Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moje małe 60L
26.09.2015, 21:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.09.2015 09:25 przez stona175.)
Duży uśmiech Moje małe 60L
Witam.

Do założenia zbiorniczków namówiła mnie moja druga połówka z Młodym.

Jeden dla niego, jeden dla nas. No i się zaczęło Uśmiech
Postanowiliśmy założyć 60tki by sprawdzić czy młodszy tak jak obiecał będzie doglądał i pielęgnował swoje rybki. Przy okazji może się nauczy cierpliwości Uśmiech

Zbiornik Młodego. 09.2015

Obsada:
Gupik pawie oczko(4), Skalary(3), Kosiarka, Zbrojnik niebieski, Kirys spiżowy(2)

Wybór co będzie jeszcze nie pad. Pewnie Neon niebieski.

Roślinność:
Anubias nana (3), Gałęziatka(3), Kryptokoryna(2), Taiwan moss.

Sprzęt:
Filtr kaskadowy Aquaclear A6 rn(Gąbka + Zeolit), Aquael Fan2+, 2x15W(8T)

[Obrazek: img-20150926-203233.jpg]

Drugi zbiornik: Start 06.2015
Obsada:
Molinezja black molly(3), Neon Inesa(2),Kosiarka(4),Kirysek spiżowy(3)Zbrojnik niebieski(3).

Docelowo: Molinezja Black Molly i Neon Inesa.

Roślinność:
Lobelia cardinalis
Colysis pteropus
Cryptocoryne wendtii
Bolbitis heudelotii.
Microsorium minor - thin leaves.
Microsorium trident
Microsorium widelow
Aniubas nana
Christmas moss
Ludwigia green
Ludwigii mini red

Sprzęt:
Aquael Fan2+, Aquael Versamax FNZ2, 1x15W(6500K)AquaGLO.

[Obrazek: img-20150930-085435.jpg]

Nawożenie:
Kulki gliniano torfowe + CO2 + Magnez
Testy:
Robione raz w tygodniu.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
26.09.2015, 21:18
RE: Moje małe 60L
Witaj na Forum! Niestety nie widać zdjęć, źle je dodałeś prawdopodobnie. Spróbuj wykorzystać naszą galerię i instrukcję:

http://akwarystyczne.info/showthread.php?tid=2335

Akwarium 60 L to zdecydowanie za mały zbiornik dla skalarów...POmyśl o zmianie obsady, albo o większym baniaku Uśmiech
26.09.2015, 21:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.09.2015 21:31 przez Jaro.)
stona175 napisał(a):Skalary(3), Kosiarka, Glonojad, Kiryski(2)

Docelowo same skalary
Oddawaj jak najszybciej. To nie jest miejsce na skalary.
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
26.09.2015, 21:26
Kurcze kiedyś miałem Skalary chyba z 10szt w 60stce. ale to było jakieś 15lat temu Uśmiech Skalary jako jedyne przeżyły atak jakiś bakterii. Podejrzewaliśmy puchlinę.

Zdjęcia poprawię jak przestudiuję instrukcję. Dziękuje za link. (Narazie zmieniłem na odnośniki.
26.09.2015, 21:28
stona175 napisał(a):Kosiarki(4),Glonojad(3),Kosiarka(3)
Kosiarek jest 7 Oczko
Też mogą się okazać za duże do 60. Miałem dwie w 200 litrach i jedna była zdominowana przez drugą i chowała się we wszystkie możliwe miejsca, a co dopiero będzie w 60 litrach?
26.09.2015, 21:40
stona175 napisał(a):Kurcze kiedyś miałem Skalary chyba z 10szt w 60stce. ale to było jakieś 15lat temu

Jak każdy praktycznie z nas Uśmiech 30 lat temu jak miałem swoje wymarzone 72L to również szalałem z obsadą. W końcu miałem jedno z największych akwariów wśród kolegów Szczęśliwy

Na drugim zdjęciu w tyle masz microsorium pteropus, z przodu pojedyncza kępka Cryptocoryne wendtii green a to z małymi listkami się nie znam Duży uśmiech
26.09.2015, 21:40
Źle wstawiłeś zdjęcia. W "zapodaj" po prawej stronie masz coś takiego jak BBCode, naciśnij to i wklej do posta, wtedy powinny być widoczne miniatury.

