Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moja walka z glonami akwarium 30 L
25.01.2015, 16:22
RE: Moja walka z glonami akwarium 30 L
Mariusz76 napisał(a):Roślinek masz sporo, ja jednak zmienił bym oświetlenie na słabsze, albo spróbować ograniczyć podświetlanie do 8 godz, co ci szkodziOczko
NO tak jak pisałem ze znalezieniem słabszej świetlówki np 18W 6500k jest mega problem a zbytnio nie chcę inwestować już w ten zbiornik bo jak pisałem wcześniej przesiadam się na normalne 112l mam nadzieje ze szybko .

także ograniczę światło o 1,5 h bedę świecił od dzisiaj od 9:00 do 17:30 + Co2 całą dobę zobaczymy co się zmieni przez tydzień .

Dzisiaj po podmianie podałem znowu 60ml zielonej herbatki ,co zauważyłem otoski jakieś żywsze się zrobiły i więcej czasu spędzają na zaglonionej ludwigi repens i żabnicy ....ale to może tylko moje widzi mi się Uśmiech .
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
25.01.2015, 16:23
No jak będziesz miał go krótko to się nie opłaca inwestować, zmniejsz o 2 godz i obserwuj co się będzie działoUśmiech
25.01.2015, 16:30
Ja bym stawiał na zbyt słabą rozpuszczalność CO2 i jego niedoboru przy takiej ilości światła.
Kiedy ostatnio wkłady w filtrze płukałeś? No i co z nawożeniem mikro, bo w pierwszym poście w tym wątku widzę tylko makro (N, P, K). Przy mocno oświetlonym zbiorniku może brakować roślinom jakiegoś mikroelementu, przez to zablokowany zostaje wzrost roślin i pobieranie innych mikro i makroelementów, na czym korzystają glony.

http://akwarium.gorzow.pl
http://korepetycje.gorzow.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
25.01.2015, 16:47
Ale mi rośliny rosną dość dobrze po za tymi zaatakowanymi krasnorostami po prawejs stronie(od dyfuzora) akwa .

Co do słabej rozpuszczalności Co2 to bym się tu zgodził ten dyfuzor szklany puscza strasznie duże bąble zmieniłem go dzisiaj na kostkę lipową i sporo mniejsze babelki idą .

zobaczymy jaki bedzie efekt po tyg używania kostki .

Co do mikro to nie podaję nic a to dla tego ze mikro mam w podłożu (substrat) .Mam gotowe micro od AA Clasic i to psiknę 1ml raz na tydzień . zauważyłem ze jak podaje Clasic częściej to zielenic przybywa .

ten sam efekt zauważyłem przy podaniu FE od AA.
Ale nie widzę żeby rośliny miały jakieś odznaki braku micro .Bo tak jak pisałem rosną dość dobrze po przycince 2-3 dni i są nowe pędy .żabnica puszcza nowe liście ,mech idzie jak szalony (aż za bardzo ).
Mały henio się zarasta dno ,Parvula też ruszyła po ciężkich początkach .

Myślę ze problemem jest to CO2 (rozpuszczalność ) i fakt ze podawałem je tylko podczas świecenia oraz zachwiana równowaga miedzy Po4 a NO3 .
ustabilizuję Po4-No3 ,skrócę świecenie ,Co2 24/24 i zobaczymy jaki efekt po tygodniu będzie

EDIT: Co do płukania filtra to w kaskadzie mam na dnie gabkę 1cm a reszta ceramika nie ruszałem tego od startu a t oze względu na to ze na rurce zasysającej mam pre filtr z gąbki i to jego płuczę przy każdej podmianie .
Zaglądałem do środka dzisiaj i w środku syfu nie ma ,ceramika z nalotem żółtawym ,gąbka bez śmieci czysta .
25.01.2015, 16:51
Jak masz prefiltr to wystarczy prefiltr płukać. Kaskada i CO2 to nie jest najlepsze połączenie niestety - usuwa sporą część CO2 z wody. Popraw rozpuszczalność i dystrybucję CO2 w akwarium, wylot kaskady koniecznie musi być pod wodą, dodatkowo Carbo bezpośrednio na krasnorosty za pomocą strzykawki.

25.01.2015, 16:58
Rafal napisał(a):Jak masz prefiltr to wystarczy prefiltr płukać. Kaskada i CO2 to nie jest najlepsze połączenie niestety - usuwa sporą część CO2 z wody. Popraw rozpuszczalność i dystrybucję CO2 w akwarium, wylot kaskady koniecznie musi być pod wodą, dodatkowo Carbo bezpośrednio na krasnorosty za pomocą strzykawki.
Wylot jest pod wodą jakieś 2cm ,leje Carbo AA 5 ml ale do zbiornika ,nie na glony bezpośrednio .

Jak nie bedzie efektu po dzisiejszych zmianach to zakupię Carbo EL i bedę je lał ze strzykawki . Poszukam również jakiegoś rozwiązania aby poprawić tą rozpuszczalność
25.01.2015, 17:07
Kosiarki faktycznie są rewelacyjnie w kwestii glonów a najlepiej takie 3 cm u mnie zawsze załatwiały sprawę. Jeśli chcesz się przestawić na większe akwarium to możesz je kupić zanim podrosną miną z trzy miesiące.

Pozdrawiam serdecznie

Akwarystyka jest zbyt pięknym hobby, żeby mieć tylko jedno akwariumUśmiech

[Obrazek: sudan468px.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
26.01.2015, 00:36
O, masz stułbie na szybie...
26.01.2015, 10:31
cleo1985 napisał(a):O, masz stułbie na szybie...
Nie ma żadnego robactwa ..i dobrze Uśmiech
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
26.01.2015, 10:47
Robactwa może i nie ma, ale stułbie akurat masz Oczko
Co, swoją drogą, wcale źle o baniaku nie świadczy Uśmiech

[Obrazek: 28238855_10210920988405419_1981395075703536378_o.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
26.01.2015, 13:53
raiders - ostatnie zdjęcie w pierwszym poście, tam na szybie są stułbie. Ale tym się nie ma co przejmować, najczęściej same znikają tak szybko, jak się pojawiły.

27.01.2015, 10:17
Rafal napisał(a):raiders - ostatnie zdjęcie w pierwszym poście, tam na szybie są stułbie. Ale tym się nie ma co przejmować, najczęściej same znikają tak szybko, jak się pojawiły.
Język ale żeś mnie zawstydził Rafał ...ja tu się zapierałem i byłem przekonany ze nie mam stułbi a tu takie dowody na fotce O matkoSzczęśliwy.

Jednak doświadczone oko akwarysty dostrzeże wszystko nawet na słabym zdjęciu .

Ale tak przygladam się akwa po czyszczeniu i naprawdę nie widzę stułbi .
Czytałem nieco na necie o tych żyjątkach i jedni dramat robią ze to zaraza i wybija młode krewetki inni cieszą się z ich obecności .
To jak to w końcu jest ?

EDIT:
Jeśli chodzi o moje glony to zauważyłem właśnie ze najbardziej zaatakowane roślinki Ludwigi repens puściły nowe pędy i to wszystkie ,gdzie od ostatniej przycinki ich wzrost był zahamowany .
27.01.2015, 11:20
Takie maleńkie stułbie raczej nie dadzą rady małej krewetce więc luzik.
27.01.2015, 18:33
Kup sobie mikro z AA mikro pro ma tytanit i mocznik jest dobrze zbalansowane i nie używaj nigdy Ferro + to do zbiorników z dużą masą roślinną mocnym oświetleniem i dobrze rozprowadzonym Co2 wielu o tym pisało na holenderskim.

Odpowiedz