Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy wiesz że delfin też "człowiek"
07.01.2014, 15:09
Czy wiesz że delfin też "człowiek"
Ostatnio na fejsie trafiłem na ciekawy i śmieszny za razem artykuł na temat delfinów które nie dość że uprawiają seks dla przyjemności to jeszcze mają swoje używki jak ludzie Szczęśliwy
[Obrazek: dolphin.jpg]

Ekipa telewizji BBC sfilmowała niesamowite zjawisko – delfiny, które narkotyzowały się rozdymkami. Podczas kręcenia filmu „Spy in the Pod” obserwowano, jak grupa młodych delfinów najpierw bawiła się rozdymką, a potem brała ją do pysków i wysysała.
W sytuacji zagrożenia rozdymki wytwarzają bardzo silną neurotoksynę – tetrodotoksynę. Jest ona śmiertelnie niebezpieczna, ale najwyraźniej delfiny dobrze wiedziały jak dawkować truciznę. Delfiny przekazywały sobie z pyska do pyska trującą rybę najwyraźniej dzieląc się nią. Potem wpadały w rodzaj transu i zachowywały się dziwnie – pływały z czubkiem pyska wynurzonym nad wodę obserwując od spodu swoje odbicia w powierzchni morza.
Ponoć takie zachowanie obserwowano kilka razy. Jak zauważa Rachel Nuwer ze Smithsonian Institute delfiny nie są jedynymi zwierzętami stosującymi używki zmieniające stan świadomości – słonie upijają się sfermentowanymi owocami, konie jedzą halucynogenne rośliny, owce uwielbiają narkotyczne porosty.

Źródło - " http://www.crazynauka.pl/przylapano-mlod...-rozdymka/ "
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
07.01.2014, 18:25
RE: Czy wiesz że delfin też "człowiek"
Wiedziałem, że w końcu wyskoczysz z jakimś pokręconym postem Język Ale dobrze wiedzieć Uśmiech
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post

Odpowiedz