Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[346 + 96] - Chcę wprowadzić nieco ruchu i kolorów
18.09.2014, 00:48
RE: [346 + 96] - Chcę wprowadzić nieco ruchu i kolorów
Nie jest to wymarzona odpowiedź, ale na taką czekałem. Prawda nie bywa przyjemna, ale mimo to jest lepsza niż najlepsza bajka.

Szukam czegoś kolorowego, większego niż paznokieć u kciuka, co nie zje mi niepostrzeżenie pół akwarium. I nie mogę znaleźć...

pozdrawiam, bartesta
[Słonina - 346 + 96 litrów]
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
18.09.2014, 05:48
Sprawa ogólnie wygląda tak, że kwestie żywieniowe to cecha osobnicza. Jeden z zamiłowaniem będzie wciągał Aiptasie, zaś inny rurówki. Wiele osób pisze, że nie spotkało się ze zjadaniem korali, inni zaś odnotowali skubanie zoa - co ciekawe z reguły chodziło o małe kolonie - szczepki. Generalnie ryba to loteria, może się przydarzyć, że wcale nie będzie pobierać pokarmu. Chelmon to dość nieśmiała ryba i może mieć problem z przystosowaniem się jeśli w zbiorniku znajduje się inna duża ryba - ot, chociażby pokolce. Jednak ze względu na swój majestat chyba bym się nie powstrzymał mając nieco większy zbiornik Duży uśmiech

Pozdrawiam,
Robert

[Obrazek: podpis.gif]
18.09.2014, 06:58
To, że Chelmon jest nieśmiały, trudno go utrzymać, bo z jedzeniem może być bardzo różnie doczytałam. No i moje 340 litrów to trochę za mało. Pokolca też już niestety mam - pływa żółtek. Stąd moje obawy, wszystko raczej na nieSmutny A z drugiej strony jak piszesz Norrden majestat. No i jest dostępna w dobrej cenie.

pozdrawiam, bartesta
21.09.2014, 08:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.09.2014 08:58 przez bartesta.)
Dalsze rozważania na temat obsady (nad czym innym może rozmyślać akwarysta gapiąc się rano w akwarium?). Mam nemateleotris magnificę, która siedzi uparcie w ukryciu. Może zatem wprowadzić nemateleotris decorę? Koledzy piszą, że jest mniej skryta. Tylko czy nie będzie między nimi konfliktu?

pozdrawiam, bartesta
21.09.2014, 11:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.09.2014 11:06 przez Norrden.)
Decora jest agresywniejsza i silniejsza od magnifici, może się to skończyć konfliktem wewnątrzgatunkowym.
Pomyśl może o Anthiasach. Z tego co czytałem można trzymać spokojnie kilka/kilkanaście osobników różnych odmian barwnych i nie obciążają zbytnio systemu.

Pozdrawiam,
Robert

21.09.2014, 11:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.09.2014 11:09 przez Rafal.)
bartesta napisał(a):Koledzy piszą, że jest mniej skryta
Aqua-koral pisał, że jest właśnie odwrotnie. Decora jest bardziej skryta i może być agresywna a magnifica częściej się pokazuje i można trzymać kilka sztuk. Więc może zamiast decorę kupować, powiększ stadko N. magnifica?

http://akwarium.gorzow.pl
http://korepetycje.gorzow.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
21.09.2014, 11:15
Co za głupoty napisałemO matko Mam decorę oczywiście, a nie magnificę... Tak to jest, jak się nie widuje ryby, którą się maOczko Ostatnio nawet zapomniałem ją wymienić w obsadzie! Trudno mi wyobrazić sobie, że decora komukolwiek może zrobić krzywdę, ale to samo można powiedzieć o mandarynach. A może dodanie drugiej decory sprawi, że zaczną się wyłaniać? Wprawdzie one podobno potrafią się też nie polubić...

Anthiasy przejrzałem, takie ryby rybki, jedynie inermis dość oryginalny. Ale kolorki mają ładne. Pomyślę, dzięki.

pozdrawiam, bartesta
21.09.2014, 11:20
No właśnie, chodzi o to, że decory mogą się nie polubić, a N. magnifica z reguły się dogaduje jak jest kilka sztuk w akwarium.
Mi się bardziej też decora podoba, ale ze względu na charakter chyba będzie magnifica x3

http://akwarium.gorzow.pl
http://korepetycje.gorzow.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
21.09.2014, 11:21
Tak czy siak - dodanie drugiej Decory bez utworzenia pary może skończyć się krwawą rzezią.

Pozdrawiam,
Robert

Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
21.09.2014, 12:16
Może w tym układzie ma sens dodanie 2-3 magnific. Nawet jeśli decorze nie przypadną do gustu, to może wyjdzie z ukrycia poganiać koleżanki, a agresja się rozproszy.

pozdrawiam, bartesta

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2019 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
Elementy graficzne wykonane przez Polski Support MyBB.
Kodowanie i obsługa techniczna: TIserwis.pl.