Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akwarystyka
26.03.2014, 22:32
Akwarystyka
Czytając to forum od jakiegoś czasu odnoszę wrażenie,że większość wątków dotyczy roślin ich uprawy dozowania nawozów, dla mnie akwarystyka to jednak miłość do zwierząt w tym wypadu do ryb.Rośliny to jednak dodatek, czym tak naprawdę jest akwarystyka.Co stanowi przewagę fauna czy flora.
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
26.03.2014, 22:42
RE: Akwarystyka
Wszystko zależy od typu akwarium. W holenderskim stawia się przede wszystkim na rośliny a reszta to dodatek. W akwariach biotopowych czy towarzyskich na pierwszym miejscu są zwierzęta, a rośliny to dodatek.

A że akurat najwięcej postów na temat roślin i nawożenia - to dlatego, że sprawia to najwięcej trudności na początku. Jednak ja też przeglądam wszystkie nowe posty i trudno mi się z Tobą zgodzić, nie zauważam przewagi tematów roślinnych na forum, sporo jest o akwariach morskich, sporo o słodkowodnych i rybach w nich mieszkających. Coś ostatnio ucichł nam dział techniczny i DIY, ale myślę, że to chwilowy przestój.

http://logika.edu.pl
http://akwarystyczne.info
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
26.03.2014, 23:06
Znam podział w akwarystyce, ja jestem przede wszystkim miłośnikiem ryb, ale ostatnie miesiące zmusiły mnie by spróbować i hodowli roślin.Pierwsze miesiące były bardzo ekscytujące aranżacja itd.Ale po krótkim czasie stwierdziłem ,że to zwykły ogródek, który potrzebuje trochę światła i dużo CO2 bo z czasem stwierdziłem ,że to jest najważniejsze nawozy itp. są przereklamowane.Po prosty cotygodniowe wycinanie zielska z czasem robi się mało ciekawe.A ryby zawsze są nieobliczalne.
26.03.2014, 23:15
Chodź do nas na solone ;p Nie mamy roślin a co do ryb i innych to u nas dowiesz się co to są nieobliczalne stworzenia bardzo dokładnie Duży uśmiech
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
26.03.2014, 23:20
Może w przyszłości teraz zaczynam przygodę z tanganiką.
27.03.2014, 08:07
irekw71 napisał(a):dla mnie akwarystyka to jednak miłość do zwierząt w tym wypadu do ryb

Tej chyba tutaj nie brakuje?
Ja zacznę przekornie- czego się w takim razie spodziewasz ? Czego oczekujesz? Nie pytam, żeby spełniać życzenia, ale nie do końca rozumiem Twój tok myślenia. Dla mnie znów akwarystyka to i rośliny i ślimaki i ryby, nieważne, słone czy słodkie Uśmiech
sepher pisze o nieobliczalności ryb w słonym, kup sobie drapieżniki i zobaczysz również sporo nieobliczalności, agresji, patologicznych zachowań itp. itd.
27.03.2014, 15:48
marcinsz30 napisał(a):kup sobie drapieżniki i zobaczysz również sporo nieobliczalności, agresji, patologicznych zachowań itp. itd.
no to o tym właśnie pisałem tylko nie rozumiem tej patologi.Dodawnie gram tego czy owego nawozu dla roślin i sprawdzanie czy urośnie milimetr czy dwa to mnie nie kręci A co powiedziały by ryby o tych nawozach?
27.03.2014, 17:32
irekw71 napisał(a):tylko nie rozumiem tej patolog

Nie wiem, czy tym razem ja Ciebie zrozumiałem dobrze, ale przykład z moich baniaków- Channa melasoma, 7 szt. podrostków ok 8-10cm. Po pół roku osiągają wielkość 20cm i zaczyna się wewnątrzgatunkowa agresja, ustalanie kto jest najważniejszy Uśmiech Z całości wyodrębnia się para, która swoją agresję kieruje na resztę. Zostaje sama. Dochodzi do tańca godowego, ikry po czym samica odgryza samcowi ogon...Nie przeżywa. To wiele zachowań, jeżeli chodzi o Channa. Właśnie to nazwałem patologią.
W przypadku Pygocentrus nattereri najsłabszy, nieudolny, podupadający na zdrowiu zawsze zostaje zjadany przez resztę. Pseudoplatystoma fasciatum ( wiem, nie nadaje się do akwarium, ale jak go kupowałem nic o nim nikt nie wiedział ) zeżre wszystko co w pysk mu się zmieści jak jest głodny, i wiele , wiele innych.
Ktoś kiedyś powiedział, ze jak raz będziesz miał drapieżniki, zawsze będziesz chciał je mieć znów...Ja zaczynam znów za nimi tęsknić Uśmiech
27.03.2014, 17:40
Według naszych ludzkich zasad to patologia, a boskich to nieobliczalna natura
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
27.03.2014, 17:45
irekw71 napisał(a):Według naszych ludzkich zasad to patologia, a boskich to nieobliczalna natura

Święta prawda. Nie mniej jednak mimo, że przykre czasami niezmiernie pasjonujące i ciekawe
28.03.2014, 08:05
Tę nieobliczalną naturę często jest trudno wytłumaczyć dzieciom. Z jednej strony to dobrze, bo powinny znać zasady, a z drugiej? Ja swoje wychowuje eliminując każdy element agresji w zarodku. No na wszystko musi być odpowiedni wiek. Kiedy zdechła mi ostatnio paletka, moja sześcio letnia córka zapytała czy to może mama lub tata, którejś z tych co zastały, a ja jej odpowiedziałem, bez większego zastanowienia się, że to rodzeństwo raczej, na to córka w płacz, że to jeszcze gorzej. U mnie w domu na drapieżniki jest na pewno jeszcze za wcześnie.

Więcej o dyskowcach na dyskowce.info
Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł. – Albert Einstein
28.03.2014, 08:21
Czy ja wiem...powiem tak, każde danie w dużej mierze uzależnione jest od tego jak się je poda- takie moje zdanie. Moja córka, kiedy wystartowała ze swoim gupikarium, widziała już jak matka zjada młode i...z łezką, ale również zrozumieniem chyba po wyjaśnieniu tematu przeszła do porządku dziennego. Oczywiście nie mówię o zachowaniach debili w sieci nakręcających filmy jak wrzucają do piranii np. oseska szczurów, czy inne.
28.03.2014, 08:31
Zgadzam się z tobą, krótka rozmowa wystarczyła do zrozumienia, że życie przemija. Nie takie rzeczy trzeba czasem tłumaczyć dzieciakomOczko

Więcej o dyskowcach na dyskowce.info
Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł. – Albert Einstein

Odpowiedz