Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
756l
04.08.2015, 13:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.08.2015 14:03 przez adams2121.)
RE: 756l
Może źle się wyraziłem - kupiłem specjalnie młode , jak najmłodsze aby poznać nowy gatunek jak dla mnie , nie od hodowców a z ogólnego obiegu .
Zakupiłem w sumie w 4 turach po 4 szt 4 odmian paletek ok 11 szt mam do tej pory z czego ok 5-6 rokuje dobrze - ryby są w różnym wieku jak i stadium wzrostu -na czampiony nie liczę .
Z tym trzeba z 10 lat albo i więcej poczekać i zacząć od.dużej puli genow.
zbiornik postawiłem zbrojnikom i paletkom, z założenia , i do tego dąże.
Przyrost od lutego ok 4 cm u Blue diamond u innych ok 2-3 cm - ostatnie ryby w kwietniu zakupione
Konkretne ryby wolę jednak od hodowców lub importerow z tzw. Pewnych źródeł

Po zakupie docelowych ryb - te trafia w dobre ręce (paletki) - nie bawię się w Pana życia i śmierci - ew czasami mieczyki z wadami trafiają na czyjś obiad.

Tak na szybko zrobione - ryby bez rewelacji , są jeszcze młode a zakupione jako 5-cio złotówki - wolę samemu rybę wyprowadzić

Co do zniechęcenia się - nie ma mowy,"" choroba"" się rozwija

Załączone pliki Miniatury

Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
04.08.2015, 13:58
adams2121 napisał(a):z czego ok 5-6 rokuje dobrze
To pokaż fotki z boku i z przodu tych dobrze rokujących i napisz mniej więcej w jakim wieku są.
Kupowanie na raty to drugi poważny błąd, bo wystarczy, że jedna z ryb miała pasażerów na gapę i już masz całe akwarium do leczenia.

http://akwarium.gorzow.pl
http://korepetycje.gorzow.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
04.08.2015, 14:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.08.2015 14:19 przez adams2121.)
Ryby z tego samego źródła - problemów póki co brak . Na zdjęciach 1-3 Blu z tej samej dostawy - zerujace tak samo a wzrosty różne.

A z rybami jest różnie - ja staram się aby miały jak najlepiej , co do ich wielkosci czas pokaże - nie spieszę się
Blu zakupionew styczniu - wielkość ok 3 cm - mały jest ciemny cały czas i rośnie wolno
Czerwona marzec - kwiecień ok 3 cm

Ryby karmię :
Mrożone : artemia , oczlik, szklarka, szpinak
Z roślin- cukinia , sałata, pokrzywa suszona i šwieża parzona
Cała gama pokarmów : nf , astra, hikari, tropical , jbl, fluval , tetra różne + spirulina

Red whitow nie mogę chwycić
04.08.2015, 14:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.08.2015 14:32 przez Rafal.)
Jak to są te dobrze rokujące, to nie chciałbym widizeć pozostałych. A ta z trzeciej fotki z tyłu to bardziej już gurami niż paletkę przypomina.

http://akwarium.gorzow.pl
http://korepetycje.gorzow.pl
04.08.2015, 15:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.08.2015 15:25 przez alegumis.)
Karmisz wysoko ryzykownym pokarmem , ryby raczej do młodych nie należą stosunkowo duże oko i jeśli to nie kwestia zdjęcia to za bardzo wyłupiaste. Mniejsze trochę żyletkowate. BD jeszcze jeszcze, ale idzie w długość a nie wysokość. Prawidłowa wielkość ryby 7-8 miesięcznej to ok 15-16 cm w akwarium ogólnym mniej jakieś 12-13 cm. Nie chcę źle wróżyć, ale mogą mieć pasożyty.

Pozdrawiam serdecznie

Akwarystyka jest zbyt pięknym hobby, żeby mieć tylko jedno akwariumUśmiech

[Obrazek: sudan468px.jpg]
04.08.2015, 16:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.08.2015 16:16 przez adams2121.)
W diecie jest 1-2 czosnek w tygodniu świeży jak i granulowany.
Czy ryby mają robaki - które ich nie mają , a lać lub podawc w ciemno bezsens . Niestety wybór u ""nas "" w okolicy 200 km jest żaden - hodowców prawie nie ma. Ryby będą raczej z kraju - i dlatego właśnie szukam informacji na kilku portalach
Co polecilibyscie jako środek przed wpuszczeniem i ryby przyjezdne potraktować aby skutecznie odrobaczyć je wszystkie łącznie ze zbrojnikami

Pokarmu mają pod dostatkiem - do 5 razy dziennie porcjami które znikają w 20 min Choć nie wszystkie rzucają się na miche.
Reszta ryb wygląda na mniejsze i żyletkowe - odchody mają grube i zwarte, krótkie

Co do ""gurami "". Akurat się wykrecala aby popodgryzac trochę korzenia od dołu.

