Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przesiadka z 300l na 900l
Sprawdź czy oska nie jest krzywa. Jak jest to na allegro znajdziesz ceramiczne.
Odpowiedz
Napewno zerkne , teraz mi moja dzwonila i mowi ze co jakis czas jest jakby jej slychac nie bylo i znowu buczy moze ona poprostu musi sie rozkrecic skoro nowka :p i dotrzec Smile

Edit:

zerknalem rozkrecilem i dalej traktor... nic zostawię sobie ta do mieszania soli na podmianki.
a w pt zakupie nowa inna Smile
oczywiście moje zgrabne rece rozbily tez salimetr (pływak) wiec tez musze dokupić :/

same przygody no ale byle do przodu Tongue
Odpowiedz
Wiec ruszyłem Smile

weszlo 25kg skaly ale jeszcze dokupię z 5 kg jak będzie jakas gotowka Smile

zdjęcia Smile oczywiście jak przy słodkim foty wychodzily jakotako to przy morskim jest to mission impossible :/

[Obrazek: a5915147100515c6.jpg]
[Obrazek: a59bb2139be2619f.jpg]
[Obrazek: d696018e58085687.jpg]
[Obrazek: b0d2aac914321f1b.jpg]
[Obrazek: dd05a33f3b21645f.jpg]

Smile
Odpowiedz
Skałka fajna, ale czy nie za stroma na aranż?
Pamiętaj żeby sobie miejsce na łapkę zostawić do czyszczenia szyb Wink
396l  morska przygoda
Odpowiedz
Alex na dole sa dwie bazy i na to układane do góry nie jest strome może się tak wydawac ale tak nie jest, efekt który został zalozony został wykonany w 100% ale żeby dostać odpowiednie 25kg skaly przebrnalem przez chyba 100kg Tongue , masa grotek i miejsca do obsadzenia koralami . co do czyszczenia czyscik przechodzi bez problemu Smile
Odpowiedz
Morseton napisał(a):co do czyszczenia czyscik przechodzi bez problemu

To dobrze, tylko że sam czyścik w akwa morskim bywa problemem Wink
To co się tworzy na szybie bywa trudne do usunięcia, więc trzeba trochę się przyłożyć. Moim zdaniem czyściki magnetyczne mają tą wadę,że zawsze wyłapią jakieś ziarenka piasku i potem "ciągasz" tym po szybie. O ile szkło float jakoś to wybacza, to opti niestety już wcale. Jakie szkło by nie było, lepiej używać czegoś typu: karta kredytowa, itp.
396l  morska przygoda
Odpowiedz
Czyścik wchodzi Smile
Korale trochę podrosną i będą na szybie. Wiem coś o tym, bo myślenie moje było podobne. Czas jednak je zweryfikował jako błędne.

A Opti i czyścik = zmatowiałe i porysowane szyby dość szybko.

Swoją kostkę mam dość długo. Przeszła dwie aranżacje roślinne i zawsze czyściłem kartą. W morskim zechciało mi się użyć JBLa na bocznej szybie. Wygląda teraz okropnie z bliska.
Odpowiedz
Spokojnie , mam jeszcze czyscik na żyletki i plastikowy Smile na dość długiej raczce Smile
Co do ulozenia plan jest taki jak jest wiadomo ze zanim osiągnie się "swój" wymarzony kawalek rafy mija wiele lat i pewnie skala jeszcze nie raz zostanie przelozona przesunieta itd.
dziekuje za rady Smile

jeszcze pytanie ile teraz czekac z piaskiem ?? kiedy go dodac? i czy wybrać LS czy DS ?
Odpowiedz
Dzien 3

pojawia się coraz więcej glonów Smile

[Obrazek: d88171d5a80aa4d5.jpg]
[Obrazek: 37179eae26c2ebaa.jpg]
[Obrazek: 607e52e78130cfb8.jpg]

Dzien 4

jeszcze więcej glonów Smile trwa dojrzewanie Smile

[Obrazek: 760da32712b483a9.jpg]
[Obrazek: 9472fcc355200cba.jpg]
Odpowiedz
Czyli wszystko jest tak, jak być powinno.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości
[-]
Witaj
Musisz się zarejestrować aby pisać na LFA.

Login:

Hasło:

[-]
Historia forum
akwarystyczne.info - Lubuskie Forum Akwarystyczne istnieje od 12 lat
To forum powstało 08.12.2009.

[-]
Magazyn Akwarium

[-]
Reklama

>