Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
w UK będzie zakaz sprowadzania pewnych roślin?
27.10.2013, 07:39
Post: #1
w UK będzie zakaz sprowadzania pewnych roślin?
Sprzedaż inwazyjnych roślin wodnych, które mają być zakazane w Wielkiej Brytanii


.jpg  1.Myriophyllum_aquaticum_-_top_aka-350x232.jpg (Rozmiar: 35,69 KB / Pobrań: 39)
Myriophyllum Aquaticum , lepiej znany jako piórko Parrot, nie będzie już dostępna legalnie w Wielkiej Brytanii od kwietnia 2014 roku. André Karwath

Sprzedaż pięciu inwazyjnych, obcych gatunków roślin wodnych ma być zakazane w Wielkiej Brytanii w celu ochrony przyrody i zaoszczędzić pieniądze, rząd zapowiedział.

Rząd Wielkiej Brytanii twierdzą, że takie gatunki miliardy kosztów kontrolować raz stają się one ustalone w ekosystemie z pływającym krota, ranunculoides Hydrocotyle , w stanie dorosnąć do 20 cm dziennie i już kosztuje brytyjską gospodarkę ponad 20 mln euro rocznie w celu kontroli

"Twarde prawo do ograniczenia sprzedaży tych roślin może uratować miliony kraj funtów, a także ochrony przyrody takich jak ryb i roślin rodzimych," powiedział minister środowiska Richard Benyon, "Ale, jak również oszczędność pieniędzy i ochrona przyrody będzie ban pomaga utrzymać dostęp do rzek i jezior dla wędkarzy i miłośników sportów wodnych. "

Gatunki, których dotyczy zakaz są wodne paproć, filiculoides AZOLLA , bagno australijski stonecrop, Grubosz helmsii , Pływające pennywort, Hydrocotyle ranunculoides , piór Parrot, Myriophyllum Aquaticum i pierwiosnka wody, Ludwigia hexapetala .


.jpg  2Hydrocotyle-ranunculoides-Malcolm-Storey.jpg (Rozmiar: 119,83 KB / Pobrań: 39)
Pływający pennywort, ranunculoides Hydrocotyle , to inny gatunek objętych zakazem. Malcolm Storey

Są one zwykle sprzedawane do użytku w ozdobnych oczkach wodnych i zostały wymienione w Wildlife i wiejski ustawy 1981 , co nielegalne zrzucić je do siedlisk przyrodniczych, ale nie okazał się wystarczająco odstraszający charakter, a oni już skolonizowana naturalne, często wrażliwych, środowiska w dużej części kraju.

Rośliny są szczególnie uciążliwe, ponieważ mają tendencję do tworzenia grube, dławiąc maty, które zubożają dostaw tlenu, światła i składników odżywczych dostępnych dla rodzimych gatunków wodnych, które pociąga za sobą wtórne spadków lokalnych ryb i populacji bezkręgowców.

W najpoważniejszych przypadkach mogą nawet zmniejszyć żeglarstwo i wędkarstwo dostęp i zwiększyć ryzyko wystąpienia powodzi, problemy, które mogą kosztować miliony funtów rocznie w celu naprawienia.

Zakaz wchodzi w życie od kwietnia 2014 roku i detaliści zmierzy grzywny do £ 5000, a być może nawet do sześciu miesięcy w więzieniu, jeśli złapany sprzedaży rośliny po tym terminie, ale teraz mają dwanaście miesięcy w celu dostosowania się do nowych środków oraz określić i gatunki alternatywne wzorce.

Defra, przedstawicieli handlowych i organy ochrony, również pracuje w celu podniesienia świadomości właścicieli ogrodniczych i ogrodników na niebezpieczeństwo rozprzestrzenienia non-rodzime gatunki poprzez kampanię Roślin Be Wise i uzyskały szerokie poparcie dla zakazu.


.jpg  3Hydrocotyle-ranunculoides-Cornwall-Knotweed-Forum.jpg (Rozmiar: 68,98 KB / Pobrań: 38)
Śródlądowej zakrztusił ze zmiennym krota w Kornwalii w Wielkiej Brytanii. Cornwall Knotweed Forum

Davenport Keith z Ozdobnych i Aquatic zawodowych w sektorze stowarzyszenia powiedział:

"Mamy zaleca sprzedawcom nie sprzedawać tych pięciu gatunków roślin, w niektórych przypadkach, na co najmniej dziesięć lat. Więc to jest bardzo dobra wiadomość od Defra, co czyni go bardzo jasne jest teraz ban na miejscu. Będziemy nadal aktywnie wspierać naszych członków do wspierania Bądź roślin Wise kampanię . "

Wildfowl & Wetlands Trust głowy Ochrony Polityki Carrie Hume powiedział:

"Na szczęście, niektóre z najbardziej niszczycielskich roślin obcych nie będzie już w sprzedaży w naszych centrach ogrodniczych. To jest ruch w prawo. Środowiskowe i ekonomiczne koszty radzenia sobie z tym problemem jest już ogromny i radzenia sobie z nim teraz jest wielka oszczędność na przyszłość. "

Najnowsze badania sugerują, że prawie 3000 obcych gatunków są ustalone w Anglii i blisko 1000 w Szkocji, z których 65-70% to rośliny.

Jest to pierwszy tego typu zakaz w Wielkiej Brytanii, ale podobne przepisy istnieją w krajach takich jak Hiszpania, gdzie liczba wspólnych roślin akwariowych są obecnie nielegalne w handlu, a Unia Europejska ma swój własny zestaw środków w miejscu .


żródło:http://www.seriouslyfish.com/sale-of-invasive-aquatic-plants-to-be-banned-in-uk/

tłumaczył: google tłumacz
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)

Odpowiedz 


Skocz do:Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2020 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.
Elementy graficzne wykonane przez Polski Support MyBB.
Kodowanie i obsługa techniczna: LOGIKA.edu.pl.