Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kilka pytań na temat posolonego
15.04.2014, 21:57
kilka pytań na temat posolonego
Witam, jako że ostatnio moda na posolone a dla mnie to mega nowość więc i mnie dopadło ,dodam od razu że jestem cienki w tym temacie jak rabarbar Uśmiech proszę o wyrozumiałość ,mam kilka pytań ..
posiadam akwarium 60x35x35 oraz grzałkę filtr Ro i w zasadzie tyle ze sprzętu ,widzę że niektórzy mają i mniejsze zbiorniki i dają radęUśmiech oczywiście akwarium chciałbym założyć w miarę w "normalnych" pieniądzach i tutaj proszę o podanie propozycji sprzętu jaki będzie mi niezbędny by wystartować w miarę bez problemów Oczko za wszystkie odp. z góry dziękuję

Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
15.04.2014, 22:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.04.2014 22:29 przez Norrden.)
RE: kilka pytań na temat posolonego
No to tak...
Pokrywa(lub korona) i oświetlenie rzędu 45-55W w zupełności wystarczy by hodować wszystkie odmiany korali. Proporcje oświetlenia najlepiej dobrać 1:1 lub 1:2 (białe : aktyniczne(niebieskie)). Koniecznie chociaż ze dwie zwykłe diody niebieskie jako nocne (bez niego zauważyłem, że zwierzaki lekko głupieją, a i kolorystka korali w nocy też potrafi zadziwić Uśmiech )
Cyrkulacja i filtracja- potrzeba około 2100L/h, patrząc na dostępne modele mamy do dyspozycji 2x Koralia Nano 900L/h(aktualnie w promocji na erybka.pl za 78zł, choć jednak namawiam do używanej) i to będzie wsio w tym temacie. Można wspomóc się kaskadą pokroju HBL-701 lub odpowiednika i umieścić tam gąbkę do wyłapywania zanieczyszczeń, jednak nie jest to obowiązek. W takim zbiorniku odpieniacz jest zbędny.
Sól - Jak już pisałem Rafałowi - polecam Kenta(z autopsji) lub ostatnio modnego Aquaforest FSRS. Na start potrzeba około 2.5kg, więc lepiej zaopatrzyć się w większą paczkę.
Pompkę do mieszania soli - byle jaka głowiczka którą można umieścić we wiaderku.
Salimetr - celem ustalenia poziomu zasolenia.
Waga kuchenna - najlepiej elektroniczna, solimy około 36 gramów na litr.
Odmulacz - przyda się do odciągania detrytusu(odpadków) i do podmian, byle z pompką Uśmiech
Testy NO2 i NO3 na start i w razie problemów. Akurat jeśli chodzi o te dwa to polecam Salifert`a.
Skały około 8-10kg, Warto brać połowę od ludzi, a połowę ze sklepu - najlepiej od razu po dostawie.
Żywy piasek - około 4kg w zupełności wystarczy.
Strzykawka 2ml i setka wódki - nie dla Ciebie - jako pożywka dla bakterii Uśmiech
Chęci i cierpliwość też wskazane Uśmiech

Pozdrawiam,
Robert

[Obrazek: podpis.gif]
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
michal.l (15.04.2014)
16.04.2014, 19:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.04.2014 19:31 przez michal.l.)
Nie taki diabeł straszny jak go malują Uśmiech
Dziś zaciągałem info na temat oświetlenia led oraz kosztów jego wykonania i dostałem odpowiedź

Dla wersji niskobudżetowej to stosujesz białe i niebieskie
dla wersji lepszej to dajesz białe niebieski UV i Ping.

Byś musiał mieć minimum 4 belki
dwie 6biało + 6niebieskie = 2x115zł
dwie 6ping +6uv =2x182zł
Lub jakiś inny mix albo dwie biało niebieskie i jedna ping uv (na początek) co do wyceny nie wiem czy jest to dużo czy mało ..
i zastanawiam się teraz co czynić z tym fantem iść w ledy czy pozostać przy tradycyjnych świetlówkach

16.04.2014, 19:37
michal.l napisał(a):zastanawiam się teraz co czynić z tym fantem iść w ledy czy pozostać przy tradycyjnych świetlówkach

Ja bym pozostała przy tradycyjnych, bo za chwilę dojdziesz do wniosku,że litraż za mały Oczko
A wtedy to już ledy rób Duży uśmiech

396l morska przygoda
16.04.2014, 20:01
Chyba czytasz w moich myślach normalnie to samo pomyślałem Uśmiech
Ciekawe ile wyszła by mnie pokrywa DIY bo jakoś te kupne plastikowe nie budzą we mnie sympatii
a do tego mam lenia i jakoś nie chce mi się robić a może ktoś chciał by zarobić i by mi takie coś sklecił

16.04.2014, 20:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.04.2014 20:30 przez Norrden.)
A ja podsunę pomysł aliexpress*...
http://www.aliexpress.com/item/10pcs-X-C...09801.html
http://www.aliexpress.com/item/3W-UV-LED...07005.html

CREE XP-E 3W Cool White 10 szt - cena 29.17zł
CREE XP-E 3W Royal Blue 10szt - cena 45.00zł
no-name 3W UV 390-410nm 5szt - cena 27.31zł
Przesyłki gratis....