Dobrych rad nigdy za wiele - bez słów krytyki niczego nie da się osiągnąć dlatego dziękuję za każde słowo
04.08.2015, 17:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.08.2015 17:20 przez alegumis.)
Cieszę się, że nie odbierasz tego jako napaść, chcesz dobre ryby czytaj dyskowce to czyste szkło rośliny z in vitro w kokosach filtr i szkło perhydrol a ryby od Piwowarskiego sporo ludzi wozi powinien już skończyć przemeblowanie w hodowli, warto nawet samemu pojechać. Jeśli chcesz trzymać z innymi rybami to mikroskop i pewnie kąpiel w mlp I metro

Pozdrawiam serdecznie

04.08.2015, 17:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.08.2015 17:28 przez michal.l.)
Panowie dobrze ci radzą a "hodowce" masz i to dobrego trochę ponad setkę od siebie
co po piwowarach ryby ma Uśmiech
edit :nawet dwóch jak coś to pisz na pw.

04.08.2015, 17:29
No znam to z autopsi Uśmiech. Czytałeś jak ja zaczynałem?
http://akwarystyczne.info/showthread.php?tid=5006

Przeczytaj jeśli myślisz o przygodzie z małymi dyskami. Choć osobiście polecam zakup dorosłych. Odchodzi 90% problemów.

Więcej o dyskowcach na dyskowce.info
Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł. – Albert Einstein
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
04.08.2015, 18:38
Adam ryby of Alex same się hodują Uśmiech Oczko ba nawet same się mnożą Oczko Uśmiech

Pozdrawiam serdecznie

04.08.2015, 19:28
alegumis napisał(a):Adam ryby of Alex same się hodują Uśmiech Oczko ba nawet same się mnożą Oczko Uśmiech

Ale najpier miałem zupełnie inne. Takie podobne do tych kolegi Oczko

Więcej o dyskowcach na dyskowce.info
Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł. – Albert Einstein
04.08.2015, 19:35
Adam napisał(a):
alegumis napisał(a):Adam ryby of Alex same się hodują Uśmiech Oczko ba nawet same się mnożą Oczko Uśmiech

Ale najpier miałem zupełnie inne. Takie podobne do tych kolegi Oczko

Wiem, wiem Uśmiech

Pozdrawiam serdecznie

04.08.2015, 20:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.08.2015 20:44 przez adams2121.)
Te dwie osoby kojarzę, ew wiem o ich efektach - niestety nie tego szukam, mam też kontakt na Profi hodowle i chyba po sterylizacji wszystkiego będę próbował w odleglejszym - następnym roku .
Zobaczę co z tych wyjdzie. Do końca roku - i wtedy Zobaczę
Ew. Jak mnie coś najdzie to ryby wyladuja po odkarzaniu wkrótce
Cierpliwośći mi nie brakuje - wszystkie ryby wolę kupić małe i odhowac jak dla siebie - paletki też ugryze
A może stanie na tym że kupię 2 parki + zbrojniki - sam nie wiem a pomysłów coraz więcej

Wolalem od razu nie próbować z okazami - szkoda męczyć i marnować czyjś trud , dlatego wybrałem celowo te
Nauka kolejna i niejedną przede mna.
04.08.2015, 20:48
adams2121 napisał(a):paletki też ugryze

I tak trzymaj, bo nie ma rzeczy niemożliwych Uśmiech

396l morska przygoda
04.08.2015, 20:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.08.2015 20:54 przez adams2121.)
(04.08.2015 20:48)alex napisał(a):  
adams2121 napisał(a):paletki też ugryze

I tak trzymaj, bo nie ma rzeczy niemożliwych Uśmiech

Marzenie z dzieciństwa - kiedyś sąsiad zarazil zielonymi mieczykami skalarami gupikami i glonojadami + przerwa na burzliwe dorastanie

A paletki to było wtedy........ Rzadkość
05.08.2015, 09:04
Wracając do aranżu - to "ognisko" nie wygląda fajnie. W miejsce tej sterty korzeni lepiej gdybyś dał jeden duży kawał drewna. Roślin trochę mało, ale jak powoli będziesz dosadzał/rozsadzał, to będzie OK.

Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem!

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.
Elementy graficzne wykonane przez Polski Support MyBB.
Kodowanie i obsługa techniczna: TIserwis.pl.