Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
200 L Skalniak z kawałkiem sałaty - iwagumi
05.03.2014, 11:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.03.2014 21:19 przez Damian81.)
Oczko 200 L Skalniak z kawałkiem sałaty - iwagumi
Baniak OW - 200L

Oświetlenie - 4x39W

Filtracja - Tetra ex700

Podłoże - JBL Manado Aquabasis Plus, JBL Manado

Dekoracja - ponad 30 kg samych stonów ;P

Sałata - Hemianthus callitrichoides Cuba,
- Lileopsis brasiliensis,
- Eleocharis Acicularis

Temperatura - około 25 kresek

Nawożenie - Butla CO2,
Easy Life - Profito 20 ml raz na tydzień,
- Carbo 4 ml/raz na dobę,
- Nitro 4,5 ml/raz na dobę,
- Fosfo 4,5 ml/raz na dobę,
- Kalium Potassium 20 ml raz na tydzień (opcjonalnie)

To mój pierwszy baniaczek w z kawałkiem trawnika i kamieniami. 7 doba i akwa jest w stanie dojrzewania. Początkowo oświetlenie włączam na kilka godzin i z dnia na dzień będę dokładał po godzince i tak do 12h,

Jeszcze nie mogę ustabilizować dozowania CO2 bo coś za dużo podaje aby Ph było na odpowiednim poziomie, może to wina rozpuszczania go w wodzie, dyfuzor mam pod deszczownicą która jest zanurzona kilka cm pod taflą i lekko daje tylko ruch tafli wody.

Nie obeszło się bez problemów z florą bo po obsadzeniu baniaka na JBL Manado i zalaniu wodą Heniu nie chciał się trzymać i ledwo co go dało rade posadzić.

Puki co tak to wszystko wygląda na tą chwilę:

[attachment=1892]

[attachment=1898]

Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
05.03.2014, 14:34
RE: 200 L Skalniak z kawałkiem sałaty - iwagumi
ustawienie wężownicy masz takie, że po prawej stronie akwarium woda prawie się nie rusza. Przestaw wężownicę na boczną ścianę tak aby strumień wody wylatywał na dłuższy bok akwarium. Jeśli sama wężownica składa się z dwóch części to jedną ustaw aby ruszała taflę wody, pozostałą część tak aby bąbelki CO2 z dyfuzora były "wpychane" w akwarium zanim wydostaną się na powierzchnię. To powinno poprawić rozpuszczalność CO2.
Samo akwarium zapowiada się obiecująco. Ostrożnie dawkuj jeszcze nawozy bo masz niewiele zielonego i może skończyć się to atakiem glonówSmutny
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
bartesta (06.03.2014)
05.03.2014, 17:32
Fajne, zawsze podobały mnie się takie zbiorniki. Uśmiech Osobiście bym tak nie zaaranżował, bo wolę trochę więcej buszu, ale mimo to podoba mi się. Uśmiech Poczekamy na rozwój. Uśmiech
05.03.2014, 18:07
Możesz powiedzieć gdzie i po ile kupowałeś skalę?
05.03.2014, 18:08
Fajnie, zobaczymy jak się sprawa rozwinie, ale już widać, że wiesz co robisz, więc pewnie będzie super.

Damian81 napisał(a):- Nitro 4,5 ml/raz na dobę,

Piętnaście lat temu to nitro chciałem mieć w samochodzieUśmiech. Możesz napisać dwa słowa na temat co to jak to w akwarystyce?

Więcej o dyskowcach na dyskowce.info
Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł. – Albert Einstein
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
05.03.2014, 18:54
Adam napisał(a):Piętnaście lat temu to nitro chciałem mieć w samochodzie. Możesz napisać dwa słowa na temat co to jak to w akwarystyce?
To nawóz azotowy firmy Easy-Life. http://www.akwarystyczny24.pl/easy-life-...-1009.html

http://akwarium.gorzow.pl
http://korepetycje.gorzow.pl
05.03.2014, 19:06
No to już wiemUśmiech Takie rozwiązanie jak ryb nie ma lub za mało wydalają. Dzięki.

Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł. – Albert Einstein
05.03.2014, 20:11
Gdzie takie skały można kupić Duży uśmiech
05.03.2014, 20:13
Wszystko super, ale ... to podłoże. Na tym nie warto było oszczędzać. Raz że bardzo lekkie, dwa że jałowe, trzy że podnosi twardość (i pH) wody.

Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
05.03.2014, 22:04
Manado da rade zwłaszcza że na spód dał AquaBasis sprawdzone u siebie.
Co do skałek wiem że kasy trochę poszło.
Zielska trochę mało.
Doradźcie mu z dawkowaniem CO2 z butli bo z tym ma trochę wątpliwości.
05.03.2014, 22:08
A mnie interesuje twoje Kh, możesz podać?

