Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prośba o pomoc w wyjściu na prostą.
30.12.2015, 13:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.12.2015 13:54 przez cypeks.)
RE: Prośba o pomoc w wyjściu na prostą.
Być może pierwszy pomiar był błędny. W takim razie czego może brakować moim wąkrotkom. Rogatek wywalony. Dzisiejsze pomiary:
NO3 - 5ppm
PO4 - 1.5ppm
K - nie mam testu, wczoraj wlałem KHSO4 zgodnie z kalkulatorem ponosząc ilość K o 5ppm
Fe - ? zaraz będę mierzył, bo wlałem wczoraj dawkę chelatu Fe, niestety nie mam dokładnie policzonej dawki.

Używał ktoś do nawożenia soli KCl? W rolnictwie i ogrodnictwie dość popularny nawóz.

Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem!
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
30.12.2015, 18:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.12.2015 18:06 przez cypeks.)
Dzisiejszy pomiar Fe to kolorek między 0.0 a 0.1 mg/l

Znalazłem notatki, które zrobiłem rozpuszczając chelat Fe, wg niego jedna dawka to 0.5mg/l dla mojej kostki. Wydaje mi się niemożliwe żeby rośliny zjadły tyle Fe w ciągu 24h. Czy mógł nastąpić tak szybki rozpad Fe pod wpływem światła?

Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem!
30.12.2015, 18:07
Tak Ja ją mam chlorek jest bardziej wydajny niż siarczan

Ponies azot do 15 bo zaraz glony wyskoczą niedobór czegokolwiek to dla nich raj
30.12.2015, 18:12
OK. Zaraz podniosę azot o 5ppm, natomiast po zgaszeniu światła kolejna dawka 0.5ppm Fe, jutro kolejne 5ppm azotu.

Jak ma się przyswajalność KCl i KHSO4 dla rośliń? Zastanawiam się czy nie zrobić mieszanki z tych dwóch soli - nie będą się ze sobą gryzły?

Dobrym pomysłem jest wlanie dzisiaj kolejnych 5ppm potasu (oprócz tego co wleję z KNO3)?

30.12.2015, 18:17
Tak jak Zola pisze NO3 podnieść trzymaj jakieś proporcje względem po4 nie wiem po co ten pierwiastek podnosiłeś trzymaj go najlepiej w okolicach 1 a no3 10-15
U mnie sprawdza się po4 1 no3 15-20 .

Co do potasu to obserwuj stożki wzrostu jak zobaczysz ze popalone to znaczy ze przedawkowane ,a do tej pory lał bym dawki x3 .

U siebie mam policzony potas na 20 ppm tydzien/7 dawek dzienna 2.88 ppm od prawie 2 miesięcy jak miałem problemy ze staurogyne repens (zaczęła gnić po przycięciu) zwiększyłem dawki do 40ppm tydzień i tak trzymam do dnia dzisiejszego i nic złego się nie dzieje .
30.12.2015, 21:47
raiders napisał(a):Co do potasu to obserwuj stożki wzrostu jak zobaczysz ze popalone to znaczy ze przedawkowane ,a do tej pory lał bym dawki x3 .

U siebie mam policzony potas na 20 ppm tydzien/7 dawek dzienna 2.88 ppm od prawie 2 miesięcy jak miałem problemy ze staurogyne repens (zaczęła gnić po przycięciu) zwiększyłem dawki do 40ppm tydzień i tak trzymam do dnia dzisiejszego i nic złego się nie dzieje .

