Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
90x45x45 OW - Pierwsze morskie
Czas ruszyć z pierwszym akwarium morskim. Akwarium słodkie już praktycznie zlikwidowane, w najbliższych dniach czyszczenie i zalanie solanką. Zacznę więc od opisu tego, co w zbiorniku się znajdzie.

Akwarium: OptiWhite 90x45x45 (182 litry) - made by Przemek Wieczorek

Szafka: z płyty meblowej, na drzwiach przyklejone czarne szyby - made by Przemek Wieczorek

Pokrywa: aluminiowa, na zamówienie z Zoolight

Oświetlenie dzienne: 4 x 39W T5 - 2 x Pacific Sun Crystal Blue (aktynika), 1 x Pacific Sun Pigment INT (18000K, purple), 1 x Pacific Sun Shallow Water (15000K)

Oświetlenie nocne: 2 x Aquael Moonlight LED 1W

Ogrzewanie, chłodzenie: chłodziarka akwarystyczna (i grzałka) Aquael Chiller 200 napędzana pompą zewnętrzną Aquael MK-650

Odpieniacz: Red Sea Berlin X2 Turbo Skimmer

Cyrkulacja: 2 x JVP 100 na przyssawkach + JVP 201 na magnesie.

Woda: filtr RO4 + DI (żywica MB-20)

Sól: Kent Marine Reef Salt, zasolenie mierzone za pomocą salimetra Aqua Medic

Skała: żywa skała z frachtu w ilości ok. 20 kg

Piasek: Nature's Ocean Bio-Activ Live Samoa Pink

Inny sprzęt: miernik TDS, sterownik Skalar (pH, oświetlenie dzienne i nocne)

Preparaty: Prodibio Bioptim, Prodibio Reef Booster, Prodibio Biodigest
Prawdopodobnie w akwarium podawane będą też nowe produkty firmy AZOO - suplementy rafowe na bazie naturalnej wody głębinowej, które nieodpłatnie otrzymałem do przetestowania - Reef Vitamins, Reef Trace Elements, Macroalgae Nutrients, Coral Plus, Reef Strontium & Molybdenum, Reef Iodide, Reef Calcium & Magnesium. Ale zanim będą potrzebne, to jeszcze długa droga przed zbiornikiem (dojrzewanie).

To by było chyba na tyle, jeśli chodzi o przygotowania. Wszystko jest przygotowane. Najprawdopodobniej we wtorek dojdzie do mnie przesyłka z erybki z żywą skałą i będziemy działać Smile

Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane. Jeśli o czymś zapomniałem, to piszcie - będę uzupełniał.
Odpowiedz
Hehe będzie ciekawie z tą dziką skałą Big Grin
Odpowiedz
Powodzenia Rafał na nowej wodzie życia
Odpowiedz
Udało mi się trafić, tak jak Norrdenowi kiedyś - na żywą skałę prosto ze świeżej dostawy. Więc jest szansa na to, że jakieś życie w niej będzie. Także może być trochę fotek z niezidentyfikowanymi obiektami do identyfikacji.

Popatrzcie na opis zbiornika (tu prośba szczególnie do bardziej doświadczonych w akwarystyce morskiej), czy o czymś zapomniałem a jest niezbędne, czy czegoś jeszcze mogę potrzebować, coś się może przydać?
Odpowiedz
Rękawic ochronnych :diabel:
Odpowiedz
Tak, biały fartuch, gumowe rękawice, okulary ochronne - to wszystko musiałem kupić sobie do szkoły do pracowni fizycznej, więc mam Wink Big Grin Big Grin
Odpowiedz
Testy?
Odpowiedz
Testy są, komplet Salliferta - KH, Ca, Mg, NH3, NO2, NO3, PO4. Testu pH nie ma, bo jest Skalar ktory bedzie pH mierzyl.
Odpowiedz
Rafal napisał(a):Testy są, komplet Salliferta - KH, Ca, Mg, NH3, NO2, NO3, PO4. Testu pH nie ma, bo jest Skalar ktory bedzie pH mierzyl.

To chyba wszystko oprócz czystego szkła z solanką w nimWink
Odpowiedz
Posolony Czerwony Admin...Ale się porobiło Smile Nie powiem co Ci trzeba i brakuje, ale powiem, ze trzymam kciuki za słony projekt Smile
Odpowiedz