Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Morskie 1600L
ZielonyAmator napisał(a):czy będą miały wpływ na przyrosty w zbiorniku to się okaże.

W sumie te 2 świetlóweczki przy Twoim litrażu to może być kropla w morzu potrzeb jeśli chodzi o przyrosty...
Trzeba poczekać i się zobaczy.
396l  morska przygoda
Odpowiedz
Narobiłem lekkiego bigosu. Jak pisałem w innym wątku dołożyłem T5 do zbiornika. Wszystko pięknie, tylko w tym samym czasie postanowiłem zakupić refraktometr Milwaukee MA887. Okazało się, że zasolenie jest za wysokie. Od razu zacząłem obniżać zasolenie, jednocześnie co parę dni dokładałem 1h świecenia T5. Wszystko szło zgodnie z planem, aż do momentu podmiany wody. Zagapiłem się i spadło mi za dużo wody w akwarium. Jakieś 30-40L. Doszedłem do wniosku, że i tak zmniejszam zasolenie to doleję powoli RO. Dolałem, na drugi dzień jeszcze dołożyłem godzinę T5. Wynik jest taki, że pojawiło się brown jelly i padły mi 4 główki jednej z moich ulubionych euphylli, kilka zoasów pokryło się brązowym nalotem i pozamykało, zbielała w kilku miejscach zielona montipora talerzowa. Ogólnie akwarium odchorowuje.

Sprawdziła się stara zasada, że im mniej się grzebie w akwarium tym lepiej Wink To samo z tempem zmian - im wolniej tym lepiej.
Pozdrawiam,
Artur Cool
Odpowiedz
A inne korale jak?
Współczuję
Odpowiedz
Nie chce mi się wierzyć, że 2 świetlówki odpalane w takim tempie mogły tak namieszać...Ja zmieniłam oświetlenie z dnia na dzień i trochę więcej tych rur tam mam Wink
Bardziej obstawiam gwałtowne wahnięcie wszystkich parametrów. Te różnorakie france tylko czekają na okazję i wykorzystują każdą.
I sprawdziłabym jeszcze raz ten refraktometr, bo ja już tym sprzętom nie dowierzam.
396l  morska przygoda
Odpowiedz
Jaro napisał(a):A inne korale jak?
Współczuję

Już dochodzą do siebie. Generalnie nic bardzo poważnego się nie stało, ale straty są. I doświadczenie na przyszłość.

alex napisał(a):Nie chce mi się wierzyć, że 2 świetlówki odpalane w takim tempie mogły tak namieszać...Ja zmieniłam oświetlenie z dnia na dzień i trochę więcej tych rur tam mam
Bardziej obstawiam gwałtowne wahnięcie wszystkich parametrów. Te różnorakie france tylko czekają na okazję i wykorzystują każdą.
I sprawdziłabym jeszcze raz ten refraktometr, bo ja już tym sprzętom nie dowierzam.

Mam wrażenie, że po prostu za dużo zmian było na raz.
Refraktometr sprawdzam co 2-3 pomiary. Ty chyba też mierzysz refraktometrem z tego co pamiętam tylko nie elektronicznym?
Pozdrawiam,
Artur Cool
Odpowiedz
ZielonyAmator napisał(a):Ty chyba też mierzysz refraktometrem z tego co pamiętam tylko nie elektronicznym?

Tak.
Polegam jednak przede wszystkim na ilości wody i soli. Ta której używam idealnie pokrywa się za każdym razem z deklarowanym parametrem, więc wychodzę z założenia że szafa gra.
396l  morska przygoda
Odpowiedz
Krótki film z karmienia.

Pozdrawiam,
Artur Cool
Odpowiedz
Sohal the best. Jedna z piękniejszych ryb na rafie.
Odpowiedz
Dwa lata temu był to goły szkielet.

Pozdrawiam,
Artur Cool
Odpowiedz
Film tego nie oddaje.
Odpowiedz