Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karmienie korali
26.04.2014, 08:13
Karmienie korali
W związku z tym, że paleta gotowych produktów jest dość spora i dla początkujących cieżko się w tym odnaleźć, może macie jakieś swoje sprawdzone produkty i obserwacje na ich temat?
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
26.04.2014, 08:29
RE: Karmienie korali
Polecam z mrożonek ikrę homara i plankton czerwony, a z gotowych produktów dobry jest PhytoPlex firmy Kent (tylko trzeba uważać żeby nie przesadzić z dawkami - lepiej mniej niż za dużo)
Pozdrawiam

Było posolone 300 l, 600 l, Reefmax,
Teraz jest 182 litry
Cwaniak
Pozdrawiam Paweł Śramkiewicz
26.04.2014, 09:19
Ikra homara, lasonogi, artemia, plankton czerwony i zielony, wrotka Uśmiech Po wrotce reagują najlepiej z tego co widzę i nadaje się dla tych dropno-polipowych korali, zaś duże odmiany zoa potrafią wciągnąć lasonoga czy artemię na raz, wiec to dosyć spora dawka.

Pozdrawiam,
Robert

[Obrazek: podpis.gif]
26.04.2014, 11:57
A co z preparatami z aminokwasami, pierwiastkami sladowymi czy mikroelementami? Ktoś coś używał?
26.04.2014, 16:02
Jedynie phytoplex Kenta, witamina C "Juvit" i mleko UHT 3.2% Język Pierwiastkowania mi nie potrzeba ze względu na kranówkę - lecz to mało przydatna tutaj wiedza.

Pozdrawiam,
Robert

[Obrazek: podpis.gif]
27.04.2014, 01:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.04.2014 01:27 przez matejoz.)
daje codziennie po kropli aminoacid i jodu (ten się najszybciej "ulatnia" z akwarium ale i podbija kolor czerwony oba preparaty KZ) ... korale co dwa dni w nocy (jakąś godzinę po zgaszeniu światła) dostają mieszankę Zooton i Phyton (Tropic marin - Lpsy bardzo reagują na te preparaty), coral energizer (Preis) ultra min i ultra pac (ten drugi to bardzo fajny polimer oba preparaty firmy fauna marin) ... to by było na tyle ... zdarza mi się także dolać od czasu do czasu magnezu (pomimo wkładu megnezowego w reaktorze) Grotecha i strontu chyba firmy Eco bo oba te pierwiastki są zjadane błyskawicznie .... ale podstawą jest i tak bogata sól Preisa (podmianka co tydzień) ... acha dla ryb codziennie zestaw - kryl, wodzień, artemia, cyklop, lasonogi, ikra rybia, ikra homara, plankton czerwony i zielony (chyba niczego nie pominąłem) ... no i od czasu do czasu wrzucam do akwarium przeciśnięty (na świeżo nad wodą) przez wyciskarkę czosnek - ryby go uwielbiają
27.04.2014, 05:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.04.2014 05:36 przez sepher.)
Esh, znowu jestem mało zaawansowany technicznie i ładuję tylko żywy i mrożonki :/
Do tego jestem niesamowicie leniwy i nie chce mi się wyciskać czosnku:
[Obrazek: 1WhRVkj.jpg]

Odpowiedz