Odnośnie akwariów:
nr 1:
- oddaj skalary, kosiarki i zbrojniki (glonojady), albo zmień akwarium na min. 200l, w miejsce wymienionych rybek możesz wpuścić jakieś mniejsze gatunki
- zmień tło na mniej pstrokate, najlepiej jednolite
- korzonek na plus
- grzałkę przesuń maksymalnie w kierunku tylnej szyby, przy przedniej nie wygląda zbyt efektownie - osprzęt w akwarium staramy się jak najbardziej zamaskować aby był jak najmniej widoczny
- wydaje mi się, czy z tym filtrem jest coś nie tak?
- mam wrażenie, że te białe kamyki w podłożu mają ostre krawędzie, jeżeli tak to kirysy będą się czuły na nim bardzo niekomfortowo, bo będą sobie kaleczyć wąsy i pyszczki

nr 2:
Nie podałeś pojemności, ale na zbyt wielkie nie wygląda, jeżeli mniej niż 100l to molinezje trochę przyduże są.
Co do roślinności to jak na prawie 3 miesiące od startu niezbyt wiele ich masz i są raczej w kiepskim stanie.

Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem!
26.09.2015, 21:41
cypeks napisał(a):Nie podałeś pojemności, ale na zbyt wielkie nie wygląda, jeżeli mniej niż 100l to molinezje trochę przyduże są.

Ma 2szt po 60L Oczko
26.09.2015, 21:45
Czyli jak napisałem powyżej, na molinezje też za małe.

@Stona175 -> nie bierz proszę naszych uwag za bardzo do siebie, my po prostu chcemy jak najlepiej dla rybek a zarazem chcemy Ci pomóc założyć akwarium zgodnie ze sztuką.

Pamiętaj, że nie myli się tylko ten, co nic nie robi. Jest tu na forum kilka takich akwariów które przeszły niezła metamorfozę dzięki zaangażowaniu ludzi z forum.

Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem!
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
Glonek (04.10.2015)
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
26.09.2015, 21:46
Stonka przykro mi ale musisz wybrac inne ryby niż kosiarki. To też nie jest miejsce dla nich. Dobrze, że tu trafiłeś bo na pewno Ci pomożemy i zadbamy o dobro ryb. Nie odbieraj proszę naszych postów jako atak, po prostu chcemy zapewnic im jak najlepsze warunki a Tobie pomożemy dobrac odpowiednią obsadę do Twoich zbiorników.
26.09.2015, 21:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.09.2015 21:55 przez stona175.)
Dzięki za identyfikację @marcinsz30.
@cypeks - Uwierz mi. Rośliny były w o wiele gorszym stanie. Całe w glonach i malutkie. Po za tym dopiero się uczę ich hodowli, wycinki itp. Nie długo dojdzie kilka nowych. Niestety nie mam zbyt wiele kasy.
Tło myślałem zmienić na czarne.
Filtrem? Nie ma obudowy jest na samej gąbce (podpowiedz jednego z kolegów).
Żwirek to mieszanina bazaltu z kwarcem i nie są raczej jakoś specjalnie ostre.

Dziękuje za sugestie.

Wręcz przeciwnie Panowie Oczko

Po to zarejestrowałem się na forum.

Każda konstruktywna krytyka jest na wagę złota.
26.09.2015, 22:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.09.2015 22:06 przez cypeks.)
stona175 napisał(a):@cypeks - Uwierz mi. Rośliny były w o wiele gorszym stanie. Całe w glonach i malutkie.
Wierzę
stona175 napisał(a):Niestety nie mam zbyt wiele kasy.
Poczytaj w dziale giełda czy ktoś nie oddaje roślin z przycinki, możesz też poprosić o kilka roślinek, z pewnością ktoś się z Tobą podzieli.
stona175 napisał(a):Tło myślałem zmienić na czarne.
Bardzo dobry pomysł
stona175 napisał(a):Filtrem? Nie ma obudowy jest na samej gąbce (podpowiedz jednego z kolegów).
Dlaczego akurat tak? Jeżeli masz kompletny filtr nie widzę powodu dla którego miałby nie być złożony.

