Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
prętniki karłowate
28.10.2013, 19:37
prętniki karłowate
dzięki uprzejmości Miśka udało się dokupić samice prętnika karłowatego, które są trudno dostępne w sklepach w ZG i Sulechowie i Kargowej, przeniosłem je do małego 25 l akwarium (które miało iść na sprzedaż ale kupiec nawalił).

do czego zmierzam, samiec buduje gniazdo z roślin, gania nonstop samice, zaczynam się martwić o samice, ikry nie widzę a samiec nonstop poprawia gniazdo, chciałbym podmienić wodę i nie wiem co robić czy czekać aż zniesie ikre czy podmieniać jak co tydzień.
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
28.10.2013, 21:23
RE: prętniki karłowate
Jak masz tam tylko parę prętników to można sobie pozwolić na ograniczenie podmian wody. W ogóle nie podmieniałem prętnikom wody gdy były w akwarium tarliskowym. W końcu karmienie jest ograniczone więc nic się nie powinno złego stać a dodam iż częstym sposobem na pobudzenie do tarła było ograniczenie podmiany na dwa trzy tygodnie a potem podmianka i prętniki rozmnażały się na całego.Uśmiech
A samica przy pierwszym tarle lubi mieć problemy z wypuszczeniem ikry i samiec musi się często niezle namęczyć by ikrę z niej wycisnąć.
28.10.2013, 21:31
jakieś 40 minut temu tańczyli pod gniazdem, samica jest mniejsza od samca i strasznie wystraszona, są jeszcze raczki Cambarellus 1,5 cm 2 szt
28.10.2013, 22:02
fanbmw napisał(a):jakieś 40 minut temu tańczyli pod gniazdem
Zgodnie z rytuałem tego gatunku samiec obejmuje samicę pod gniazdem, obraca i drżąc wypuszcza nasienie zapładniając wypuszczoną przez samicę ikrę. Z początku może być wiele razy obejmowana przez samca a do wypuszczenia ikry nie będzie dochodzić. To może być za pierwszym tarłem tylko kilkadziesiąt jajeczek jednak ponowne tarło da już większą ilość aż do kolejnego, kończącego się złożeniem 800-1000 sztuk ikry.
Raczki to jeszcze będą robić za sanitarkę odpadową w tym zbiorniczku więc tym lepiej. Po prostu pomiń tą podmianę a zrób dopiero następną za tydzień. Im trzeba na ten tydzień spokoju.
28.10.2013, 23:01
i tak uczynię, przez tydzień spokój, jedynie dolewka wyparowanej wody.
29.10.2013, 09:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.10.2013 11:00 przez misiekkow.)
Jak ja je rozmnażałem to z tarłem bywało różnie, albo ikrę miałem następnego dnia po wpuszczeniu, albo siedziały razem przez miesiąć i nic, możliwe że samica była za młoda.

a nawiasem mówiąc, jedyny sklep co ode mnie bierze prętniki w parach to Faunostyl na Ptasiej, inni wolą tylko samce, bo samice się nie sprzedają (nie wiem skąd taki wniosek)
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2020 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.
Elementy graficzne wykonane przez Polski Support MyBB.
Kodowanie i obsługa techniczna: TIserwis.pl.