Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Biotorfin
30.04.2011, 12:00
Biotorfin
10 ml preparatu zawiera:
garbniki roślinne - 1 g

Działanie: stwarza odpowiednie środowisko dla ryb
z biotopów leśnych bagiennych o wodzie lekko kwaśnej i miękkiej, zawierającej garbniki i związki humusowe. Hamuje rozwój glonów, działa antybakteryjnie i przeciw- pierwotniakowo. Do oczek wodnych stosowany szczególnie jako algicyd - środek przeciwglonowy.

Dawkowanie 10 ml preparatu:
- do 100 l wody raz w miesiącu, proporcjonalnie przy każdej wymianie i uzupełnianiu wody.

- stosować tylko dla ryb ze wskazanych biotopów zgodnie z literaturą akwarystyczną
- opakowania o pojemności 250 ml i większe zawierają preparaty o podwójnym stężeniu. Należy zatem przyjąć, że opisany sposób dawkowania dotyczy w tym przypadku 5 ml preparatu

Pozdrawiam,
Robert

[Obrazek: podpis.gif]
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
07.06.2011, 21:14

Może trochę odbiegnę od tematu ale moje pytanko nawiązuje do stosowania torfu w akwarystyce. A więc czy stosowanie węgla i wkładu torfowego w jednym filtrze kubełkowym ma jakiś sens czy poprostu się wyklucza?
07.06.2011, 21:22

Węgiel pochłania chemię, a torf zakwasza wodę - nie gryzie się to Uśmiech

Pozdrawiam,
Robert

[Obrazek: podpis.gif]
11.06.2011, 22:25

Norrden napisał(a):Węgiel pochłania chemię, a torf zakwasza wodę - nie gryzie się to Uśmiech

No nie byłbym taki pewien. Duży uśmiech
Z praktyki wiem, że odbarwia węgiel aktywny wodę uzdatnioną torfem bardzo chętnie. No chyba, że ja miałem jakiś "nietypowy" torf albo węgiel. Oczko
Za to pochwalę sam biotorfin jako niezły produkt. Jest tak aktywny w wodzie, że naprawdę należy uważać z jego dozowaniem. Lepiej dać połowę zalecanej dawki a resztę, kilka godzin pózniej jeśli nic się nie dzieje. A co się może dziać ?
Po dwóch godzinach możemy oglądać niemal czarną wodę mimo, że po podaniu dawki preparatu woda miała lekko słomkowy kolor. Im twardsza woda tym bardziej ciemnieje. Nie jestem chemikiem ale jak dla mnie, oznacza to wysoką aktywność biologiczną w wodzie. Także, jak ktoś się naczyta o dodawaniu garbników itp. jako środka obniżającego KH i PH niech uważa.
Na biotorfinie może osiągnąć naprawdę "czarne wody". Oczko

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2019 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
Elementy graficzne wykonane przez Polski Support MyBB.
Kodowanie i obsługa techniczna: TIserwis.pl.