Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Maciulkowe 63 l
21.02.2015, 21:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.02.2015 21:51 przez Maciula.)
Maciulkowe 63 l
Witam,
Data zalania 21.02.15 r.

Całość przedstawia się tak:

Akwarium: 60x30x35
Podłoże: ziemia z kretowiska, siatka budowlana, żwirek 1-3mm
Filtracja: FanFilter plusz Aquael o wydajności 260 l/h oraz Junior z Aqua Szut o wydajności 250 l/h tymczasowo Uśmiech
Oświetlenie: 15W White
Nawożenie: chwilowo brak

Roślinność:
- Eleocharis parvula
- Mini perlen moss

Obsada: chwilowo brak

[Obrazek: 10854925_10206361530461953_1971836054034804942_o.jpg]
[Obrazek: 4d61fedbc575ac8emed.jpg]

Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
21.02.2015, 21:48
RE: Maciulkowe 63 l
Ooooo drzewo w akwarium. Liche jakieś bo jesień tam jakaś chyba Oczko No ciekaw jestem jak to porośnie i jak będzie wyglądać. Nie moja bajka takie aranżacje, ale piękne jest piękne. Trzymam kciuki Uśmiech
21.02.2015, 21:51
Trzeba poczekać aż zarośnie żeby cokolwiek powiedzieć. No i coś na tył potrzebne (jakby co to mam jeszcze kubek Rotali sp. pearl z Vitroplantu do sprzedania, chyba by pasowała).

Napisz coś na temat planowanej obsady.

http://akwarium.gorzow.pl
http://korepetycje.gorzow.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
dmaruh (06.12.2015)
21.02.2015, 21:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.02.2015 21:54 przez Jaro.)
Nie wiem jak masz Ty ale strasznie mnie denerwują te termometry szerokie. Daj go może na boczną szybę albo zmień. W tak małej bańce to jest irytujące, chyba, że Ci się podoba...to zostaw. Drzewko fajne, ciekawe jak obrośnie
21.02.2015, 21:57
Jaro napisał(a):Nie wiem jak masz Ty ale strasznie mnie denerwują te termometry szerokie.

Wiedziałem że ktoś o tym napisze, ja już nie chciałem się czepiać tego termometru ale uroku one nie dodają Duży uśmiech
21.02.2015, 22:03
Rafal napisał(a):Napisz coś na temat planowanej obsady.

Wstępnie zastanawiałem się aby coś z tych wybrać:
- Razbora boreańska (Boraras brigittae)
- Axelrodia riesei
- Rozbora 'blue' (Axelroda)
- Otoski
- Kiriski
- Krewecie

Jaro napisał(a):Nie wiem jak masz Ty ale strasznie mnie denerwują te termometry szerokie. Daj go może na boczną szybę albo zmień. W tak małej bańce to jest irytujące, chyba, że Ci się podoba...to zostaw. Drzewko fajne, ciekawe jak obrośnie

Wsadziłem jaki miałem, osobiście mi to nie przeszkadza, nie jest on nawjażniejszy Uśmiech Jak mnie zirytuje to wymienię przy najbliższej okazji Uśmiech

21.02.2015, 22:06
Maciula napisał(a):Wsadziłem jaki miałem, osobiście mi to nie przeszkadza, nie jest on nawjażniejszy
No i o to chodzi. Mi by przeszkadzał jak już pisałem, ale jakby wszyscy byli tacy sami świat byłby szary i nudny.
21.02.2015, 22:16
Wygląda elegancko, zwłaszcza drzewko jak ci zarośnie będzie wyglądać super.