05.03.2014, 22:33
Z tego co pamiętam ze swojego zbiornika, na Aquabasis po 6 miesiacach już rewelacji nie ma. Więc jeśli je już stosować, to pod aktywne podłoże a nie jałowe. No ale trawniczek z heńka można mieć piękny i na zwykłym żwirze, jak się odpowiednio do kolumny nawozi, więc to nie problem.

Roślin mało, ale one mają się dopiero rozrosnąć. Na start rzuciłbym jednak trochę rogatka żeby sobie pływał, byłoby łatwiej.
Z CO2 ciężko cokolwiek doradzić, bo nie wiadomo ile go jest podawanego, jakie jest pH, jakie KH.

06.03.2014, 10:09
Co do skałek przeszukałem cały Wrocław. Podobały mi się w Plantica chociaż cena zaporowa,ale bardzo mi się podobał asortyment. Później odwiedziłem Trzmiela (mają duży wybór chociażby z Dragon Stone, ale mi jakoś nie przypadły do gustu, a z tych co zbliżonych do Manten Stone brakowało większych) no i pod koniec dnia udało mi się je kupić Na Grobli i nawet zrobili mi rabat przy zakupie powyżej 30 kg wyszło chyba koło 12 zł/kg. Nie chcę faworyzować żadnego ze sklepów, tak tylko wyszło w moim przypadku. Chociaż akwaria u Trzmiela były ładnie urządzone. W zielonej Górze brakuje jakiegoś sklepu akwarystycznego z prawdziwego zdarzenia myślę, że kiedyś się to komuś uda.

Dziękuje za poradę z deszczownicą tak właśnie zrobię wydaje mi się to lepszym rozwiązaniem niż dotychczasowe. Zamierzam wylot i wlot do kubła poprowadzić szklanymi pip..i ;P tylko wtedy znowu będę musiał kombinować znowu z ruchem w wody w baniaku tak jak teraz w przypadku deszczownicy.

Ryby będą Uśmiech, ale jak dla mnie początkującego jeszcze nie nadszedł ten czas Język baniak jest jeszcze świeży i chcę go najpierw ustabilizować. ;P Przynajmniej spróbuję,

Co do podłoża to prawda przyoszczędziłem na Manado, ale gdy go kupowałem do innego baniaka to mi wystarczało, myślę że trochę pociagnie. Później będę podładowywał. Mario ma takie i daje rade Uśmiech
Obawiam się tylko tego, żeby krewetki nie wyciągnęły sałaty.

Dziękuję za porady i wsparcie, będę się starać na ile będę miał siłę ;P

jadę po testy ;P
09.03.2014, 21:52
Dzisiaj zrobiłem testy na NO3 Tropicala     wynik wyszedł w przedziale między 10, a 20mg/l więc azotany są niemal idealne natomiast test paskowy dajana 3 w 1 na twardość     pokazuje że mam twardą wodę GH w okolicach 14, KH na palecie kolorów jest od jasnego zielonego do jakiegoś bardziej ciemnego odcienia zieleni a mi wyszedł jasny niebieski czyli można ten test sobie wyrzucić i kupić kropelkowy. Chyba wina Manado skoro po podmianie 1/3 wody w zbiorniku parametry się nie zmieniły na lepsze. Kupie kropelkowe i przy następnej podmianie jeszcze raz zmierzę.
Deszczownicy nie przeniosłem na boczną ściankę dlatego, że moje akwarium ma 40 cm a deszczownica jest dłuższa, i także dlatego że z obu stron od ścianek bocznych popsułaby to widok baniaka (chciałbym, żeby były najmniej widoczne elementy nienaturalne) dlatego wlot i wylot będę chciał zastąpić szklanymi.
Trawniczek się rozrasta i to mnie narazie cieszy.

09.03.2014, 21:58
Woda taki lekki beton, ale z tego co już wiem to dla roślin najmniejsze zmartwienie. Trzymam na takiej kranówie rośliny i rosną ładnie. Niestety glony też ładnie, ale to nie historia na twój wątekUśmiech. Zobaczymy twój wodny ogród za miesiąc i dwa to będzie wiadomo.

09.03.2014, 22:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.03.2014 22:10 przez Damian81.)
Może się pokuszę o osmozę i będzie lepsze rozwiązanie niż chodzenie do źródełka po wodę, pies tylko na tym straci bo lubi się taplać. Dziwne bo ta woda ze źródełka ma Kh między 3-6 ,Gh ma 14 no to już dużo no i Ph 7,2 to myślałem że jak przytaszczę i wymienię 55l to to coś da a nie dało ;P. Dzisiaj zostawię CO2 na noc włączone sprawdzę czy Ph się podniesie bo inny test stały pokazuje mi, że mam za mało.

Odpowiedz