elektryczne może znaleźć zastosowanie przy odstraszaniu rekinów, pił i płaszczek.
PAP – Nauka w Polsce

źródło: http://www.ekologia.pl/ciekawostki/ryba-...16658.html
10.04.2015, 06:29
I po polskiemu trochę:

i

[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
Majkel (10.04.2015)

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2019 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
Elementy graficzne wykonane przez Polski Support MyBB.
Kodowanie i obsługa techniczna: TIserwis.pl.