Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poszukiwany chętny do testu filtra zewnętrznego Ikola 150 :)
08.04.2014, 00:16
Poszukiwany chętny do testu filtra zewnętrznego Ikola 150 :)
Dzięki uprzejmości firmy Badis, właściciela marki Ikola - http://www.ikola.pl, poszukujemy osoby która przetestuje u siebie a następnie przeprowadzone testy, fotorelację, recenzję zaprezentuje na forum.

Sprzęt który mamy w tej chwili do przetestowania to FILTR KUBEŁKOWY IKOLA 150. Jest to najnowszy w ofercie i najmniejszy z filtrów zewnętrznych Ikola. Sprzęt oczywiście nowy i na gwarancji, kompletny zestaw.

Filtr Ikola 150 dedykowany jest dla zbiorników do 150 litrów. Wydajność pompy to 350 l/h. Na uwagę zasługuje bardzo mały pobór prądu - zaledwie 6W.

.jpg  filtr-zewnetrzny-ikola-150.jpg (Rozmiar: 32,56 KB / Pobrań: 116)

Zasady:
1. Lubuskie Forum Akwarystyczne przekazuje na okres 30 dni wybranemu użytkownikowi sprzęt do testów.
2. Wybrany użytkownik zobowiązany jest do przeprowadzenia i zamieszczenia na forum fotorelacji z przeprowadzonego testu oraz recenzji testowanego sprzętu w terminie 30 dni od przekazania sprzętu.
3. Po zamieszczeniu fotorelacji (przedstawionej wcześniej do akceptacji administracji) testowany sprzęt przechodzi na własność użytkownika.
4. W przypadku nie zamieszczenia fotorelacji na forum w wyznaczonym terminie (30 dni), użytkownik zobowiązany jest do zwrotu kompletnego i sprawnego sprzętu przekazanego do testów.

Zainteresowanych przeprowadzeniem testu zapraszam do zgłaszania się w tym wątku (zgłosić się może każdy zarejestrowany użytkownik forum). Wysyłając zgłoszenie proszę napisać, w jakim zbiorniku (litraż) byłby test przeprowadzony, napisać kilka słów o tym akwarium oraz, jeśli to możliwe, załączyć zdjęcie zbiornika. Podczas wyboru testera brana także będzie pod uwagę aktywność użytkownika na forum.

http://logika.edu.pl
http://akwarystyczne.info
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
08.04.2014, 06:12
RE: Poszukiwany chętny do testu filtra zewnętrznego Ikola 150 :)
PW
08.04.2014, 06:58
Ciekawa propozycja. Mogę ze swojej strony zaproponować test w moim holenderskim treningu 126l dodatkowo porównując go z JBL e901, który jest tam zainstalowany.

Więcej o dyskowcach na dyskowce.info
Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł. – Albert Einstein
08.04.2014, 09:01
Tak jak pisałem w PW w swoim akwa 100L, które odpalę w weekend mogę kolejny test przeprowadzić. Od startu przez dojrzewanie- teraz Rafał wybierz kolejność zgłoszeń Adama i mojego Uśmiech
08.04.2014, 09:08
Uważam, że to bardzo fajna sprawa. Gdyby chcieli przetestowac coś na większy litraż to ja od razu bym się pisał.
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
08.04.2014, 09:11
Jeszcze poczekamy na chętnych, powiedzmy do końca tygodnia. I wówczas zapadnie decyzja, kto stanie się właścicielem nowego filtra i przeprowadzi jego test.

08.04.2014, 09:57
Oj Marcin, daj innym się wykazać terazOczko

marcinsz30 napisał(a):Rafał wybierz kolejność zgłoszeń Adama i mojego Uśmiech

okej, ja najpierw się dziś wykąpałem i śniadanie zrobiłem i dopiero na forum zajrzałem, obiecuję się poprawićUśmiech

Rafal napisał(a):Podczas wyboru testera brana także będzie pod uwagę aktywność użytkownika na forum.

Tutaj raczej nie mam powodów do obawOczko

marcinsz30 napisał(a):w swoim akwa 100L, które odpalę w weekend mogę kolejny test przeprowadzić

Osobiście uważam, że działający zbiornik jest lepszym testerem, można zaobserwować zmiany.

Dysponuję decybelomierzem, aby podać faktyczne wartości hałasu, a nie tylko subiektywną ocenę.

No i na koniec mogę go porównać z ciut większą konkurencją JBLe901 w aspekcie nie tylko wydajności, ale i jakości oferowanego wykonania.

Tym samym zaznaczam, że jest to dla mnie frajda i ciekawostka. Jeżeli wybór padnie na inną osobę to będę jej szczerze kibicował ponieważ liczy się dla mnie dobra zabawa i sympatyczny klimat na forum bardziej niż rywalizacja o filtr.

Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł. – Albert Einstein
08.04.2014, 12:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.04.2014 12:06 przez Rafal.)
Proszę o spokój i bez przepychanek mi tutaj. Ba sam test przeprowadzę i na tym się skończy Diabeł

Nigdzie nie było napisane, że decyduje kolejność zgłoszeń - nie ma ona najmniejszego znaczenia.
Decydując kto dostanie filtr wezmę przede wszystkim pod uwagę zbiornik testowy i jego przydatność pod względem testu, dopasowanie do mocy filtra oraz dotychczasową działalność użytkownika na forum. Informacja o tym, kto filtr otrzyma pojawi się w tym wątku w przyszłym tygodniu.

A tymczasem zachęcam do zgłaszania się na testera, załączanie krótkiego opisu i zdjęcia zbiornika (lub linka do galerii).

08.04.2014, 12:31
Ja chętnie przetestuje ten filterek w działającej od grudnia kostce 30L.
Skoro jest to najmniejszy filtr z zewnętrznych to może nadać się doskonale do kostki gdzie liczy się każdy litr a dzięki niemu nie będzie konieczności stosowania filtrów wewnętrznych, kaskad itp.
Do tego można go zapewnie ładnie schować w szafkach przystosowanych pod kostki.
Link do mojego tematu
Moja kostka
PS.
Wieczorem dodam aktualne zdjęcia zbiornika.
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
10.04.2014, 20:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.04.2014 20:52 przez Adam.)
A tu moje zgłoszenie:

[Obrazek: IMG_5213.JPG]

link (dla RafałaUśmiech): http://akwarystyczne.info/showthread.php...71&page=13

10.04.2014, 21:28
Wydajność pompy (pewnie samej pompy bez uwzględnionej wysokości na którą może pchnąć) to 350l/h, sugerowałbym przetestowanie go w zbiorniku nie większym niż 50 litrów. W sugerowanej wielkości akwa 150l testujący napisze, że kubeł do niczego bo syf na dnie zalega.
10.04.2014, 21:40
Ja mam Ikolę 450 w zbiorniku 450 z welonami (pompa o wydajności 820 l/h) i na syf nie narzekam (wczeniej miałem w 460l z paletami). A patrząc na stosunek litrażu i wydajności pompy u mnie i w akwarium np. 150 litrowym z Ikolą 150, to w drugim wypadku jest on lepszy.

10.04.2014, 22:42
Uważam, że bez względu czy to filtr czy np samochód to test powinien odbywać się w warunkach maksymalnych, które gwarantuje producent. Tylko testy obiektywne mają sens. Nawet jeśli się sprzęt nie sprawdzi. Robienie testu w warunkach, takich, aby wypadł na 100% pozytywnie i przypodobać się producentowi nie ma sensu. Skoro producent mówi, że na 150l jest dobry to ma działać i tyle. Takie moje zdanieOczko

11.04.2014, 06:21
No lepszy, niewiele ale lepszy. Moja IKOLA ma to do siebie, że pracuje tym swoim tempem cały czas praktycznie jednakowo i to jest interesujące. A pracuje w 540L i jakoś daje radę na swoim kawałku pola
Czy 40L, czy 100 L, czy 150 L do testów...nie ma znaczenia, bo wszystko jest uzależnione od tego co ma lepiej zrobić i gdzie i jaką ma się obsadę itp. itd.
Adam, inaczej będzie sprzątała i pewnie krócej z Twoimi paletkami i ilością karmy dawanej tym rybom, inaczej będzie w roślinniaku, inaczej w sterylniaku z 10 neonami, a jeszcze inaczej w moim prawie 100L z grotami i zbrojnikami Uśmiech Oczko

I test gdzie nie będzie wykonamy będzie dobrze, bo- albo świetnie posprząta (biorąc pod uwagę małe akwarium), albo prawie posprząta w dużym Uśmiech i coś tam obnażymy w jego działaniu. A o to chodzi Uśmiech
Dla mnie w polskich aukcjach, informacjach sprzedażowych brakuje trochę tego co np. na ebay.de jest...dodają do informacji o sprzedawanych filtrach długość akwarium w jakiej filtr da sobie radę Uśmiech
11.04.2014, 08:18
A ja uważam, że test kubła w akwarium roślinnym jest bez sensu.
Wszak od dawna wiadomo, że taki zbiornik spokojnie obejdzie się bez filtracji biologicznej.
Co będzie liczyło się w roślinnym - przepływ/cyrkulacja.
Do tego nie potrzeba kubła.

Co do samej Ikoli. Dla mnie liczy się trwałość/szczelność/pobór prądu, bo reszta to w zasadzie to samo co wszystkie kubły.
Jak mi ktoś przetestuje kubeł minimum 2 lata i poda FAKTYCZNY pobór energii to będę zadowolony.
11.04.2014, 08:27
Widzę, że robią się takie małe przepychanki, kto ma dostać filtr do testów Uśmiech
Wg mnie cytat poniżej jest najlepszym stwierdzeniem Duży uśmiech
marcinsz30 napisał(a):I test gdzie nie będzie wykonamy będzie dobrze, bo- albo świetnie posprząta (biorąc pod uwagę małe akwarium), albo prawie posprząta w dużym Uśmiech i coś tam obnażymy w jego działaniu. A o to chodzi Uśmiech

Odpowiedz