Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Filtr zewnętrzny Ikola 400 Maxx
03.10.2015, 01:01
RE: Filtr zewnętrzny Ikola 400 Maxx
Filtr rewelacja cichy,wydajny ,ale za podpowiedzią Adama chodzi u mnie na samych gąbkach... co nie jest złe jako mechanikUśmiech dokupiłam gąbkę na wlot śmiga jak torpeda woda kryształ co tu więcej mówić miałam kupić jbl e901, ale mam ikolę i nie żałuję że wstrzymałam się z kupnem chętnie odpowiem na pytania dotyczące tego filtra

asiulka007 napisał(a):Filtr rewelacja cichy,wydajny ,ale za podpowiedzią Adama chodzi u mnie na samych gąbkach... co nie jest złe jako mechanikUśmiech dokupiłam gąbkę na wlot śmiga jak torpeda woda kryształ co tu więcej mówić miałam kupić jbl e901, ale mam ikolę i nie żałuję że wstrzymałam się z kupnem chętnie odpowiem na pytania dotyczące tego filtra
nie ma żadnej pralki w moich 112l. ustawiony na maks robi swoje, a co do koszy dołożę chyba trochę ceramiki ....tak czy inaczej polecam filterek minusów .....brak
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
03.10.2015, 01:10
Po pierwsze Unimax 700 ledwo mieści się do szafki i często dotyka do ścianki, przez co przenosi wibracje i robi się pudło rezonansowe, przez co trochę go słychać - być może wymiana wirników trochę by pomogła, bo te już mają swoje lata i gniazdo mogło trochę się wytłuc. Pobór prądu ma drugoplanowe znaczenie, ale jest na + dla mniejszego. Z pralką nie ma problemu, bo przymykam go na regulacji i jest OK. No i bolączka wszystkich Unimaxów, czyli przy zdejmowaniu głowicy z wężami zawsze wyleje się z pół szklanki wody i jest co ścierać.

Wymiana filtra na razie jest w fazie przemyśleń. Niewątpliwie interesuje mnie ten model Ikoli, dlatego też tak wypytuję.

Jak wygląda dostępność części zamiennych i akcesoriów typu uszczelki, gąbki itp?

Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem!
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
03.10.2015, 01:20
cypeks napisał(a):Po pierwsze Unimax 700 ledwo mieści się do szafki i często dotyka do ścianki
ta ikola nie jest małaUśmiech)nie ma co się martwić to Polska firma i ma swoją siedzibę, ja nie myślę o tym że coś się popsuje...Uśmiech))
03.10.2015, 01:36
cypeks napisał(a):No i bolączka wszystkich Unimaxów, czyli przy zdejmowaniu głowicy z wężami zawsze wyleje się z pół szklanki wody i jest co ścierać.

Podstawić miskę i czyścić raz na rok a nawet półtorejUśmiech

Pozdrawiam serdecznie

Akwarystyka jest zbyt pięknym hobby, żeby mieć tylko jedno akwariumUśmiech

[Obrazek: sudan468px.jpg]
03.10.2015, 01:55
asiulka007 napisał(a):Polska firma i ma swoją siedzibę, ja nie myślę o tym że coś się popsuje
Zużycie uszczelek to normalna sprawa i nieraz trzeba wymienić, tylko żeby można było kupić. Gąbki docięte na miarę też nieraz trzeba wymienić.
alegumis napisał(a):Podstawić miskę i czyścić raz na rok a nawet półtorej
Na miskę nie ma już miejsca w szafce a czyszczenie muszę robić średnio co 6-msc bo przepływ co prawda dobry, ale przez zmagazynowany syf zaczyna mi gwałtownie rosnąć NO3.

Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem!
03.10.2015, 02:15
Ze starymi Ikolami jest tak, ze nie ma problemu z kupnem uszczelek itp. w sklepach które wspolpracuja z Badisem. Tutaj pewnie będzie podobnie.

http://logika.edu.pl
http://akwarystyczne.info
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
03.10.2015, 10:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.10.2015 10:36 przez cypeks.)
Poczekam kilka miesięcy jak filtr pokaże się w większej ilości sklepów, może jeszcze trochę stanieje. W między czasie zabaczymy jak będzie się sprawowała Twoja Ikola 1200, konstrukcyjnie to przecież podobne filtry, poza tym Asia używa 400, więc poczekam i zapytam za jakiś czas jak sprawują się filtry Uśmiech

Póki co mam sprawny filtr, więc nie muszę się spieszyć.

Filtr przejdzie jakieś dodatkowe testy o których pisałem na początku wątku?

03.10.2015, 11:05
cypeks napisał(a):ale przez zmagazynowany syf zaczyna mi gwałtownie rosnąć NO3.

A masz gąbkę na rurce zasysającej? Jeśli nie to polecam założyć, prosty i sprawdzony sposób. Co do uszczelek to odpukać, żeby nie wywołać wilka z lasu to jeszcze nigdy nie wymieniałem ani nie smarowałem a mam kubły po 8 lat

Pozdrawiam serdecznie

Akwarystyka jest zbyt pięknym hobby, żeby mieć tylko jedno akwariumUśmiech

[Obrazek: sudan468px.jpg]
03.10.2015, 22:20
Uszczelki za każdym razem smaruję smarem wazelinowym i jest OK. Nie za bardzo chcę zakładać gąbki na wloty (mam dwa), bo po pierwsze szpecą a po drugie przy ich wyciąganiu zawsze część syfu wraca do wody. Już prędzej zdecydował bym się na zastosowanie prefiltra, np z narurowca.

Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)

Odpowiedz