Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Barwniaki czerwonobrzuche -ikra i narybek
25.05.2013, 18:42
Barwniaki czerwonobrzuche -ikra i narybek
Witam serdecznie
W moim akwa dziś zaświeciło słoneczko,dumne barwniaki wyprowadziły na pierwszy spacer swoje potomstwo.
Nie będę pisać o zalotach ikrze itp. Chciałam podzielić się tylko spostrzeżeniami z tego co dzieje się w moim akwa!!
Akwarium mam 112l,do tej pory rybki żyły sobie w zgodzie i harmonii...no ale dziś!! akwarium podzieliło się na dwa obszary 2/3 to terytorium barwniaków ,a reszta należy do reszty lokatorów.Reszta to harem kakadu ,harem ramirezek,glonojad (12 cm),5 danio. Samiec i samica barwniaka wprowadzili terror,żadna ryba nie ma prawa być za blisko,pilnują młodych bez przerwy i wydaje mi się,że zdolne byłyby zabić dla nich. Ciekawie zaczęły wyglądać ich relacje z glonojadem,uważają go chyba za największe zagrożenie.W momentach gdy go atakują w akwarium aż się gotuje.Dziś byłąm świadkiem jak samica barwniaka przed atakiem najpierw letko drgała,małe od razu zamierały na podłożu,samiec w tym czasie obserwował glonka gdy ten był już bardzo blisko samiec podpłynął do samicy i jakby na dany znak od niego ona zaczęła zbierać młode w pyszczek i chować do kokosa.Aż trudno oderwać się od obserwacji!! strasznie wciąga!
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
25.05.2013, 18:59
RE: Barwniaki czerwonobrzuche -ikra i narybek
Witaj
Zamieściłaś swojego posta w dziale sprzedam/oddam...
Jeżeli masz barwniaki na sprzedaż, podaj cenę, jeżeli chcesz je oddać daj taką informację. Chyba, że mamy wątek przenieść jako osobny Twój o Twoim akwarium Uśmiech
25.05.2013, 19:01
Właśnie zauważyłam,sorki!! to chyba z wrażania! przenieść!!
25.05.2013, 19:09
Zrobione i już jest ok.
Jeszcze raz : witaj na Forum i zapraszam do Galerii ze zdjęciami Twojego zbiorniczka.

Co do barwniaków...wielkie tradycje są związane z tą rybą w akwarystyce, ja osobiście kiedy pływały dawno temu u mnie w akwarium nazywałem je borsukami- takie zawzięte i agresywne w czasie tarła potrafiły być. Gratulacje z powodu narybku Uśmiech
25.05.2013, 19:11
Mam nadzieję,że uda się im wychować choć kilka sztuka.Faktycznie rybka godna polecenia,choć zaniedbywana przez akwarystów.Może dlatego,że młode nie wyglądają ciekawie?
25.05.2013, 19:13
mkarina1 napisał(a):Może dlatego,że młode nie wyglądają ciekawie?
Jak prawie wszystkie młode Oczko
25.05.2013, 19:19
W każdym razie w akwa mam burzę,roslinki poprzestawiane,rybki porozstawiane po kątach,a rodzice dumni jak pawie...szkoda tylko,że trochę mnie zaskoczyły ,przełożyłabym parkę gdzie indziej i byłoby ok.Jest szansa ,że kilka młodych przetrwa/\?
25.05.2013, 20:43
Oby teraz kakadu nie zechciało się amorów. Bo będzie nieciekawie. W tym układzie ramirezki są na przegranej pozycji.
Jeśli chcesz aby część maluchów przetrwała, to musisz im zapewnić kryjówki, gdzie mogłyby się schować jak rodzice przestaną się nimi opiekować.

Apistogramma - agassizii (red, pastel, flamenco), bitaeniata "Shushupe", cacatuoides, elizabethae, eremnopyge, macmasteri, mendezi, sp. "Pebas",
Krewetki - RC, CR,
25.05.2013, 20:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.05.2013 20:53 przez mkarina1.)
Kryjówek mam masę,właściwie to gąszcz roślin,korzeni,kamieni.Ramirezki mam jak byki! jakieś wyrośnięte..sterydów nie daję ,niedawno złożyły ikrę,ale niestety bytowały u mnie jeszcze neonki...poszły won! co do kakadu,mam obawy,jedna samica ładnie żółta się zrobiła i coś jej za mało wiadać...ale zdaje się,że jeszcze nic się nie dzieje,samiec sobie pływa jakby nigdy nic..barwniaczki teraz i tak nie dadzą przeżyć innym młodym.

Chyba najlepiej będzie jak się pozbędę glonojada,tylko czy teraz gdy są młode barwniaczki to dobry pomysł? z doświadczenia wiem,że złapać to cudo to sukces nad sukcesy!

Mario,przepraszam,że pytam,masz tam w opisie agassiza,szukam i szukam,nie mogę nigdzie trafić,gdzie kupowane?
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
25.05.2013, 21:33
mkarina1 napisał(a):Mario,przepraszam,że pytam,masz tam w opisie agassiza,szukam i szukam,nie mogę nigdzie trafić,gdzie kupowane?
mkarina Mario gatunków Agassiza ma kilka, i to dość rzadkich w sprzedaży, wybieraj się do Kostrzyna i rób zakupy póki są Oczko
25.05.2013, 21:34
Super,dzięki bardzo.W sklepach same molinezje ,mieczyki itp.
25.05.2013, 21:36
A takie to Mario też ma Oczko i wiele innych Uśmiech
25.05.2013, 22:00
Z Apistogramma agassizi mam już tylko Flamenco. Ich rodzice, zanim do mnie trafili pływali kiedyś w Peru. Miałem kiedyś jeszcze pastele i zwykłe hodowlane ale linia się skończyła, a chów wsobny nie za bardzo mnie interesował.

Apistogramma - agassizii (red, pastel, flamenco), bitaeniata "Shushupe", cacatuoides, elizabethae, eremnopyge, macmasteri, mendezi, sp. "Pebas",
Krewetki - RC, CR,
26.05.2013, 14:55
Moje barwniaczki przezyły następną noc ,terror ,wprowadzony przez dorosłe ,trwa nadal.Mam pytanko,jak z podmiana wody? wstrzymać się troszkę ? czy można zrobić? nie chciałabym stracić młodzieży..
Mario,jak tylko będę mogła odezwę się w sprawie rybek.
26.05.2013, 15:12
Gratulacje!
Wstaw może fotkę.
Podmiankę możesz zrobić, oczywiście ostrożnie ze spuszczaniem wody.
26.05.2013, 15:14
Mam filmek i fotki i nienormalny telefon,nokia lumia 610,za skarby swiata nie mogę zrzucić nic na komputer,jak tylko coś mi sie uda zrobić zaraz dodam.

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2019 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
Elementy graficzne wykonane przez Polski Support MyBB.
Kodowanie i obsługa techniczna: TIserwis.pl.