Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Projekt 100l
Witam
Jako, że po zawitaniu tutaj i odkryciu, że istnieje ciekawa akwarystyka poza światem dyskowców Wink, złapałem akwarystycznego bakcyla na nowo to też zamarzyło mi się kolejne akwarium. Mam pusty zbiornik ok 100l i po chwili wachania czy go nie posolić zdecydowałem się jednak na słodkie a i tu był oczywiście problem z nadmiarem pomysłów. W podjęciu decyzji pomógł mi mój syn i tak padło na akwarium z małymi rybami i krewetkami. I tu pytanie do Was ponieważ spodobały mi się razbory galaxy zastanawiam się jakie towarzystwo innych ryb będzie najlepsze i jakie krewetki mógłbym z nimi trzymać. Oczywiście z uwzględnieniem, że jestem zółtodziobem i leniwym człowiekiem, więc gatunki te muszą być dla mnie wyrozumiałe i łatwe w hodowli. Później zastanowimy się na pięknymi roślinami dla leniwych i podłożem do akwarium. Big Grin
Pozdrawiam serdecznie

Akwarystyka jest zbyt pięknym hobby, żeby mieć tylko jedno akwariumSmile

[Obrazek: sudan468px.jpg]
Krewetki - jakakolwiek odmiana barwna neocaridina davidi, tj. Od najpopularniejszych red cherry, przez White Pearl, Blue Pearl, yellow, Orange sakura, carbon, schoko, black i wiele innych, jest tego cala masa ale w zbiorniku możesz trzymać jedna odmianę barwna. Do tego mozna dodac babaulti Green czy babaulti stripes. To z tych rozmnazajacych sie w akwarium. Ciekawymi krewetkami sa krewetki Red nowe (tzw. Pinokio), jednak one w akwarium sie nie rozmnożą, za to dużo plywaja w toni.

Ryb tez jej sporo. danio galaxy, danio erythromicron, sundadanio axelrodi blue, axelrodia riesei, bystrzyk amandy, Male razborki - boraras brigitae, boraras uropthalmoides, boraras merah, szczupienczyk karlowaty.
Czyli krewetki tylko jedną odmianę chodzi o to, że się będą krzyżować ze sobą czy się " zwalczają" ? Jeśli chodzi o ryby to zdecydowałbym się na razbora galaxy, danio erythromicron i szczupienczyka karłowatego tylko ten ostatni lubi podobno wodę kwaśną ph ok 5,5 a dwie pierwsze lekką zasadę ph ok 7,5 . Sorry jeśli zadaje głupie pytania, ale to nowe zagadnienia dla mnie.

Jaką ilość wyżej wymienionych ryb mogę trzymać w zbiorniku w jaki układzie?
Pozdrawiam serdecznie

Zrobisz wodę dla krewetek neocaridina, czyli ok. 6,5 - 7 i będzie dobrze.

Chodzi o to, że krewetki się krzyżują a z takich krzyżówek, bez dalszej selekcji, nic ciekawego nie wyjdzie. Dlatego jedna odmiana barwna Neocaridina davidi + jedna odmiana Babaulti + ewentualnie Red Nose i masz 3 rodzaje krewetek i ruch w zbiorniku.

Co do rybek, przemyśl jeszcze raz obsadę, bo galaxy i erythromicrony będą się chowały po krzakach, szczupieńczyki zajmą górną strefę a środek masz pusty (red nosy będą pływały Wink).
Polecam jeszcze kirysy Corydoras hastatus i otoski - na dno. Z tym że akurat te kirysy też sporo pływają w środkowej strefie akwarium.
ciężko ostatnio z hastatusami. Od ponad pół roku je zamawiam i nie można dostać.
Apistogramma - agassizii (red, pastel, flamenco), bitaeniata "Shushupe", cacatuoides, elizabethae, eremnopyge, macmasteri, mendezi, sp. "Pebas",
Krewetki - RC, CR,
O kirysach i otoskach też myślałem. Kirysy to chyba te co ma Kamil fazi jeśli dobrze kojarzę. Rafał co proponujesz na środkową strefę.

Jaką ilość przy układzie
- razbora galaxy
- danio erythromicrony
- szczupinczyk
- kirys Corydoras hastatus
- otoski
- krewetki red cherry, Babaulti i pinokio
Pozdrawiam serdecznie

Owszem mam hastatusy Wink misiekkow - od niego kupiłem i polecam, ale nie wiem czy jeszcze ma. Fakt, dostać je trudno (bo chyba nigdzie indziej nie były do dostania)
Mogą być tez corydoras habrosus (które tez kiedyś miałem Wink )
[Obrazek: 28238855_10210920988405419_1981395075703536378_o.jpg]
fazi_poz napisał(a):Mogą być tez corydoras habrosus (które tez kiedyś miałem Wink )
Ten nawet bardziej mi się podoba, dzięki Kamil a co na środek i w jakich ilościach?
Pozdrawiam serdecznie

Ja jak zdarta płyta się powtarzam - razbory espei , mają intensywniejsze kolory niż np. klinowe i dużo pływają na pierwszym planie . Do tego może haremik prętnika karłowatego ? Mi się te ryby podobają ale wiadomo , kwestia gustu .
.
Słuchaj Glonka, a jak nie chcesz to możesz pomyśleć nad np. drobnoustkiem obrzeżonym. Albo wybierz coś z małych razborek (Rafał Ci polecał)

Danio erythromicron nie polecam jak lubisz patrzeć na ryby - mam je i mimo iż są śliczne i je lubię, to bulwersują mnie przeokrutnie jak ich nie widać wcale. Ja rozumiem gości nie zadowalać swoim wyglądem, ale mnie to powinny Wink
[Obrazek: 28238855_10210920988405419_1981395075703536378_o.jpg]