Ja bym tylko jedną rzecz zmienił. Jak pisałeś kiedyś chcesz mieć akwarium naturalne- czyli odwzorowanie jakiegoś krajobrazu. Dlatego właśnie tył gruntu trochę podniósł by zrobić efekt głębi. Teraz jest płasko jak na lodowisku. Drzewko stało by wtedy na malutkiej górce. Chyba, że tak miało byćJęzyk

Generalnie jeśli chciałeś odwzorować jakiś krajobraz ja bym poszerzył troszkę rzeczkę, w środek dał też ze dwa kamienie - tak by wyglądało to na dwie skałki. Skałki też bym dał jakieś bardziej kanciaste - jakiś czarny łupek czy na przykład to http://allegro.pl/skala-dark-grey-stone-...17725.html
Na górce od skałki w strategicznych miejscach też mogły znaleźć się ze dwa malutkie kamienie. Gdy trawka porośnie w koło nich będzie wyglądać to bardzo naturalnie. Na skałki w przy rzece też możesz wrzucić jakiś mini mech.
Wydaję mi się, że odwzorowanie tego, że rzeka płynie w korycie jest ważne nie tylko ze względów wizualnych. Wydaje mi się, że tak jak jest teraz to z czasem rzeka może mieszać z żwirem.

Generalnie gdzieś czytałem, że ciekawym pomysłem jest narysowanie prostej "mapy fizycznej" akwarium na kartce. Dopiero kiedy masz już mniej więcej projekt przystępujesz do pracy i wychodzi ci prawie dokładnie to co chciałeś.

Wpisz w google grafika "tree in aquarium" i tam jest wiele inspiracji. Oczywiście to wszystko to tylko sugestie a nie krytyka.
21.02.2015, 22:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.02.2015 22:25 przez Maciula.)
Macon, nie wiem czy jest to widoczne na zdjęciach ale drzewko stoi na malutkiej górce Uśmiech Prócz dodania roślin na 3 plan takie było zamierzenie, zobaczymy jak będzie wyglądało jak trawka się rozrośnie Uśmiech
Co do kamieni mam jeszcze sporo otoczaków, ale nie miałem pomysłów aby ich ułożyc, z czasem coś się wyklaruje Uśmiech

Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
21.02.2015, 23:32
Zastanawia mnie tylko Panowie (i zapewne tutaj mi doradzicie bo posiadacie większą wiedzę niż ja) ile czasu dziennie zostawiać włączone oświetlenie?

22.02.2015, 00:22
Taka łąka i bezchmurne niebo. Trzymam kciuki niech zarasta, ale będzie co kosić jak ma tak wyglądaćOczko

Więcej o dyskowcach na dyskowce.info
Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł. – Albert Einstein
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
22.02.2015, 05:04
(21.02.2015 23:32)Maciula napisał(a):  Zastanawia mnie tylko Panowie (i zapewne tutaj mi doradzicie bo posiadacie większą wiedzę niż ja) ile czasu dziennie zostawiać włączone oświetlenie?

No na 10 możesz sobie pozwolić. I tak trzeba czasu żeby matka natura zrobiła swoje. Świeć i obserwuj co się dzieje Oczko
22.02.2015, 08:39
Aranżacja może być ciekawa, ale to dopiero jak porośnieOczko
A światło zaczął bym od 8 godzin i stopniowo zwiększałUśmiech
22.02.2015, 08:45
tomek wrona napisał(a):Aranżacja może być ciekawa, ale to dopiero jak porośnieOczko
A światło zaczął bym od 8 godzin i stopniowo zwiększałUśmiech

Też racja, co by mu czasem się okrzemki nie porobiłyOczko
22.02.2015, 08:58
Mariusz76 napisał(a):Też racja, co by mu czasem się okrzemki nie porobiły

Tak...i Cladophora Sp.
22.02.2015, 09:50
Dziękuję, za kciuki jestem dobrej myśli Uśmiech Jak na razie czekam aby woda się wyklarowała bo troszkę mnie ta mętność irytuje, ale przecież w akwarystyce liczy się cierpliwość !
Dziś obsadzam 3 plan i jakoś to będzie Oczko

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2019 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
Elementy graficzne wykonane przez Polski Support MyBB.
Kodowanie i obsługa techniczna: TIserwis.pl.