*Chińsko-japońska odmiana Allegro, głównie hurtowa, choć można dorwać w detalu. Przy zakupie wybieramy opcje free-shipping by zminimalizować ryzyko opłaty celnej(przesyłki kurierskie są zawsze clone 23 procentowym VATem)

Pozdrawiam,
Robert

michal.l (16.04.2014)
16.04.2014, 20:25
Zwykłe listy/paczki też mogą zostać oclone, jak będzie więcej sztuk w paczce. Już tak miałem.

http://akwarium.gorzow.pl
http://korepetycje.gorzow.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
16.04.2014, 21:07
Ja miałem sprawę prawie dwa lata w sądzie zanim mi "przemyt" nawigacji umożyli łaskawcyUśmiech bo nie zapłaciłem cła itd.

Więcej o dyskowcach na dyskowce.info
Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł. – Albert Einstein
16.04.2014, 21:11
Mi urząd celny zatrzymał paczkę z Chin, dostałem polecony z celnego, że mam wysłać im wydruki z ebaya i dowody przelewu. Na tej podstawie naliczyli mi cło które musiałem opłacić i wtedy wysłali paczkę z Urzędu Celnego w Poznaniu do mnie. Trochę to dłużej trwało ale i tak wyszło sporo taniej niż miałbym kupować w Polsce.

http://akwarium.gorzow.pl
http://korepetycje.gorzow.pl
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
16.04.2014, 21:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.04.2014 21:26 przez alex.)
Zamawiałam takie rzeczy zawsze na adres w Niemczech. Udawało się nie płacić cła. Jednak o ile paczki z Chin ładnie dochodziły pod wskazany adres, to japońskie było trzeba odbierać na cle. Dobre i to , o ile płacić nie trzeba Oczko

396l morska przygoda
16.04.2014, 22:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.04.2014 22:55 przez michal.l.)
Zastanawiam się czy czy 4 moduły o
2 takie http://allegro.pl/modul-oswietlenie-ecol...44189.html i
2 http://allegro.pl/aquael-modul-eco-light...19287.html
będą wystarczające dla mojego szkiełka ? i czy zestawienie jest odpowiednie ?

16.04.2014, 23:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.04.2014 09:11 przez sepher.)
Hmm 4x46= 184zł za 44wat
Zrobiłbym coś innego:
http://www.zoolamp.pl/pl/p/Zestaw-SUPER-...1-44cm/599
87zł
http://erybka.pl/product-pol-295-Blau-Wh...-2G11.html
130zł
217zł za 72w, zdecydowanie lepszej jakości Oczko
michal.l (16.04.2014)
17.04.2014, 00:13
michal.l napisał(a):Byś musiał mieć minimum 4 belki
dwie 6biało + 6niebieskie = 2x115zł
dwie 6ping +6uv =2x182zł

1. Ja mam po 7 diod na 24 Voltach plus driver.
2. 1/4 uv to za dużo. Dają mocny efekt. U mnie są tylko 3 szt. w 140 L i wieczorem świecą same. I jest fluo żarówa. Dobrze, żeby niebieskich było minimum 2 x więcej niż białych. I tak białe trzeba przykręcać.

michal.l napisał(a):Ciekawe ile wyszła by mnie pokrywa DIY bo jakoś te kupne plastikowe nie budzą we mnie sympatii

Jak nie jesteś przesadnie fanatykiem estetyki zrób szybę nakrywkową (mniejsze parowanie) i połóż na to lampę. Będzie z wierzchu radiator, czyli kawałek "amelinium".

O świetlówkach i ledach było trochę dyskusji. Te pierwsze tańsze na starcie, te drugie tańsze później, wygodniejsze i dające się sterować.

pozdrawiam, bartesta
[Słonina - 346 + 96 litrów]
michal.l (17.04.2014)
17.04.2014, 20:30
Myślę że sprawę oświetlenia mam już wyjaśnioną Uśmiech
teraz mam pytanie co do tych cyrkulatorów Koralia Nano 900L/h czy one są sprawdzone i mogę śmiało zamawiać czy może coś innego ?

17.04.2014, 21:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.04.2014 21:12 przez Norrden.)
Zdania będą podzielone po tej akcji z Koraliami u Rafała, osobiście byłem bardzo zadowolony. Wymiana nastąpiła pod presją większego zbiornika. Teraz mam lekko mieszane uczucia...
Zastanawiam się, czy JVP-100 o wydajności 2500L/h by się nadało. Podejrzewam, że wymusiłoby nieco inne ustawienie skał. Co sądzi reszta ?

Pozdrawiam,
Robert

17.04.2014, 21:16
Jvp ma już mniejsze modele:
http://allegro.pl/jvp-110-2000l-h-cerami...73614.html
[-] 2 użytkowników podziękowało za ten post:
michal.l (17.04.2014), Norrden (17.04.2014)

Odpowiedz