Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wysyłka roślin
23.01.2013, 21:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.09.2013 17:39 przez Rafal.)
Wysyłka roślin
Witam, ostatnimi czasy oddawałem sporą ilość roślin także poprzez wysyłkę pocztą polską Oczko Kilka osób pytało się mnie jak zapakować takowe rośliny, może i na lato nie ma z tym większego problemu, to na zimę złe zapakowanie roślin kończy się ich zmarznięciem lub w skrajnych przypadkach zamarznięciem(dostałem niedawno takowe rośliny w kostkach). Podane tutaj informacje sam stosuje z powodzeniem. Ale nie będę się tutaj rozpisywał przejdę do konkretów.

Jak prawidłowo przygotować rośliny?
Aby nasze rośliny doszły całe i zdrowe do potencjalnego odbiorcy należy owinąć je lekko papierem(ja polecam Autogiełdę, papier toaletowy) tak aby miały trochę luzu. Następnie papier zwilżamy wodą, lekko ściskamy tylko bez przesady papier ma być nadal mokry.

Jak prawidłowo zapakować rośliny?

I
Roślinki potraktowane w ten sposób wkładamy do torebki z zasuwą, reklamówki(której nie polecam). Tak przygotowane rośliny pakujemy do pudełka po butach, które wyścielamy materiałem izolacyjnym typu: styropian, podkład do paneli, gąbka, gazety itp. Pudełko szczelnie oklejamy taśmą i nasze rośliny są gotowe do wysłania nawet w minusowych temperaturach.

II
Jeśli ilość roślin nie jest na tyle duża aby wysyłać całe pudełko, możemy skorzystać z formy listu. Radzę wybierać koperty z Folią Bąbelkową, która sama w sobie jest dobrą izolacją i wzmocnieniem listu. Zalecam wstawienie Kartonowych "ścianek" w kopercie, a pomiędzy nie rośliny. Ja jednak nie preferuje wysyłek roślin listem - nigdy nie wiemy co może się przytrafić takiej przesyłce.

III
Jeśli nie posiadamy Torebek z zasuwami, a reklamówki nas nie przekonują zawsze możemy roślinki wcześniej przygotowane upchnąć do jakiegoś pudełka, ewentualnie obwijamy je gazetami czy pianką pod panele czy folią bąbelkową, a następnie dokładnie owijamy folią strecz'ową od biedy możemy także użyć zwykłej taśmy.

Podsumowanie:
Według mnie najlepszym rozwiązaniem jest numer I, od jakiegoś czasu wysyłam tylko w taki sposób, rośliny zawsze przychodzą w bardzo dobrym stanie, odbiorcy są zadowoleni.

Wprost karygodne jest wysyłanie listem zwykłym, poczta może takowy list zgubić, jeśli go zgubią wysyłający nie ma nawet kwitka, że wysłał cokolwiek, więc odbiorca może mu uwierzyć bądź nie. Poza tym taki list idzie o wiele dłużej, co znacznie szkodzi roślinom. Zalecam więc wysyłkę Priorytetową, która jest tylko o kilka złotych droższa niż normalna.

Zabraniam kopiowania i rozpowszechniania na inne fora bez mojej zgody.
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
23.01.2013, 23:11
RE: KONKURS: Wysyłka roślin
Ja wysyłałem listem priorytetowym w kondomie( umytym !) wypełnionym wodą, latem... Dojechało całe i zdrowe, to tak w ramach żartu na faktach Duży uśmiech Może się nikt za to nie obrazi ^^

Pozdrawiam,
Robert

[Obrazek: podpis.gif]
24.01.2013, 19:39
Hahahahaha, ciekawe jaki wyraz twarzy miał odbierający otwierając ten list ;D
24.01.2013, 21:46
Tak ode mnie Uśmiech prosty sposób na mrozy, roślinki zwilżone do woreczka strunowego, nastepnie owijamy je folią aluminiowa! (pazłotkiem) następnie gazeta pare warstw i dopiero pudełko po butach czy tam koperta bąbelkowa Duży uśmiech -15*C i spokojnie roślinki dochodzą Duży uśmiech POLECAM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2020 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.
Elementy graficzne wykonane przez Polski Support MyBB.
Kodowanie i obsługa techniczna: LOGIKA.edu.pl.