Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Black Soldier Fly - Phoenix worms
26.04.2011, 11:46
Post: #1
Black Soldier Fly - Phoenix worms
Larwy owada Black Soldier Fly znane również jako „Phoenix worms“ są ze względu na ich właściwości bardzo znane w Stanach oraz na rynku niemieckim. Polskim hobbystom ta karmówka jest niestety mniej znajoma ale jak wiadomo wszystko to co jest już dawno znane za granicą, zawsze z lekkim opóźnieniem wchodzi do Polski.

Owady karmowe Black Soldier Fly są ze względu na ich bogate wartości odżywcze doskonałą karmówką dla wszystkich gadów, płazów i pająków.
Główne właściwości karmówki to:
Wysoka zawartość wapnia To jest około 20 razy więcej niż u mączników czy swierszczy!!. Wapń jak wiadomo jest ważnym elementem każdej diety ponieważ jest istotnym czynnikiem wpływającym na budowę układu kostnego.

Przy regularnym podawaniu karmówki Black Soldier Fly,stosowanie dodatkowych preparatów z zawartością wapnia jest już niepotrzebne.Dzięki tak dużej ilości zawartych wartości odżywczych, hobbyści już nie są zmuszeni do kupowania drogich preparatów.

Wysoka zawartość wapnia do fosforu sprzyja w rozwoju i zapobiega odwapnieniu którego następstwa mogą prowadzić do krzywicy. Gady dla właściwego rozwoju potrzebują wapnia i fosforu. W przypadku gdy dieta gadzinek zawiera zbyt dużo fosforu w stosunku do wapnia, organizm zaczyna dążyć do ustabilizowania stosunku CaJęzyk pobierając wapń min.z kości co prowadzi do licznych powikłań i chorób.

Niska zawartość tłuszczu co zapobiega otłuszczaniu. Przykładami negatywnych konsekwencji otłuszczenia są: problemy z poruszaniem, zmniejszona płodność, kłopoty z polowaniem, skrócenie życia.
Miękki chitynowy pancerz jest łatwo trawiony. Dla porównania twardy pancerz u świerszczy czy karaczanów może przetrwać w przewodzie pokarmowym i doprowadzić do zaczopowania jelita zwierząt.

Długi okres przechowywania. Owady, trzymając w niskich temperaturach (np.w lodówce w temperaturze nie niżej jak 8-15 stopni), i odpowiednim postępowaniu można przechowywać nawet do okresu kilkunastu tygodni!
Jak stosować: W pierwszej kolejności proszę podawać ciemne BioReps, ponieważ te są w swoim stadium najbardziej dojrzałe. Owady BioReps najlepiej podawać w przystosowanym do tego naczynku na karmówkę. Pojemnik zapobiega ucieczce owadów po zakamarkach terrarium. Przy wysokich temperaturach w terrarium owady BioReps stają się jeszcze bardziej aktywne, zachęcając tym samym wszystkie płazy, gady i pająki do polowania.

Przechowywanie: Jeżeli zakupiona karmówka zostanie „zużyta“ przez następne parę dni, może być przechowywana w zamknięciu w temperaturze pokojowej. Od czasu do czasu jest jednak zalecane lekkie zwilżenie wiórek drewnianych, które chronią karmówke przed wyschnięciem. Przy dłuższym przetrzymywaniu karmówki, należy przechowywać ją w chłodnym, zaciemnionym miejscu np.w lodówce w temperaturze 8-15 stopni (w schowku na warzywa lub na przy samych drzwiczkach), ponieważ te miejsca są najcieplejsze.

Za zgodą sklepu: http:/./www.egzotarium.pl

http://akwarium.gorzow.pl
http://korepetycje.gorzow.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)

Odpowiedz 


Skocz do:Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2019 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
Elementy graficzne wykonane przez Polski Support MyBB.
Kodowanie i obsługa techniczna: TIserwis.pl.