Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
błazny
08.08.2014, 16:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.08.2014 16:44 przez bartesta.)
błazny
Nurtują mnie pewne pytania związane z błaznami. Otóż chciałbym zaryzykować wprowadzenie drugiej pary błazenków, bo te, które posiadam, upodobały sobie nade wszystko cyrkulator i za Chiny nie mają zamiaru opuścić jego sąsiedztwa. Nie pomogła nawet zmiana akwarium. Mają upatrzony jeden cyrkulator i koniec.

Zatem pytania są następujące
1. Czy w 340 litrach będzie miejsce dla drugiej pary błaznów?
2. Jaką odmianę polecacie? Prosiłbym o radę w sensie kolorystyki (czy np. czarne ładnie wyglądają na żywo, czy nie są trochę "smutne", a może jakieś inne - poza snowflake...) i zachowania (czy są widoczne).

pozdrawiam, bartesta
[Słonina - 346 + 96 litrów]
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
08.08.2014, 17:50
RE: błazny
bartesta napisał(a):Prosiłbym o radę w sensie kolorystyki (czy np. czarne ładnie wyglądają na żywo, czy nie są trochę "smutne",

Mogę się tylko w tej kwestii wypowiedzieć i powiem szczerze,że na żywo bardziej mi się podobają niż "nemo". Kolory i kontrast fajniejsze Uśmiech

396l morska przygoda
08.08.2014, 18:39
Bartek jak będziesz miał kilka ukwiałów to możesz śmiało mieć kilka błazenków. Osobiście polecam dwa clasic czyli pomarańczowo białe i dwa czarno białe. Wtedy nie walczą. Gdy miałem 4 szt clasic to walka była ostra. Pozdrawiam

Było posolone 300 l, 600 l, Reefmax,
Teraz jest 182 litry
Cwaniak
Pozdrawiam Paweł Śramkiewicz
09.08.2014, 00:13
Nie ma na to reguły.U Pawła się tłukły u Łukasza stworzyły zgrane stadko.
jeśli chcesz mieć Bartek kolorowo to polecam premnasy(tanie i łatwo dostępne) no chyba, że wybierzesz premnas epigramma(te ciężko dostać).
Zaletą wpuszczenia klasycznych mogło by być to że jeśli się zaakceptują to nowe nauczą stare żyć w ukwiale(gwarancji nie ma)
Wpuszczenie innych ubarwi akw.(wybór jest duży) , czarnego widziałeś u mnie, według mnie jest ładniejszy niż zwykły.
W ref maxie mam sebae też jest ładny-podobny do clarki.
Ostatnio zamówiłem z likwidowanego zbiornika amphrion fuscocaudatus, niestety z 3 szt. transport przeżył tylko jeden(paczka szła tylko kilkanaście godzin)
Miałem też Amphiprion ephippium- teraz jest u Pawła, to niezły rozbójnik , zaraz po wpuszczeniu do nowego akw. chciał wyeksmitować stare błazny(mimo tego że były dwa)z ich ukwiału.
Osobiście wybrał bym premnasy mimo tego, że to nie prawdziwe amphriony są piękne i warte zainteresowania.Mój padł po ok. roku , był już spory, nie wdawał się zbytnio w konflikty z czarnym, każdy miał swój ukwiał i pilnował swojego rewiru.
Mam zamówione dwa premnasy epigramma ale nie wiadomo kiedy będą , jeśli Ci się nie śpieszy a podobają Ci się te ryby to poczekaj , myślę że przyjdzie ich więcej niż dwa.
09.08.2014, 07:36
Przyjrzyj się też odmianie Percula, są mniejsze od klasycznych ocelarisów, ale ładniej ubarwione.

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2019 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
Elementy graficzne wykonane przez Polski Support MyBB.
Kodowanie i obsługa techniczna: TIserwis.pl.