Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
POLSKIE owady,gady,pajęczaki - makrofotografia
23.02.2014, 00:33
POLSKIE owady,gady,pajęczaki - makrofotografia
skakuny(Salticidae) - rodzina pająków, które nie tkają sieci, tylko polują skacząc na swoją ofiarę. W skład rodziny, mającej minimum 65 mln lat, wchodzi ok. 5 tysięcy gatunków przynależących do blisko 500 rodzajów, co czyni je najliczniejszą rodziną wśród pająków z ok. 13 proc. wszystkich gatunków. W Polsce stwierdzono występowanie 65 gatunków. Skakuny na ogół są niewielkich rozmiarów, większość osiąga 2-12 mm, choć zdarzają się osiągające ok. 20-30 mm (np. z rodzajów Hyllus i Sandalodes) oraz takie, które nie przekraczają 1 mm (rodzaj Eupoa)

Załączone pliki Miniatury

Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
[-] 3 użytkowników podziękowało za ten post:
Adam (23.02.2014), bartesta (23.02.2014), Biały (23.02.2014)
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)

23.02.2014, 00:38
RE: POLSKIE owady,gady,pajęczaki - makrofotografia
Piękne.

pozdrawiam, bartesta
[Słonina - 346 + 96 litrów]
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
23.02.2014, 00:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.02.2014 00:44 przez lukas.wtorkowski.)
1. formica rufa
2. formica cunicularia

3.Jaszczurka zwinka (Lacerta agilis) – gatunek jaszczurki z rodziny jaszczurek właściwych. Występuje na terenie całej Polski i podlega ścisłej ochronie. Jest najczęściej występującym gadem na terenie kraju.

4.Krzyżak pomarańczowy (Araneus alsine) – gatunek dużego pająka z rodziny krzyżakowatych. Krzyżak pomarańczowy żyje w środowisku wilgotnym, przede wszystkim na: wilgotnych łąkach, w wysokiej trawie, i w miejscach zdecydowanie zacienionych.

5.Kątnik większy (Tegenaria atrica) – gatunek pająka z rodziny lejkowcowatych. Nazywany też „kątnikiem domowym większym” dla odróżnienia od spokrewnionego kątnika domowego (Tegenaria domestica). Jego długość wynosi 1–1,8 cm (wraz z odnóżami do 8 cm). Silnie owłosiony. Jest pospolity, niekiedy bardzo liczny, z powodu budowy sieci żywi się owadami kroczącymi. Jego jad jest słaby, w dodatku tylko większe osobniki są w stanie przebić skórę dorosłego człowieka[1]. Kątniki budują trójkątne sieci o długości podstawy do 50 cm uchodzące do lejka, w którym przebywają pająki. Pająk ten żyje synantropijnie. Na strychach, w piwnicach i za meblami.

23.02.2014, 00:49
Wałęsak zwyczajny (Pardosa amentata) – gatunek pająka z rodziny pogońcowatych.
Długość 5–7 mm, ciało krępej budowy, odnóża krótkie, głowotułów długi. Występuje na terenie Europy i Rosji. Żyje na terenach otwartych w trawach, w miejscach wilgotnych. Nie buduje sieci. Samica nosi kokon wypełniony jajami przyklejony do spodniej strony odwłoka.

23.02.2014, 01:01
Nie, no ten pierwszy z tymi niebieskimi oczętami jest zaje...fajny Duży uśmiech
Szacuneczek dla autora zdjęć, szczęka opada Oczko

396l morska przygoda
23.02.2014, 01:03
Z bliska to wszystkie wyglądają na ogromne i przerażające, szczególnie kątnik - choć jest niewielki to zawsze budził we mnie odrazę...
23.02.2014, 01:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.02.2014 01:07 przez lukas.wtorkowski.)
w tak dużej skali jak czasem fotografuję, każdy ich ruch to chwile grozy Duży uśmiech
23.02.2014, 01:09
lukas.wtorkowski napisał(a):w tak dużej skali jak czasem fotografuję, każdy ich ruch to chwile grozy Duży uśmiech
To Twoje zdjęcia? Rewelacyjne!
23.02.2014, 01:15
tak, wszystkie zdjęcia mojego autorstwa

1.Ryjkowiec
2.Żaba leśna

Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)

23.02.2014, 03:21
Fotki rewelacyjne. Myślę, że Łukasz nie obrazi się, jak wrzucę linka do innych prac (jeśli się obrazi to oczywiście usunę, proszę wówczas o PW Oczko ):
http://lukasart-photo.ateliora.com/pl

http://akwarium.zgora.pl
http://akwarium.gorzow.pl
http://korepetycje.gorzow.pl
23.02.2014, 07:57
Jednym słowem można to ująć: bardzopierwszaklasa Uśmiech Może założysz jakiś wątek typu "fotografowanie akwarium" i coś podpowiesz?
23.02.2014, 08:13
Rewelacja Łukasz. Zdjęcia pierwsza liga. A jak się widzieliśmy nic nie mówiłeś o tym, że focisz Uśmiech Nawet razem nie mówiliście Uśmiech
Myślę, że nie popełnię faux pas jak zareklamuję pewną stronę: http://since1991.flog.pl/
Racz nas więcej takimi rzeczami. No i wiemy, kto wygra kolejne edycje konkursu foto Uśmiech
23.02.2014, 11:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.02.2014 11:31 przez lukas.wtorkowski.)
Krzysztof napisał(a):Jednym słowem można to ująć: bardzopierwszaklasa Uśmiech Może założysz jakiś wątek typu "fotografowanie akwarium" i coś podpowiesz?

Jeśli chodzi o fotografowanie akwarium to przede wszystkim cierpliwość , warunki to czyste szyby(chociaż trochę) ostrzenie proponuję manualne ryby są zbyt szybkie na AF. Chętnie udzielę odp na jakiekolwiek pytania związane z fotografią - jeśli będę znał na nie odpowiedź Uśmiech

(23.02.2014 08:13)marcinsz30 napisał(a):  Rewelacja Łukasz. Zdjęcia pierwsza liga. A jak się widzieliśmy nic nie mówiłeś o tym, że focisz Uśmiech Nawet razem nie mówiliście Uśmiech
Myślę, że nie popełnię faux pas jak zareklamuję pewną stronę: http://since1991.flog.pl/
Racz nas więcej takimi rzeczami. No i wiemy, kto wygra kolejne edycje konkursu foto Uśmiech

A no nie mówiłem, czasu zbyt dużo nie było a akwarium jeszcze koledze musiałem dowieźć, więc byłem jako kurier wtedy Duży uśmiech

Rafal napisał(a):Fotki rewelacyjne. Myślę, że Łukasz nie obrazi się, jak wrzucę linka do innych prac (jeśli się obrazi to oczywiście usunę, proszę wówczas o PW Oczko ):
http://lukasart-photo.ateliora.com/pl

jeśli chodzi o tę stronę to nie umieszczam na niej zdjęć proponuję tę którą znalazł marcinsz30 http://since1991.flog.pl/
23.02.2014, 13:08
Świetne zdjęcia
23.02.2014, 22:22
Świetna zdjęcia, a ten pierwszy to jak pluszak normalnie. Dzięki za nie raz jeszcze.

Więcej o dyskowcach na dyskowce.info
Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł. – Albert Einstein
24.02.2014, 00:26
ciesze się, że się podobają Uśmiech niedługo będzie cieplej to powychodzą nowi modele Duży uśmiech

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2017 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.
Elementy graficzne wykonane przez Polski Support MyBB.
Kodowanie i obsługa techniczna: TIserwis.pl.