Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tropical Ketapang
26.04.2011, 11:19
Post: #1
Tropical Ketapang
KETAPANG - liście migdałecznika morskiego (Terminalia catappa) - to środek zdecydowanie poprawiający jakość wody akwariowej. Działa przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo i antystresowo chroniąc w ten sposób hodowane w zbiornikach ryby ozdobne. Wprowadza do wody naturalne garbniki oraz nieznacznie obniża pH wody, dzięki czemu jej właściwości zbliżone są do biotopu naturalnego ryb żyjących w miękkiej, kwaśnej wodzie. Istotny jest fakt, że użycie produktu do celów akwarystycznych nie niszczy ważnych i pożytecznych bakterii filtracyjnych, co ma miejsce w przypadku kuracji preparatami leczniczymi. Efektem ubocznym działania tych preparatów jest zawsze zachwianie flory bakteryjnej w akwarium!

Właściwości profilaktyczne i lecznicze liści migdałecznika morskiego znane były od dawna i w wielu krajach od wieków wykorzystywane w medycynie naturalnej. Skutecznie wspomagają eliminowanie dolegliwości związanych z astmą, przeziębieniem, zapaleniem oczu, reumatyzmem, wszelkiego rodzaju zewnętrznymi skaleczeniami, krwawieniem dziąseł i pasożytami żołądka.

Azjatyccy hodowcy ryb ozdobnych stosują liście migdałecznika morskiego do skutecznej ochrony przed pleśnieniem i zagrzybieniem złożonej ikry. W akwariach tarliskowych aplikują liść do pracującego filtra lub bezpośrednio do akwarium. Dzięki temu zabiegowi wskaźnik wylęgalności i przeżywalności wylęgu znacznie się poprawia. Liście są również wykorzystywane do leczenia pleśniawki - częstej i bardzo niebezpiecznej choroby wśród młodych i dorosłych populacji.

KETAPANG przyśpiesza gojenie się ran, regeneruje błonę śluzową i płetwy hodowanych ryb, dlatego zaleca się stosowanie produktu po wymianie wody oraz po transporcie ryb i w okresie adaptacji ryb w nowym akwarium, gdyż podczas tych czynności może dojść do otarć i skaleczeń. KETAPANG stosujemy profilaktycznie lub leczniczo - jedna saszetka wystarcza na 150-200 litrów wody. W zbiornikach większych niż 150-200 l stosujemy odpowiednio większą ilość saszetek. Saszetkę / saszetki wymieniamy po upływie dwóch tygodni.

Szczególnie zalecane jest stosowanie KETAPANG przy wymianie wody lub urządzaniu nowych akwariów w celu stworzenia właściwego środowiska oraz równowagi biologicznej dla zarybianego zbiornika.

http://akwarium.gorzow.pl
http://korepetycje.gorzow.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)

Odpowiedz 


Skocz do:Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2019 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
Elementy graficzne wykonane przez Polski Support MyBB.
Kodowanie i obsługa techniczna: TIserwis.pl.