Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziwne zachowanie narybku
03.03.2010, 23:29
Dziwne zachowanie narybku
Przyglądając się narybkowi gupika i molinezji, zauważyłem kątem oka, jak jeden gupik wykonał ewolucję, którą w lotnictwie nazywają "beczką" ! Uśmiech Pierwsza myśl była taka, że może mi się przewidziało. Później takie salto wykonała molinezja, lecz tym razem przypadkiem na nią zerkałem i teraz mam pewność. Nigdy czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Dodam że filtr był wyłączony i nie było żadnego ruchu wody. Czy to nie jest objaw jakiejś choroby ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
04.03.2010, 17:48

no z chorób to może być objaw choroby psychicznejUśmiech albo pewnego niedoboru tlenu rozpuszczonego w wodzie
04.03.2010, 18:23

No jeszcze tego brakowało, żeby z rybkami do psychiatry jeździć Uśmiech Filtr z napowietrzaczem wyłączam tylko do karmienia
06.03.2010, 20:04

Ja dodam że owszem może to oznaczać niepokojące objawy ale, bez przesady.
Zdarza się że takie beczki oznaczają przytrucie ryby czymś chemicznym lub co bardziej prawdopodobne, pierwotniaki. To drugie lubi być w akwa ze zbyt świerzą wodą jeszcze nie ustabilizowaną. Dopóki mało tych bakteryjek denitryfikacyjnych (czy jak je tam zwą Uśmiech )
To korzystają z tego inne bakterie a na nich "pasą" sie pierwotniaki.
Przylega to czasem do skóry lub łuków skrzelowych i rybkę zwyczajnie drażni. Stąd, dziwne nietypowe ewolucje wykonują. Zwłaszcza jeśli dopływ tlenu się zmniejszy. W przypadku działającego filtra powodującego ruch wody i większe jej natlenienie nietypowe ewolucje nie są obserwowane gdyż zwierzak ma albo dostateczną ilość tlenu albo wywoływany nurt wody utrudnia "czepianie" się wrednym pierwotniakom.

To tylko spekulacje ale nietypowe pływanie ryby to właśnie próba uwolnienia się od "czegoś".

Odpowiedz