Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Naprawa wirnika
26.01.2013, 18:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.09.2013 17:39 przez Rafal.)
Naprawa wirnika
Witam, po lekcji Fizyki(To się jednak kiedyś przydajeDuży uśmiech) i konsultacji z moim nauczycielem wpadłem na genialny pomysł Regeneracji moich ledwo pompujących filtrów zewnętrznego hw302 i Wewnętrznego Aqualea Fan1. Wystarczy wyciągnąć wirnik naszego filtra, i dwa dość mocne magnesy. Do wirnika przyczepiamy z jednej i drugiej strony nasze magnesy i zostawiamy je na jakiś czas. Moje filtry dużo lepiej pompują już po 15 minutach magnesowania, jednak nie sprawdzałem jak się zachowają po dłuższym czasie. W taki oto sposób oszczędzamy kilkadziesiąt złotych na nowy wirnik.

Zasada działania:
Ogólnie chodzi o to żeby przywrócić polaryzacje magnesu na wirniku bo nasze filtry przeważnie działają tak, że pole magnetyczne występujące w obudowie filtra ciągnie za sobą ten magnes, który występuje na wirniku. Z czasem jednak magnesy tracą swą "moc", którą w prosty sposób przywracamy przy pomocy innych magnesów. W taki oto sposób przywracamy moc naszemu filtrowi.

Może nie rozpisałem się jak w innych artykułach, mimo to mam nadzieje że jest jasno i zrozumiale. Jeśli nie to proszę pytać. Piszę także od razu, filtry są trochę słabsze jak na początku jednak magnesowanie daje bardzo dużo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
26.01.2013, 19:17
RE: KONKURS: Naprawa Wirnika
Red Cherry, jeśli ten post ma brać udział w konkursie, to musi zostać uzupełniony. Jakieś fotografie, porównania. Bo na razie to ciężko to nazwać artykułem.

http://logika.edu.pl
http://akwarystyczne.info
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
26.01.2013, 19:43
Niestety nie mam jak zrobić porównania ponieważ moje filtry zostały już namagnesowane Oczko Zapewniam tylko, że efekt jest naprawdę rewelacyjny. Jeśli jednak chcecie, możecie nie traktować tego jako artykuł do Konkursu, po prostu chciałem się podzielić tym z innymi.
26.01.2013, 19:48
A tak z własnych obserwacji, mógłbyś coś więcej napisać, jakieś uwagi np. jak bardzo wydajność wzrosła, jak długo utrzymuje się jakiś efekt? Może chociaż jakiś wstęp teoretyczny z lekcji fizyki i już mamy artykuł Oczko

http://logika.edu.pl
http://akwarystyczne.info
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
26.01.2013, 20:30
albo czy np. zwiekszona wydajność filtra po magnesowaniu to nie efekt jego wyczyszczenia. Przy magnesach stosowanych w filtrach trudno mówić o magnesowaniu w warunkach domowych - imho. zresztą jakim magnesem magnesowałeś? dla mnie to bardziej urbanlegend niż rzeczywistość.
26.01.2013, 20:47
To chyba musiało być robione elektromagnesem bo zwykły magnes tak jak mówi adam1004a chyba raczej nie da rady widocznie wzmocnić pracy filtra. Lecz mogę się mylić, ekspertem nie jestem, temat mnie zaciekawił.
26.01.2013, 20:55
Ja też chciał bym się dowiedzieć więcej na ten temat,tak żebym mógł sam z powodzeniem wykonać takie coś u siebie,bo na tą chwilę to dla mnie czarna magia,jakieś dokładne opisy, wskazówki i najlepiej foto relacjaHuh
26.01.2013, 21:20
O widzę iż kilka osób się tym zainteresowało więc postaram się przybliżyć nieco wątku. Po pierwsze to nie zasługa wyczyszczenia filtrów, poprzednie czyszczenie nic nie dało i prawdę powiedziawszy prawie kupiłem nowe wirniki Uśmiech
Co do magnesów to używałem bardzo mocnych Neodymowych, nie mogę wypowiedzieć się na temat słabszych magnesów bo ich nie użyłem a Nie mam innych filtrów aby przeprowadzić takowy test. Jak już mówiłem filtry nie mają mocy takiej jak na początku, jednak ich moc mnie zadowala i nie mam już zamiaru wymiany wirników. Filtry po takim 'zabiegu' ładnie pracują 4dni.

Co do wytłumaczenia jak to zrobić, to po prostu do wirnika z jednej i drugiej strony przyłożyć magnes i odstawić na jakiś czas.
26.01.2013, 21:26
Tylko jak ktoś nie ma neodymowych magnesów to chyba taniej wyjdzie kupno nowe wirniki niż te magnesy... zważywszy na fakt iż nie mamy jakiegokolwiek potwierdzenia ze to działa <chodzi mi tu o jakieś badanie a nie opinia>
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
26.01.2013, 21:29
Koszt małego magnesu Neodymowego to rząd 5-10zł. Być może wpadnie mi w ręce jakiś stary filtr, postaram się sprawdzić efekty po użyciu magnesów z Głośników. Ewentualnie jakiś forumowicz mógłby taki test przeprowadzić.
26.01.2013, 21:34
Jestem ciekaw efektów, jak byś mógł sprawdzić jaka wydajność była przed i po użyciu. Test musiał by wyglądać tak że na wylot założył byś wężyk i zmierzył przepływ. Uśmiech W ten sposób będziemy mieli jakieś rozeznanie Uśmiech
26.01.2013, 21:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.01.2013 21:41 przez Red Cherry.)
W jaki sposób mógłbym to zrobić? Jest jakiś miernik przepływu czy coś w tym stylu? Szkoda tylko, że nie zrobiłem tego przed magnesowaniem. No ale może jakoś wpadnie mi w łapska używany filtr
26.01.2013, 21:42
(26.01.2013 21:40)Red Cherry napisał(a):  W jaki sposób mógłbym to zrobić? Jest jakiś miernik przepływu czy coś w tym stylu?

Ja bym to zrobił w ten sposób że na wylot filtra założył wężyk, filtr do akwa a wężyk do wiadra mierzysz czas i ilość wody i masz miarodajne wyniki Uśmiech Próba przed namagnesowaniem i po oczywiście.
26.01.2013, 21:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.01.2013 21:52 przez Red Cherry.)
Hmm, nie pomyślałem o tym, a szkoda. Ale patrząc na moc z jaką działają filtry jest naprawdę różnica,
26.01.2013, 21:54
(26.01.2013 21:51)Red Cherry napisał(a):  Hmm, nie pomyślałem o tym, a szkoda. Ale patrząc na wir jaki robią filtry w zbiorniku jest naprawdę różnica.

To może być dość krótko trwały efekt, jednak nie musi taki być, Co sobie tak pomyślałem to dobrze by było taki test przeprowadzać powiedzmy tydzień na ,, surowym,, materiale później namagnesować i sprawdzić przez kolejny tydzieńUśmiech choć z 2 strony nie wiem czy będzie Ci się chciało to robić.
26.01.2013, 21:58
Powiem tak, dość długo chodziły u mnie filtry, właściwie to ledwo co pompowały. Teraz zaś ich praca jest satysfakcjonująca.

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2020 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.
Elementy graficzne wykonane przez Polski Support MyBB.
Kodowanie i obsługa techniczna: TIserwis.pl.