Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mieczyki i Platynka
24.08.2013, 12:34
Mieczyki i Platynka
Witam.Założyłem swoje pierwsze akwarium 60 litrów.Mam w nim 2 gupiki 2 mieczyki 1 platynkę i glonojada.
Mam problem z mieczykami ponieważ mieczyki pływają ciągle za platynką i ją podgryzają.
Proszę o szybką pomoc!!!

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
24.08.2013, 14:01
RE: Mieczyki i Platynka
Po prostu źle obsadę dobrałeś. Mieczyki powinny być w większej grupie ale znów na to akwarium nie pozwala bo jest zbyt małe. Co można doradzić? Przemyśleć raz jeszcze kwestię obsady - zamienić mieczyki na któreś z posiadanych już gatunków rybek, zdecydować się na dwa mniejsze gatunki (gupiki i platynki) i wpuścić ich nieco większą ilość.

http://logika.edu.pl
http://akwarystyczne.info
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
25.08.2013, 20:29
Witam.Wczoraj zobaczyłem że platynka się okociła i wszystko jest już w porządku.Bardzo dziękuję za radę na pewno o pana radzie pomyślę.
Pozdrawiam Uśmiech
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
25.08.2013, 20:57
jacek3038 napisał(a):Mam problem z mieczykami ponieważ mieczyki pływają ciągle za platynką i ją podgryzają
Rafal napisał(a):Co można doradzić? Przemyśleć raz jeszcze kwestię obsady - zamienić mieczyki na któreś z posiadanych już gatunków rybek

Warto jeszcze dodać, że mieczyki krzyżują się z platynkami dając płodne potomstwo co w chowie amatorskim bez selekcji daje "dziwolągi" trudne w określeniu jakim gatunkiem są.
Dlatego faktycznie lepiej zrezygnować z mieczyków na rzecz innych odmian barwnych platynek które z natury osiągając znacznie mniejsze rozmiary od mieczyka, dobrze będą się czuły w 60 litrowym zbiorniku.
Mieczyk potrafi osiagnąć nawet 15 cm długości co sam widziałem podczas gdy dla samicy platynki 5cm to już rekord, że o samcach osiągających maksymalnie 3,5 cm nie wspomnę.

Odpowiedz