stona175 napisał(a):Żwirek to mieszanina bazaltu z kwarcem i nie są raczej jakoś specjalnie ostre.
Bazalt jest wystarczająco ostry aby pokaleczyć ryby żerujące przy dnie. Jeżeli kwarc jest kruszony to jest jeszcze bardziej ostry od bazaltu i kompletnie nie nadaje się dla ryb dennych. Musisz wymienić to podłoże lub zrezygnować z kirysów i wszystkich ryb żyjących przy dnie. Pomyśl o zwykłym piasku - to naprawdę dobre i tanie podłoże. Jeżeli chcesz mieć w akwarium zielono, zerknij jak rosną u rośliny w mojej 240l (link w stopce) prowadzonej na kwaśnym torfie zasypanym piaskiem - koszt takiego podłoża jest niewielki.

26.09.2015, 22:09
cypeks napisał(a):
stona175 napisał(a):@cypeks - Uwierz mi. Rośliny były w o wiele gorszym stanie. Całe w glonach i malutkie.
Wierzę
stona175 napisał(a):Niestety nie mam zbyt wiele kasy.
Poczytaj w dziale giełda czy ktoś nie oddaje roślin z przycinki, możesz też poprosić o kilka roślinek, z pewnością ktoś się z Tobą podzieli.
stona175 napisał(a):Tło myślałem zmienić na czarne.
Bardzo dobry pomysł
stona175 napisał(a):Filtrem? Nie ma obudowy jest na samej gąbce (podpowiedz jednego z kolegów).
Dlaczego akurat tak? Jeżeli masz kompletny filtr nie widzę powodu dla którego miałby nie być złożony.

Jak to mówią. "Powoli do celu".
Chciałbym zostać jednak przy molinezjach bądź samych neonach (rozumiem, że 60L starcza na 10szt inesy?).
Dlatego też się zarejestrowałem na Lubuskim forum Oczko
Argument był taki, iż bez plastiku masz większą powierzchnię filtracyjną. A teraz to już plastik zaginął w akcji więc w zasadzie służy bardziej za napowietrzacz.
26.09.2015, 22:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.09.2015 22:17 przez cypeks.)
Myślę, że neony będą lepszym pomysłem niż molinezje. Nie spiesz się ze zmianą obsady, oddaj/sprzedaj to co za duże i na spokojnie przemyśl jakie rybki chciałbyś mieć, przedstaw swój pomysł na forum i zawsze ktoś coś doradzi. Ryby kupuj dopiero jak już będziesz wiedział na 100% że takie właśnie będą - inaczej szkoda rybek i pieniędzy.

Weź pod uwagę też inne gatunki niż neony, np. żałobniczki, bojowniki, kardynałek chiński, razbora galaxy i wiele wiele innych wdzięcznych rybek nadających się do 60l.

26.09.2015, 22:26
(26.09.2015 22:17)cypeks napisał(a):  Myślę, że neony będą lepszym pomysłem niż molinezje. Nie spiesz się ze zmianą obsady, oddaj/sprzedaj to co za duże i na spokojnie przemyśl jakie rybki chciałbyś mieć, przedstaw swój pomysł na forum i zawsze ktoś coś doradzi. Ryby kupuj dopiero jak już będziesz wiedział na 100% że takie właśnie będą - inaczej szkoda rybek i pieniędzy.

Weź pod uwagę też inne gatunki niż neony, np. żałobniczki, bojowniki, kardynałek chiński, razbora galaxy i wiele wiele innych wdzięcznych rybek nadających się do 60l.

Problemem też jest dostępność rybek u mnie w mieście. Są 3 sklepy z czego 2 wiem że rybki są zaniedbane i często chore. Ale macie rację. Powoli będę zbierał florę na aranżację nowego zbiornika. a faune będę oddawał.
26.09.2015, 22:38
stona175 napisał(a):Problemem też jest dostępność rybek u mnie w mieście

Napisz do Mario ( http://akwarystyczne.info/member.php?act...le&uid=71) z naszego Forum ma w Kostrzynie n/O swoje Rybarium i raczej niewiele osób narzekało na ryby od niego Uśmiech

Odpowiedz