Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nietypowa babka
01.10.2014, 19:29
Nietypowa babka
Jest przepiękna, ma ją ktoś??

źródło:http://fishesofaustralia.net.au/Images/Image/AmblygobiusRainfordiSPolack.jpg
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
01.10.2014, 19:44
RE: Nietypowa babka
Zastanawiam się czemu ryby morskie mają taką gamę kolorów ? Aż mnie ściska jak na niektóre patrzę Oczko

.
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
01.10.2014, 20:35
Powód jest dosyć prosty - kolory służą do ostrzegania o potencjalnej toksyczności (bądź blefie, że jest się toksycznym). Jaskrawe ubarwienie przyciąga wzrok jednocześnie informując o ciężkostrawnym posiłku Duży uśmiech

Pozdrawiam,
Robert

[Obrazek: podpis.gif]
01.10.2014, 20:42
To poniekąd wie się, ale dlaczego w słonym środowisku więcej niż w słodkim?
Czy to chodzi jeszcze dodatkowo o ilość kolorów na rafie i możliwość ukrycia się, zlaniem z otoczeniem?
01.10.2014, 20:48
No właśnie , chciałam to co wyraził Marcin - czemu w słodkiej wodzie tak się nie dzieje ?

.
01.10.2014, 21:14
Zwróćcie uwagę, że w jeziorze pokroju Malawi, gdzie woda jest dosyć przejrzysta, różnorodność kolorów jest większa niż w małym bagienku np w Polsce. W morzach i oceanach gdzie jest czysta woda rosną korale czy glony w różnych barwach i tam też zwierzaki przybrały różnorakie formy i kolory które wtapiają w otoczenie zapewniając przetrwanie. Kolejna sprawa to dobór partnerów - tutaj pomaga kształt i kolorystyka która z daleka pozwala rozpoznać "swoich" lub przyciągnąć uwagę partnerki swoją wyjątkowością. Inna kwestia to obrona lub blef o którym wspomniałem wyżej. Kolejny powód może mieć podłoże psychologiczne - duża grupa ryb o jednej barwie zwiększa szansę na nasze przetrwanie w chwili zagrożenia i rozmnożenie się. No i oczywista sprawa - wielkość akwenu zmusiła do różnorodności. Czynników jest zapewne dużo więcej i choćbyśmy bardzo chcieli to nie sposób tego wymienić.

Pozdrawiam,
Robert

[Obrazek: podpis.gif]
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
Glonek (01.10.2014)
02.10.2014, 07:26
Norrden napisał(a):Czynników jest zapewne dużo więcej i choćbyśmy bardzo chcieli to nie sposób tego wymienić.
A może warto ? Wymieniaj, będzie niezły materiał z tego Oczko

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2020 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.
Elementy graficzne wykonane przez Polski Support MyBB.
Kodowanie i obsługa techniczna: TIserwis.pl.