Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wielkoformatowe tło do fotografowania .
06.01.2015, 23:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.01.2015 00:10 przez adam1004a.)
RE: Wielkoformatowe tło do fotografowania .
wszytko da się prześwietlić, kwestia ustawień aparatu. )możesz zawsze regulować odległością tła od fotografowanego obiektu tak, żeby tło było prześwietlone, a akwarium nie) jak będziesz się bawił to rób foty na różnych ustawieniach. zrób ich masę, potem się coś wybierze co najlepiej wychodzi. akcesoria którymi dysponujesz są strikte nieprofesjonalne, ale je masz i nie potrzeba dodatkowych nakładów.

pamiętaj, że fotografia zbiornika jako całości jest ok, ale ważne są zbliżenia na detale, sposób położenia silikonu, szlif szkła itp. (to już jest inny typ fotografii), wbrew pozorom może być łatwiej - takie słabe makro, ew. crop dobrze naświetlonej fotki

po taniości karton zawsze można pomalować białą emulsją z dodatkiem jakiegoś pigmentu ew. zostawić białą. (mi po remoncie zawsze zostaje biała emulsja Oczko

w twoim przypadku (moim jako amatora tez) liczy się ilość naświetlonych klatek, coś się wybierze. tu nie żałuj spustu. strzelisz 500 fotek z różnymi ustawieniami to będziesz wiedzieć co jest nie tak i gdzie pada fatalny blick lub faktura, ew. uznasz, że temat zbyt trudny, albo że jakość jest wystarczająca.

Domyślam się, że chcesz mieć fotki przykuwające uwagę, super ostre pięknie oświetlone - to jednak wymaga dużego doświaczenia i sporo sprzętu foto.

ten setup który ci proponuje jest bezkosztowy, ale pozwoli Ci określić dokładniej potrzeby i pożądany efekt - stosunek jakości do ceny

szukam takich fotek u juvela tetry jbl i jest kiszka, nie ma się na czym wzorować, jako off top znalazłem coś takiego https://www.jbl.de/de/proscan dla mnie nowość

ja nie wiem czy to grafika czy foto, jak foto to i tak ktoś je wycinał z tła
efekt, hmm

[Obrazek: mr-aqua-aquarium.jpg]

[Obrazek: empty-aquarium-isolated-white-background-34492998.jpg]

[Obrazek: 1383115427549.jpg]

[Obrazek: Cube-Stock-Top-Angle_1_grande.jpg?v=1373411609]

na ww fotkach widać efekt szklanego pudła. ja bym starał się unikać tak perfekcyjnych fotek. czasem lekka wada szkła nadaje smaczku.

pomyśl też o jakieś formie naklejki na szybie akwarium. spełni dwie role, reklamy, a także da poczucie głębi i skali szkiełka. naklejka wg. mojej opinii powinna być dobrze widoczna, prostokątna z zaookrąglonymi rogami. logo masz bardzo fajne.

problem mnie bardzo zainteresował, szczególnie ze względu na użyte środki. nie masz może w szczecinie znajomego fotoamatora, ktory by ci pomógł/pobawił się/ w najgorszym wypadku zmarnował ciut czasu
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
27.04.2016, 21:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.04.2016 21:49 przez Przemek Wieczorek.)
Niestety temat trochę odszedł na dalszy plan . Chciałbym ponownie powrócić do wątu .
Od jakiegoś czasu posiadam kompaktowy aparat http://allegro.pl/aparat-sony-dsc-rx100-...24985.html

Stwierdziłem że przydał by się filtr polaryzacyjny .Wiem że na forum mamy sporo znawców tematu .
Czy możecie mi doradzić o jakich parametrach i jakiej marki zakupić filtr.
Orginalny adapter jest do tego modelu dostępny bez problemu .

[Obrazek: podpis.png]
28.04.2016, 11:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.04.2016 11:09 przez cypeks.)
W miarę dobre filtry CPL robi HOYA.
[Obrazek: productimage_3917.jpg?v=22]
Jeżeli nie chcesz wydawać tyle pieniędzy, to przetestowałem chińskie filtry firmy Citwide i jestem pozytywnie zaskoczony jakością wykonania i użytych materiałów.
[Obrazek: Citiwide_CPL_Circular_Polarizing_CIR_Fil...m-82mm.jpg]

nie polecam natomiast najtańszych no-name.

Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem!
28.04.2016, 13:25
No właśnie myślałem o HOYA Uśmiech

[Obrazek: podpis.png]

Odpowiedz