Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kilka porad
09.04.2015, 22:00
RE: kilka porad
Jak masz dwie świetlówki to najlepiej było by białą6500K i jedną dla roślin np. 8500K
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
09.04.2015, 22:03
Tak nawoże potasem i co2 jedynie ale tak jak poprzednik pusze mogą być braki
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
09.04.2015, 22:17
To zależy czy masz w roślinach oznaki niedoborów ? Czy tylko kolor nie jest do końca ciekawy ? Bo jeśli są niedobory to sprawa nawożenia a jeśli rośliny rosną zdrowo to moim zdaniem kwestia barwy światła żeby wydobyć z nich lepszy kolor .

.
09.04.2015, 22:17
oliwias05 napisał(a):Ale co2 i potas może być za mało może brakować żelaza miałam podobny problem
To już napisałem w 5. poście Uśmiech
dwojak23 napisał(a):Tak nawoże potasem i co2 jedynie ale tak jak poprzednik pusze mogą być braki
Mogą być, ale w akwarium roślinnym podstawa to najpierw dobre oświetlenie, więc jak zwiększysz długość świecenia i nadal nie będzie efektów to wtedy zacznij się martwić o dalsze nawożenie.

loricaiidae:
http://www.planetcatfish.com/
09.04.2015, 22:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.04.2015 22:28 przez dwojak23.)
Jeżeli chodzi o braki to widze na hygrophili polispermie że odpadają starsze luście. Robią sie przezroczyste i odpadają. Ewentualnie kilka dziurek na starszych liściach w jedbej roślince ale nie pamiętam jej nazwy. Jest to roślina po lewej stronie przy szybie za lotosem. Chyba nadwódka.

09.04.2015, 22:28
A no to nie kwestia światła w tym układzie tylko niedoborów Uśmiech

.
09.04.2015, 22:30
Tak tylko jakich? Siedzę w roślinkach już trochę ale nie zagłębiałem się aż tak jeśli chodzi o identyfikację niedoborów
09.04.2015, 22:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.04.2015 22:34 przez 1267460u.)
Co to za ławiczka pływa, bardzo ładna, bo jeśli dobrze widzę to są to jakieś razbory?

loricaiidae:
http://www.planetcatfish.com/
09.04.2015, 22:39
Klinowe chyba bądź espei . U mnie niestety tak nie pływały stadnie tylko każda sobie ^^

.
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
09.04.2015, 23:19
Zaszalej i kup testy. Polecam na początek przy roślinach NO3 PO4 i Fe. Regularne podmiany wody to podstawa i tego nie ominiesz i to rób. Następnie utrzymuj według pomiarów za pomocą nawozów odpowiedni poziom azotanów, fosforanów i żelaza. Jeśli nie śpisz na forsie to kup w proszku KH2PO4, K2SO4, MgSO4 i KNO3 do tego CSM+B. Możesz delikatnie podkarmiać carbo. Nie szalej. Wnioski wyciągaj po min. tygodniu od zmian. Im więcej roślin tym łatwiej na początku i mniej kłopotów (niechciane potem usuniesz). Światło masz ok. Powinno być oczywiście na zegarze i świecić ok 10-11 h. Jeśli zastosujesz się do tych podstaw to po ok. miesiącu akwa powinno cieszyć oko. Jest niestety kilka niepewności typu: jaka ziemia? Sama ziemia? A może coś domieszałeś? Czym to jest przysypane? Itd. Baw się dobrze Uśmiech i pamiętaj w akwarystyce pośpiech to twój wróg.
10.04.2015, 00:02
Z tego co zauważyłam to razbora klinowa
10.04.2015, 00:36
Bardzo ważne są też współczynniki RA czyli oddawania prawdziwych kolorów w swietlowkach oraz widma tych świetlówek niektóre przeważają w niebieskim inne w czerwonym i zielonym. Wydłużyć czas święcenia to jedno ale też tak by świecić pełnym światłem. Pomyśl też o np. Kapsułkach do podłoża. I ważne też jakie parametry ma woda bo na twardej wodzie trudniej osiągnąć oczekiwane rezultaty.
10.04.2015, 17:53
(09.04.2015 23:19)morswin9 napisał(a):  Jeśli nie śpisz na forsie to kup w proszku KH2PO4, K2SO4, MgSO4 i KNO3 do tego CSM+B. Możesz delikatnie podkarmiać carbo.

Co to CSM+B i gdzie to moge dostac
10.04.2015, 18:41
To mikro ale możesz je zastąpić np nawozem mikro plus firmy intermag
10.04.2015, 19:33
KH2PO4, MGSO4,KNO3 I MIKRO INTERMAGU. Coś jeszcze szukać? Może Fe?
10.04.2015, 20:14
W mikro intermagu jest żelazo

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.
Elementy graficzne wykonane przez Polski Support MyBB.
Kodowanie i obsługa techniczna: TIserwis.pl.