I pomogło? cholera może Ja miałem go za mało bo też mi gniła
30.12.2015, 21:52
Tak zola pomogło roślina odbiła ostro po tygodniu takiej kuracji .
W ostatnią sobotę przyciąłem ją bardzo mocno także zobaczymy jaki efekt będzie teraz .
Ale zwiększenie dawki potasu x2 u mnie się sprawdziło
01.01.2016, 08:34
cypeks napisał(a):Jak ma się przyswajalność KCl i KHSO4 dla rośliń?
Sole potasu o odczynie zasadowym są PODOBNO łatwiej przyswajalne od kwaśnych.
KCL jest zasadowy właśnie.
cypeks napisał(a):wczoraj wlałem KHSO4
Że tak z ciekawości spytam. Faktycznie lejesz (KHSO4) wodorosiarczan potasu ?
Jeszcze z nawożeniem taką formą potasu się nie spotkałem.
Prekursor? Oczko
01.01.2016, 11:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.01.2016 11:29 przez cypeks.)
Mój błąd. Chodzi oczywiście o K2SO4.

Wczorajszy pomiar:
NO3 15ppm
PO4 1.5ppm
Fe coś pomiędzy 0 a 0.1

Wczoraj wlałem kolejną porcję 5ppm potasu i zwiększyłem dozowanie CO2 - wąkrotka japońska zaczęła delikatnie bablować. Wygląda na to, że miałem spore niedobory potasu. Poprawy w kondycji roślin jeszcze nie widać ale mam nadzieję, że obrałem właściwy kierunek.

Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
01.01.2016, 14:16
Na to wygląda cały czas mnie zastanawia ten pomiar 80 azotu
01.01.2016, 14:25
Byś może źle wykonałem test, np. wlałem jedną kropelkę odczynnika więcej lub mniej, albo proszku zamiast dwóch miarek wsypałem jedną. Trochę spanikowałem, bo przy takim odczycie powinienem po prostu powtórzyć test, żeby mieć pewność, że wynik jest poprawny - wcześniej dawno nie badałem wody, w międzyczasie lałem KNO3, więc wynik mnie nie zastanowił i myślałem, że po prostu przedobrzyłem. Większa podmianka na pewno nie zaszkodziła, przynajmniej teraz wyrównałem parametry.

Czy niski poziom Fe - sądząc po kolorku coś ok 0.05ppm jest wystarczający dla roślin? Co prawda po zgaszeniu światła leję chelat żelaza w dawce 0.5ppm, ale chyba jest bardzo nietrwały, bo nie wieżę żeby rośliny tyle żelaza pochłaniały w ciągu 24h.

12.01.2016, 13:13
Po zwiększeniu dawki potasu stan wąkrotek nie uległ poprawie. Ludwigia mini red rośnie poprawnie, Hydrocotyle sp. Japan, która jest w cieniu za korzeniem wygląda w miarę poprawnie. Młode liście wyglądają w miarę dobrze, natomiast dolne i środkowe mają objawy takie jak na poprzednich zdjęciach. W Hydrocotyle leucocephala liście żółkną najpierw od brzegu i wygląda to jakby były pokryte żółto-brunatnym nalotem. Czy to może być niedobór magnezu? Czy może wąkrotki tak reagują na nadmierną ilość światła?

12.01.2016, 14:10
U mnie w akwa mam wakrotke od Ciebie i dolne liście tez mi żółkną. Wg mnie do tych dolnych liści po prostu nie dociera tyle światła co powinno. Nowe liście u mnie tez są piękne.
12.01.2016, 14:30
Tam gdzie ma mniej światła w innym akwarium rośnie ładnie, w kostce jest bardzo dużo światła i to stanowi problem. Zdjęcia są w pierwszym poście tego wątku.

12.01.2016, 14:37
U mnie starsze/dolne liście wyglądają identycznie jak z Twojego zdjęcia i u siebie obstawiam mniej swiatla na dole.
12.01.2016, 16:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.01.2016 16:03 przez cypeks.)
Wiem jak wyglądają liście ze zbyt małą ilością światła i uwierz mi, że nie to stanowi problem - jest zupełnie na odwrót, tam gdzie ma cień rośnie poprawnie, tam gdzie jest dużo światła marnieje - duża ilość światła powoduje większe zapotrzebowanie na składniki i czegoś jej brakuje - pytanie czego?

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.
Elementy graficzne wykonane przez Polski Support MyBB.
Kodowanie i obsługa techniczna: TIserwis.pl.