Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakup życia - ogólne zasady
04.03.2014, 09:36
Zakup życia - ogólne zasady
Słowem wstępu, pragnę poruszyć ten pozornie łatwy proces głównie ze względu na ilość nowopowstałych zbiorników na Naszym forum.

Wybija Nam miesiąc od założenia akwarium, czas wprowadzania życia do Naszego świeżego jeszcze systemu.
Niektóre osoby ze względu na odległość nie mogą pozwolić sobie na osobiste przybycie do sklepu celem zakupu zwierzaków. Na szczęście żyjemy w erze cyfryzacji i dostępna jest możliwość zamówienia interesującego Nas asortymentu. Niestety tutaj czekają Nas pewne niespodzianki :
Podejrzanie niskie ceny - istnieje możliwość, że oferowane zwierzęta padają jak muchy i sklep obniża ich cenę(jednocześnie przewyższając innych).
Dostawa - Pozornie okazja zakupu poniżej ceny nominalnej. Dlaczego? - Punkt wyżej lecz należy mieć na uwadze, że takie zwierzęta nie przeszły kwarantanny. Są odbierane bezpośrednio z lotniska i już od sprzedawcy zależy czy przejdą pełną opiekę weterynaryjną oraz czy będzie ona legalnie przeprowadzona. Z racji tego - czekamy przynajmniej dwa-trzy tygodnie po dostawie, co miało paść to pewnie już padło.
Brak towaru - czekaliśmy i niestety towar "wybył" - z reguły dostaniemy pocieszenie "Panie! Za trzy dni dostawa, poczekamy i wyślemy". Dziękujemy i rezygnujemy z zakupu - patrz punkt wyżej.
Informacje - a raczej często ich brak lub zakłamane. Stworzeń w oceanie jest tak niewyobrażalnie wiele, że nikt nie jest w stanie zapamiętać całego łańcucha pokarmowego. Przecież "ta ryba jest niegroźna, nie zje nam korali ani obsady, totalny Reefsafe" - jasne, że nie...przecież syci się promieniami słońca, od czasu do czasu popijając przez słomkę mrożonki - przecież nie ma zębów Oczko Także szukamy informacji w Internecie, a potem dokonujemy zakupu(lub też nie) interesującego Nas życia.
Wysyłka - tylko taka, która jest w stanie zapewnić bezpośrednie , jak najkrótsze połączenie z miejscem docelowym tak, by nie spadła temperatura - PKP, PKS lub znajomi.

Ostatni punkt tyczy się zamówień internetowych i osobistego odbioru - stan zdrowia.
W przypadku zamówień za pośrednictwem sieci zadanie mamy utrudnione. Jesteśmy wtedy zdani na uczciwość sprzedawcy, który może nie odmówi Nam zdjęcia lub krótkiego filmiku ze zwierzakiem w roli głównej. Możemy też poprosić znajomego który mieszka blisko sklepu by dokonał za Nas oględzin i wybrał.
W obu przypadkach należy zwrócić uwagę na wygląd pod kątem zmian skórnych lub narządowych(w przypadku zwierząt przezroczystych), sposób poruszania się - najlepiej posłużyć się dla porównania wcześniej obejrzanym filmikiem. Ważny jest ten sposób i chęć pobierania pokarmu - wszystkie zwierzęta są dzikie i nie zawsze wyrażają chęć pobierania pokarmu suchego czy mrożonego - dobrym przykładem takiego zachowania jest Mandaryn wspaniały, który bardzo często nie nauczy się tego nigdy.

To tyle, jeśli ktoś chce coś dodać - zapraszam, wszystkie uwagi oraz rady są mile widziane Uśmiech

Pozdrawiam,
Robert

[Obrazek: podpis.gif]
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
Adam (04.03.2014)
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
04.03.2014, 10:20
RE: Zakup życia - ogólne zasady
Norrden napisał(a):Wysyłka - tylko taka, która jest w stanie zapewnić bezpośrednie , jak najkrótsze połączenie z miejscem docelowym tak, by nie spadła temperatura - PKP, PKS lub znajomi.

PKP/PKS to ostateczna ostateczność.

Post dotyczy "życia" morskiego, które nie jest tanie. I jeśli nie kupujemy pojedynczego błazenka i nie mieszkamy w środku Puszczy Białowieskiej lub na końcu Bieszczad to w promieniu 150km można znaleźć pewnie to co nas interesuje, dorzucić nawet 100PLN na paliwo i kupić dobrze. Zwraca się już przy stracie pojedynczego zwierzaka, który zdechł w męczarniach podczas złego transportu. I żeby mnie źle nie zrozumiano - błazenka też szkoda.

Więcej o dyskowcach na dyskowce.info
Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł. – Albert Einstein
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
04.03.2014, 11:49
Cytat:Punkt wyżej lecz należy mieć na uwadze, że takie zwierzęta nie przeszły kwarantanny.

Pokaż mi kto w tym sporcie robi kwarantannę ? Chyba że od 8.00 do 11.00 Oczko
Generalnie można poczekać aż w sklepie się wysypie to co ma się wysypać, jednak duża szansa że jak wrócimy to z naszej listy marzeń będą resztki, gdyż ktoś postanowił sobie nabyć wcześniej.

Cytat: a raczej często ich brak lub zakłamane. Stworzeń w oceanie jest tak niewyobrażalnie wiele, że nikt nie jest w stanie zapamiętać całego łańcucha pokarmowego.
Tiaaa... Potem okazuje się iż niewielka rybka która nie zje w żadnym wypadku innej rybki jest w stanie wciągnąć w ciągu tygodnia całą obsadę korali miękkich na deser zagryzając lps'ami lub też gdy się zestresi wydziela toksynę wysyłając wszystko co ma kręgosłup przed oblicze Wielkiego Pokolca.

Rozmiarówki... Tiaa, kolejny ciekawy temat... Chromisy dorastające do 9cm w rozmiarówce S przyszły takie iż bałem się że manadryn na nie zapoluje... Ciężko je było w worku zlokalizować...

Dodam jeszcze jedno: część stworzeń morskich jest bardzo wrażliwa na stres... Nikogo w tej branży nie dziwi iż po zakupie hepatusa wysypuje, sam na własne oczy widziałem żółtka który zszedł na zawał 3 min po zakupie. Gość zdążył dojść z nim do drzwi sklepu...
04.03.2014, 12:33
Adam napisał(a):PKP/PKS to ostateczna ostateczność.

Wysyłka PKP/PKS jest cool. Lepsza niż kurier na pewno. W granicach kraju to kilka, rzadziej kilkanaście godzin. Spokojnie do przejścia. Dłużej zwierzyna podróżuje z dalekich mórz i oceanów.

pozdrawiam, bartesta
[Słonina - 346 + 96 litrów]
16.04.2014, 15:50
znam wiele osób (sam też tak robiłem) że rarytasy brało się od razu z lotniska po przylocie ("stratność" określam na jakieś 10 % - 15 % więc podobnie jak przy zakupach stacjonarnych)

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2019 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
Elementy graficzne wykonane przez Polski Support MyBB.
Kodowanie i obsługa techniczna: TIserwis.pl.