Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kandydat na LT 60l
24.02.2014, 18:59
RE: kandydat na LT 60l
Saphira napisał(a):np jej się liścia w połowie utnie

Robi się tak chociażby z Nurzańcem amerykańskim aka olbrzymim (Vallisneria americana Michx.) Uśmiech

Pozdrawiam,
Robert

[Obrazek: podpis.gif]
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
24.02.2014, 21:58
Moim zdaniem nie powinnaś teraz wybierać roślin względem wyglądu tylko względem wymagań i tempa wzrostu. W nowym akwarium potrzebujesz roślin szybko rosnących, które mogą się wydawać nieatrakcyjne, później zawsze można je wymienić lub możesz je jednak polubić i zostawić. Ja tak miałam z Hydrophilą Polyspermą, która początkowo wyglądała jak patyki z długimi liśćmi, ale w miarę zagęszczania i pojawiania się nowych stożków wzrostu z soczysto zielonymi liśćmi polubiłam ją. Szczególnie w niektórych roślinach zachwyca i zadziwia tempo ich wzrostu: dwu a nawet trzykrotny wzrost objętości w tydzień Uśmiech
24.02.2014, 23:27
To takie wodne roślinki rosną szybciej niż lądowe Uśmiech
Fajnie Uśmiech
02.03.2014, 12:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.03.2014 12:08 przez Saphira.)
Oddałam skalara i dostałam w zamian roślinki Uśmiech co prawda 2 rodzaje i nie do końca wiem co to (ale są zielone, a nie czerwone), ale akwarium zaczyna już wyglądać jak trzeba Uśmiech

zdjęcie marnej jakości bo wykonane telefonem ale mniej więcej widać co jest co Uśmiech
[Obrazek: normal_Zdjecie0400.jpg]

muszę jeszcze żwiru dokupić, bo mało jest, ale mam nadzieję, że jestem na dobrej drodze do posiadania porządnego zbiorniczka Uśmiech

światło z czasem też będzie poprawiane
02.03.2014, 12:17
No ładnie, ale fanów zamków to tu chyba za dużo nie ma Uśmiech. Ja miałem sztucznego żółwia i też wyjechał na parapet. Z zasłyszanej opinii (bo LT to nie moja bajka) wiem, że aby LT wystartował trzeba mieć dużo roślin na starcie.

Więcej o dyskowcach na dyskowce.info
Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł. – Albert Einstein
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
02.03.2014, 14:44
Adam napisał(a):aby LT wystartował trzeba mieć dużo roślin na starcie
To jest kandydat na LT Uśmiech Właścicielka będzie stopniowo zagęszczać roślinność.
Adam napisał(a):fanów zamków to tu chyba za dużo nie ma
Co do wystroju są gusta i guściki, miejmy nadzieję, że w miarę przybywania roślin zrobi się ciasno i zamek wyląduje jako ozdoba na półce Oczko
02.03.2014, 15:18
Jest o niebo lepiej niż na początku tematu Uśmiech Dobra droga tylko ten zamek bym wyrzucił...nie wiadomo czy nie wpływa jakoś na parametry wody.
02.03.2014, 17:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.03.2014 17:09 przez Saphira.)
Zamek z czasem wyląduje w piwnicy (jak sztuczne korzenie i roślinki, które tam były) - wiem, że nie bardzo tu pasuje. Póki co to skrytka dla glonojada Duży uśmiech
Nie chce wstręciuch za bardzo wyłazić. Chyba mu za jasno Uśmiech
w nocy czasami tylko słychać jak trzepie całym akwarium Duży uśmiech

z czasem myślę, że wsadzę tam jakiegoś badyla, ale poszukiwania wystartują jak będzie cieplej, żeby mi dziecko w lesie nie zmarzło.
04.03.2014, 09:16
Ma ktoś może, albo miał kiryśnika czarnoplamego? Czy to normalne, że ta ryba udaje, że zdechła?
Już 2 razy taki numer zrobiła. Za pierwszym razem jeszcze przed "przebudową" zbiornika. Wlazł wtedy do korzenia i siedział bez ruchu do góry brzuchem, a wczoraj schował się pod bramę z kamyczków i też leżał do góry brzuchem.

Ogólnie ta ryba jest kolejnym kandydatem do pozbycia się go. Na wiki wyczytałam, że to ma 12-20 cm długości. W tej chwili ma już chyba koło 12 cm. W dodatku nie za bardzo się lubi z glonojadem, bo ostatni się przepychali. Wczoraj, jak nas nie było, to chyba też się przepychali, bo zamek jest przestawiony.
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
04.03.2014, 10:52
Saphira napisał(a):Wlazł wtedy do korzenia i siedział bez ruchu do góry brzuchem,

Moje kirysy sterby jak się zbiegają po akwarium to potrafią z 15 minut stać bez ruchu, czasem patrzę czy skrzelami ruszają, bo tak powoli oddychają, ale do góry brzuchem to raczej nie jest zdrowy okaz.

Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł. – Albert Einstein
04.03.2014, 20:06
To, że przepychają się z glonojadem to normalne. Stawiam na glonojada, że tego wąsacza z ADHD przegania, bo to jego miejscówka Uśmiech To, że do góry brzuchem, to albo inaczej nie było mu wygodnie, albo ma jakiś problem. Kiryśnik nie będzie odkrywał swojego najsłabszego miejsca jakim jest brzuch Uśmiech
Zdarza mu się jak się nauczy z powierzchni pokarm pobierać pływać przez chwilę, jak opaczek, ale daleko mu do tego drugiego.
A może masz opaczka OczkoJęzyk
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
Saphira (05.03.2014)
05.03.2014, 10:43
(04.03.2014 20:06)marcinsz30 napisał(a):  A może masz opaczka OczkoJęzyk

wiesz, że chyba masz rację? dziękuję Uśmiech
Identyfikowałam tą rybę na podstawie zdjęć w internecie, bo gość od którego kupiliśmy nie wiedział co za ryby ma (jedyne którą poznaliśmy bez problemu to skalar i glonojad). Przy kiryśniku najbardziej mi nie pasowało, że ma na zdjęciach takie paski, co wyglądają jak zbroja z płytek, ale na zdjęcie opaczka nie trafiłam, więc założyłam, że to kiryśnik. No i ten mój okaz jakiś duży bo na chyba ponad 10 cm.
07.03.2014, 14:06
Różnice są dość znaczne- to już pewnie wiesz Uśmiech Opaczki, giętkozęby, sumy wywrotki to wszelkiego rodzaju synodontisy. Teraz tylko szukać gatunku jaki masz Ty.
Jak podrzucisz zdjęcia to pomożemy Uśmiech
10.03.2014, 23:36
Najpierw musiałby dać się sfotografować Duży uśmiech. Upatrzył sobie kryjówkę pod "kamiennym mostkiem" i tylko płetwę ogonową pokazuje Duży uśmiech, ew. od czasu do czasu stoi na głowie pod filtrem Duży uśmiech
10.03.2014, 23:42
Saphira napisał(a):ew. od czasu do czasu stoi na głowie pod filtrem

Ładny akrobata ci się trafił.

16.04.2014, 09:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.04.2014 09:58 przez Saphira.)
O dawno nie zaglądałam...
Mój zbiorniczek się mocno przez ten czas zmienił. Rybki powyrywały roślinki, poobgryzały im korzenie i roślinki musiały trafić do śmieci, a tak mi się podobały moje "wodorosty". W ogóle to w tym akwarium sporo się działo. Prawie jak w powieści sensacyjnej.
Pewnego pięknego dnia zaginął Niebieski gupik (samiec). Szukaliśmy go wszędzie - zamku u pana na włościach Zbrojnika niebieskiego, za filtrem, za kamieniami. Niestety - jakby wyparował. Następnego dnia siedząc na kanapie spojrzałam na akwarium a tam mi z dna wypływa coś w dosyć szybkim tempie. Myślę sobie pewnie liść od czerwonej rośliny, ale sprawdzę. Podchodzę a tam mi pływa korpusek gupika pozbawiony płetw i koloru (zamiast niebieski był czarny). Wzięłam siatkę i wyłowiłam nieszczęśnika, bo przecież nie chciałam żeby mi się ryby pochorowały a Pani gupikowej pękło serce z rozpaczy po stracie męża. Wyłowione "coś" jeszcze ŻYŁO i śmierdziało starą rybą. Nie bardzo wiedziałam co zrobić, więc wsadziłam do kubka i zalałam wodą. Myślę: mąż wróci to coś z tym zrobi. No i dobił tą "rybkę" jak wrócił z pracy.
Wspólnymi siłami doszliśmy do wniosku, że może to Opaczek przez przypadek połknął, nie dał rady strawić i zwrócił. Mąż już chciał się go pozbyć, ale ostatecznie stwierdziliśmy, że damy mu jeszcze jedną szansę, bo przecież tak długo żyły razem w akwarium, że to musiał być przypadek.
Następnego dnia kupiłam nowego samca gupika (już niestety nie tak ładnego jak poprzedni). Wpuściłam do akwarium, a on siedział niemal cały czas za filtrem i nie chciał wypłynąć. Uszyłam nawet dla niego coś w rodzaju kotnika z delikatne firany (taki sam materiał jak te podbieraki do rybek) i siedział tam, żeby on się oswoił ze starymi rybkami a one z nim. Po około tygodniu puściłm go do rybek - było trochę lepiej. Po pewnym czasie dziecko patrzało sobie rano na akwarium i nagle krzyczy: OOOO!!! Mama!!! Patrz!!!
Zaglądam do akwa a tam złota rybka próbuje połknąć gupika (już cały ogon miała w paszczy) szybka interwencja i rozdzieliłam je. Gupik odpłynął, ja zamykam klapę, a po chwili złota rybka znowu go dorwała. Znowu rozdzieliłam i wsadziłam Gupika do jego lokum w siatce, niestety welonka tak mu uszkodziła jakieś nerwy, że ruszał tylko płetwami bocznymi, przez co pływał do góry brzuchem i niestety w ciągu kilku godzin zdechł.
Po tej akcji zaczęłam się rozglądać za nowym lokum dla welonek i akurat tak się złożyło, że męża kolega likwidował akwarium, także welonki mieszkają sobie teraz u syna w pokoju, a duże akwarium zostało zdominowane przez mieczyki Uśmiech i jest tam też para krewetek japońskich.
Dokupiliśmy też dwa zbrojniki niebieskie (prawdopodobnie są to samice) jeden trafił do akwarium z welonami, drugi do dużego i walczą z glonami.Mój stary glonojad się strasznie obija i siedzi wiecznie u siebie na włościach, a młoda pracuje i zjada glony Uśmiech. Może z czasem doczekamy się małych zbrojników... Jeść co mają, bo przez to, że mi rybki roślinki zniszczyły to się glonów namnożyło Smutny i będzie trzeba je zwalczyć.

No i tutaj pytanie - czy do walki z glonami może być dowolny środek?
Glony mam brązowe (okrzemki - jak się zorientowałam po lekturze w necie). Kupiliśmy środek na glony w zoologicznym, ale niestety dopiero dzień później (czyli w niedzielę) zobaczyłam na etykiecie, napis: "Algin. Usuwa glony zielone". To środek z Tropical Aqua Care. A mówiliśmy w sklepie, że glony brązowe.

Odpowiedz