Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Endlerki
14.02.2011, 19:27
RE: Endlerki
tak właśnie myślę o tym, czy by nie oddać przyjaciółce pawie oczka, a kupić endlerki.

Akwa tylko 25 l, będzie gęsto obsadzone roślinkami (właśnie zaczynam restart). Czy zestaw 1 samiec + 3 samiczki byłby dla nich przy tych warunkach właściwy ( nie chcę raczej więcej rybek, 3-4 to max plus krewetki RC, które już trudno policzyć, choć kupiłam tylko 3) ? Czy też to za mało na mini stado? Twarda gorzowska woda i maleńka poj. zbiornika nie daje mi chyba zbyt dużego wyboru.

Cytat:Ale żeby złapać małe samczyki choć na chwilę w sensownym "bezruchu" to drugie. Ja nie wiem. No jak można tak cały dzień latać i latać po całym akwarium. :mrgreen:

latają za dziewczynami Duży uśmiech
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
14.02.2011, 19:33

mimi, wydaje mi się, że spokojnie mogą się zmieścić do takiego akwarium, z tego co mi wiadomo ( nie jestem pewien ) to mogą mieć nawet litraż 10L, bo widziałęm je w zielonym zoo w kostce Shrimp Set ( dlatego nie jestem pewien ) Ponoć są spokojniejsze od zwykłych gupików, nawet nie zwracają uwagi na krewecie Uśmiech Zestaw dobry, i tak Ci się szybko rozmnożą Uśmiech
14.02.2011, 19:38

W zielonym zoo można spotkać i takie perełki: http://akwarystyczne.info/viewtopic.php?p=1478#1478 Co do gupików to myślę że możesz je dać do 25l, a jeśli nie chcesz mieć młodych to proponuję mieć same samczyki.

[Obrazek: baner.jpg]
15.02.2011, 10:32

ja myślę, że tak nie można, potrzeby jedzenia i "bzykania" są u nich tak samo silne Duży uśmiech Nieśmiały Duży uśmiech
15.02.2011, 20:34

Możesz mimi kupić dwie samiczki i dwa samce. Każdy będzie miał "swoją babę". Duży uśmiech
Z czasem z powodu jedzenia i bzykania Oczko populacja i tak ci się zwiększy choć nie w tak przerażającym tempie jak ma to miejsce u "standardowych" gupików. Skoro nie chcesz mieć w akwarium watahy to lepiej zacząć od dwóch samiczek. Dodam, że w miocie przeważają procentowo samce więc to też jest plus na przyszłość bo mniej samiczek oznacza mniejszą produkcję dzieci. Więcej samców to z kolei miły dla oka widok no i są mniejsze od samic więc, kolejny plus na twój zbiorniczek. A to, że na jedną samiczkę może przypadać kilka samców nie znaczy, że ją "zagonią" Oczko
Za to trzymanie samych samców powoduje wystąpienie zachowań homoseksualnych.
16.02.2011, 01:13

ja mam pawie oczka i na tego mojego samca powinnam mieć chyba z 5 samiczek, taki jurny Duży uśmiech Z małymi do tej pory nie miałam kłopotu, ciut podchowane (niestety w kuli) oddawałam za darmo. Tylko że pełno z nimi roboty, bo wodę wymieniam w kuli codziennie (zwłaszcza, jak im dam odrobinę żółtka). Zostawić je w ogólnym na pożarcie też nie fajnie, ale tak chyba będę robić...Jak akwa będzie dojrzałe po restarcie, rozejrzę się chyba za tymi endlerkami Uśmiech
18.02.2011, 19:35

Ja mam takie pytanie bo tez posiadam gupiki tylko parę razy zdarzyło mi się tak że samiczka się rozmnożyła wydało około 30 młodych strasznie się pogarbiła osłabła i padła i nie mogę się dowiedzieć dla czego tak jest jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło tak aby samiczka mi się ze trzy rozmnożyła bo zawsze mi padały,może wicie dlaczego
20.02.2011, 11:30

A teraz jak odłożyłem sobie samiczke do kotnika to tylko urodziła jednego młodego i padło,i jeszcze jej takie czerwone kropki wyskoczyły.Kurcze wszyscy mówią że gupiki się mnożą jak opętane a mi to jakoś nie wychodzi i nie wiem dla czego
22.02.2011, 19:13

A teraz zostawiłem samiczkę zakocona na akwarium i zobaczymy co wtedy będzie czy samiczka przeżyje porud czy tez padnie
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
24.02.2011, 19:02

Giero1993 napisał(a):Ja mam takie pytanie bo tez posiadam gupiki tylko parę razy zdarzyło mi się tak że samiczka się rozmnożyła wydało około 30 młodych strasznie się pogarbiła osłabła i padła i nie mogę się dowiedzieć dla czego tak jest jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło tak aby samiczka mi się ze trzy rozmnożyła bo zawsze mi padały,może wicie dlaczego

Jeżeli kupiłeś gupiki importowane z Azji (czego nie jesteś w stanie stwierdzić)
możesz o nich zapomnieć. Kondycja takich skądinąd, bardzo ładnych gupików jest żenująco słaba. Cieszą się bardzo złą opinią u entuzjastów tego gatunku. Sam na własnej skórze doświadczyłem takich ryb.

Natomiast inne przyczyny zgonu stawiają prostą diagnozę. Słaba kondycja samicy. Najczęściej z powodu złej jakości wody. Co to może być?
Za miękka woda, metale ciężkie, wysoki poziom azotanów oraz, zbytni chów wsobny i niedożywienie samicy.

Jest także teoria o chorobach przywleczonych z Azji z czego jedna, miała być wirusowa.
14.09.2011, 20:47

Witajcie! Uśmiech
Posiadam endlerki czyste rasowo, przynajmniej z wyglądu odpowiadają wymiarom i kolorystyce, mnożą się na kranówie jak głupie z jednym ale - czytam w internecie że płciowość młodych to średno 50/50 lub nawet przewaga samców, a u mnie na 10 młodych jest/są 1-2 samce, reszta dziewczyny.

Co więcej:
W osobnym akwarium 1-gat. posiadam także endlerki żółte które dokładnie tak samo się mnożą - potomstwo to dosłownie 1 samiec na 10 młodych.

Temp. w obu przypadkach pokojowa ~22", woda kranówka szczecińska.

Co robić z takim fantem?
14.09.2011, 22:09

Poeksperymentuj z parametrami wody - temperaturą i twardościami.

http://logika.edu.pl
http://akwarystyczne.info
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
15.09.2011, 21:20

Rafal napisał(a):Poeksperymentuj z parametrami wody - temperaturą i twardościami.

Stawiam na temperaturę bo to np. u gadów czasem definiuje płeć, może i jakiś wpływ tego jest. Tylko teraz lepiej wyższa temp. czy niższa (dla przewagi samców)?
17.09.2011, 13:41

Moim zdaniem wyższa temperatura wpłynie na zwiększenie populacji samców. Twardość wody i jej zasolenie mają wpływ na kondycję ryb. Wielkość, żywotność, kolorystyka, liczebność i wielkość narybku. Obok dobrego żywienia ma się rozumieć.

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2020 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.
Elementy graficzne wykonane przez Polski Support MyBB.
Kodowanie i obsługa techniczna: TIserwis.pl.