Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Żywa skała
02.02.2014, 19:57
Żywa skała
Żywa skała to wierzchnia warstwa rafy koralowej wraz z żyjącymi na niej organizmami. Powierzchnię i wnętrze skały zamieszkują m.in: gąbki, koralowce, pierścienice, algi, i skorupiaki, które w naturalny sposób wymuszają ruch wody. W akwarystyce morskiej rafa pełni rolę filtra biologicznego i ma korzystny wpływ na równowagę biologiczną w zbiorniku. Ten żywy organizm na podłożu z rafy koralowej pełni także rolę dekoracyjną w akwarium.

źródło: wikipedia[/b]

Więcej o dyskowcach na dyskowce.info
Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł. – Albert Einstein
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
27.06.2014, 11:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.06.2014 11:29 przez Mario.)
RE: Żywa skała
W związku z tym co napisano powyżej zastanawiam się dlaczego przy zakładaniu zbiornika morskiego pisze się o ilości skały do 20% objętości zbiornika.
Wydaje mi się, że im jej będzie więcej tym stabilniejszy powinien być zbiornik, pod warunkiem oczywiście, że zapewni się odpowiednia cyrkulację wody.

Apistogramma - agassizii (red, pastel, flamenco), bitaeniata "Shushupe", cacatuoides, elizabethae, eremnopyge, macmasteri, mendezi, sp. "Pebas",
Krewetki - RC, CR,
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
27.06.2014, 17:13
Mario napisał(a):W związku z tym co napisano powyżej zastanawiam się dlaczego przy zakładaniu zbiornika morskiego pisze się o ilości skały do 20% objętości zbiornika.
Musisz zostawić miejsce na korale, które bardzo często kupujesz na skałkach/podstawkach. Uśmiech
Bardzo łatwo zagracić sobie akwarium, sam się o tym teraz przekonuję.
27.06.2014, 18:08
Sepher ładnie zademonstrował jak się ma kilogram skały do jej objętości. W przypadku mojej 60L solniczki 10kg skały to wyszło około 40% powierzchni widokowej zbiornika. Generalnie ciasnota jak cholera Duży uśmiech

Pozdrawiam,
Robert

[Obrazek: podpis.gif]
27.06.2014, 19:15
Ja zrozumiałem to w ten sposób , że 20 % to minimum.
28.06.2015, 08:02
Właśnie obejrzałem program o największym akwarium na świecie Georgia aquarium. I tam powiedzieli, że cała "żywa skała" to mieszanka specjalnego betonu zatapiana na specjalnych "fermach" rafowych na Filipinach. Obrasta dwa lata i jest sprzedawana akwarystom na całym świecie.

Więcej o dyskowcach na dyskowce.info
Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł. – Albert Einstein
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
28.06.2015, 08:06
Bo tak jest.
Gdyby sprzedawali w 100% żywa to brakło by rafy.

Odpowiedz