Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drewnojad - Zoophobas morio
26.04.2011, 11:42
Post: #1
Drewnojad - Zoophobas morio
Drewnojad (Zoophobas morio) to duża larwa chrząszcza, nazywana inaczej mącznikiem olbrzymim, próchnojadem lub drewniakiem. Budową bardzo przypomina larwę mącznika, jest jednak znacznie większa, różni się również ubarwieniem. Drewnojad stanowi popularny pokarm dla większych zwierząt terraryjnych, jest bardzo łatwy w opiece i można go długo przechowywać.

Drewnojada należy przechowywać w płaskich kuwetkach czy pudełkach szklanych lub z solidnego plastiku (cieńki plastik może zostać przegryziony) wypełnionych próchnem drzew liściastych zmieszanym z otrębami lub płatkami zbożowymi. Zjada próchno i płatki, można go dokarmiać kawałkami warzyw i owoców. Jeśli nie otrzymuje soczystych pokarmów substrat w którym przebywa można lekko zraszać aby mógł się napić. Unikamy przesuszonego powietrza i niskich temperatur, gdyż czynniki te mogą spowodować padanie larw.

Drewnojad, podobnie jak mącznik ma twardy, chitynowy pancerzyk i dlatego nie powinien być podawany jednorazowo w dużych ilościach płazom i gadom.
Drewnojad świeżo-wyliniały (jest wtedy zupełnie biały) stanowi znacznie delikatniejszy pokarm i może być podawany także młodym i delikatnym zwierzętom.

Za zgodą sklepu: http://www.egzotarium.pl

http://akwarium.gorzow.pl
http://korepetycje.gorzow.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)

Odpowiedz 


Skocz do:Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2019 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
Elementy graficzne wykonane przez Polski Support MyBB.
Kodowanie i obsługa techniczna: TIserwis.pl.