Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Troskliwi rodzice
21.08.2012, 22:01
Troskliwi rodzice
Channa gachua , wężogłów żabi - to jedna z niewielu ryb które karmi swe młode jajami pokarmowymi i opiekuje się nimi dłużej niż wszystkie pielęgnice ( do 1,5 roku ! ) .
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
22.08.2012, 00:00
RE: CZY WIESZ, ŻE...
Mateo ...rozmnażałeś gachua i to obserwowałeś? W ciągu półtora roku to młode gachua są dawno dorosłe i dzieci mają dzieci. Samica karmi niezapłodnioną ikrą młode w początkowym okresie, (3-4 miesiące), tarła często się nakładają młode pływają, a stare znów do niego podchodzą. Wężogłowy stosunkowo szybko się usamodzielniają i nie potrzebują pomocy rodziców, którzy po krótkim czasie wolą zajmować się sobą, szybko rosną, często jest obserwowany kanibalizm wśród narybku. Dla mnie trochę interesującego się channami to co napisałeś jest ciekawostką
22.08.2012, 10:54
gachua
Nie , ja nie , mój wujek rozmnożył i przez 1,5 roku kiedy osiągnęły 3/4 ( 10-15 cm ) rozmiaru dorosłych i dopiero wtedy rodzice przestali się nimi opiekować a ikrą karmią tak jak napisałeś 3-4 miesiące .
Edit : W obronie młodych parka 20 cm ryb zabiła 39 cm pielęgnicę pawiooką
22.08.2012, 12:03
RE: CZY WIESZ, ŻE...
Jak jesteś w stanie wyciągnąć więcej informacji na czym polegała opieka rodziców nad nimi- jestem szczerze zainteresowany- już teraz proponuję założenie osobnego wątku przez Ciebie w dziale http://nowe.akwarystyczne.info/forumdisplay.php?fid=86 i relację z zachowań Uśmiech - jak to się mówi- "biorę wszystko i łykam jak pelikan" jeżeli chodzi o channy

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2019 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
Elementy graficzne wykonane przez Polski Support MyBB.
Kodowanie i obsługa techniczna: TIserwis.pl.